Nokia 7’nizde SIM kart hatası yok (kolay adımlar) nasıl düzeltilir

C Mobil cihazlarda SIM kart hatası yok, hatalı bir SIM kart veya hasarlı SIM kart tepsisi ve cihazdaki ilgili bileşenler gibi donanım hasarları nedeniyle genellikle yazılım sorunları ile ilişkilendirilir. Bu, marka ve işletim sisteminden bağımsız olarak hem eski hem de yeni cihazlarda olabilir. Bu bağlamda, Nokia 7 cep telefonuna yayılan SIM kart yok hatası ile ilgileneceğim. Aynı anda herhangi bir mesaj atmayacaksanız, aynı anda hem mesajlaşma, hem de arama işlevlerinin Nokia 7 cihazınızda çalışmadığı, SIM kart olmadığı için okumaya devam edin.

SIM kart yok hatasını tetiklemiş olabilecek ve akıllı telefonunuzun temel ancak en önemli ağ özelliklerini durdurabilecek yazılım sorunlarını gidermek için hazır olduğunuzda başlayın.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, daha sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Rasgele aksaklıklar telefonunuzda belirli hataların oluşmasına neden olabilir. SIM kartı okumaktan veya SIM kartı okumaktan sorumlu yazılım bu hataya neden olan küçük sorunlar yaşıyor olabilir. Bu gibi küçük sorunları gidermek için, telefonunuzu yeniden başlatmanız veya aşağıdaki adımlarla yumuşak bir sıfırlama yapmanız yeterlidir:

  Menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Kapat seçeneğini seçin ve ardından Tamam seçeneğine dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonunuz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Alternatif olarak, donanım tuşlarını kullanarak yazılım sıfırlaması yapabilirsiniz. Bu, hata oluştuğunda donarsa telefonunuzu yeniden başlatmanın alternatif bir yoludur. İşte böyle yapılır:

  Aynı anda Sesi Aç düğmesini ve Güç düğmesini birkaç saniye veya cihazınız kapanana kadar basılı tutun.

SIM kart yok hatası küçük bir yazılım sorununa bağlanırsa, yazılım sıfırlaması büyük olasılıkla bununla baş edebilir. Aksi takdirde, daha fazla sorun gidermeniz gerekecektir.

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarın ve tekrar takın.

Nokia 7, hem SIM kart hem de hafıza kartı için kullanılan tek bir tepsiye sahiptir. SIM kartın doğru şekilde oturduğundan ve sabitlendiğinden emin olmak için, SIM kartınızı ve SD kartını Nokia 7’nize takıp yeniden takmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuzu kapatın. SIM ve hafıza kartı tepsisini, ejektör aracını tepsinin yanındaki deliğe yerleştirerek açın. SIM kartı ve SD kartı tepsiden çıkarın ve yeniden yerleştirin. Kartları, tepsiden çıkarmadan önce yerleştirildikleri gibi yerleştirdiğinizden emin olun. SIM ve bellek kartı tepsisini tekrar yerine yerleştirin.

Tepsi sağlam durumdayken, telefonunuzu tekrar açın ve SIM kart yok hatasının zaten çözülmüş olup olmadığını görün.

Üçüncü çözüm: Nokia 7’nizdeki şebeke ayarlarını sıfırlayın.

Düzgün yapılandırılmamış ağ ayarları da aynı şekilde böyle bir hataya neden olabilir. Bu durumda sorunu çözmenin en kolay yolu, SIM kart yok hatasının başlangıcından önce ağ ayarlarını önceki yapılandırmalarına geri döndürmektir. Ancak, hangi ayarların geri alınması ve / veya değiştirilmesi gerektiğine karar veremediğiniz durumlar olabilir. Alternatif bir çözüm olarak, Nokia 7’nizde bir şebeke ayarları sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece şu adımları izleyin:

  Ekranın altından yukarı kaydırın. Ayarlar seçeneğine gidin ve System.Tap Sıfırla seçeneğine gidin ve seçin.

Sıfırlama tamamlandığında, son değişiklikleri uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından cihazınızdaki ağları tekrar kullanacak şekilde yapılandırın. Bunun SIM kart yok hatasını düzelttiğine bakın. Değilse, bir sonraki olası çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: En son yazılım sürümüne güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri, yeni özelliklere, sistem geliştirmelerine ve hata düzeltmelerine erişmenizi sağlar. SIM kart yok hatası, bazı hatalar tarafından tetiklenirse, yeni bir güncelleme yüklemek muhtemelen onu giderecektir. Nokia 7’nizde yazılım güncellemesini kontrol etme şekli:

  Giriş ekranının altından yukarı kaydırın. Ayarlar seçeneğine ilerleyin ve seçin. Telefon simgesine gidin ve dokunun. Sistem güncellemelerini seçin.

Cihazınızın güncelleme araması yapmasını bekleyin. Cihazınız için yeni bir yazılım sürümü varsa, bir güncelleme bildirimi göreceksiniz. Aksi takdirde, sisteminizin güncel olduğunu söyler.

Beşinci çözüm: Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün.

SIM kartı yok hatası için tam sistem sıfırlama ve geri yükleme gibi daha zor çözümler gerektiren daha karmaşık bir sistem hatasıyla uğraşıyor olabilirsiniz. Telefon ekranınızda aynı hata mesajıyla bu noktaya ulaştıysanız, fabrika ayarlarına sıfırlama son seçenek olarak kabul edilebilir. Nokia 7’nizi fabrika ayarlarına geri yükleyerek ayarları sıfırlama menüsü aracılığıyla geri yükleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  Giriş ekranının altından yukarı kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Verileri Sıfırla’ya dokunun. Cihazı Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, devam etmek için kimlik bilgilerinizi girin. Son olarak, Her Şeyi Sil’e dokunun.

Sıfırlama tamamlanana ve telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. O zaman ilk kurulum işlemine kurulum sihirbazı aracılığıyla devam edebilirsiniz. Bakalım bu hatayı düzeltir mi? Aksi takdirde, Nokia 7’nizde Android kurtarma modu aracılığıyla fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapın.

Daha fazla yardım isteyin

Yukarıda belirtilen tüm geçici çözümleri uyguladıktan sonra devam ederse, sorunu gidermek için operatörünüze danışın. Hatanın ortadan kalkması için ele alınması gereken daha karmaşık sistem sorunları olabilir. Cihazınıza yeni bir yazılım güncellemesi yüklendikten sonra hata başladıysa, bunun yapılması gerekenler olmalıdır. Düzeltme düzeltme eki gerektiren bir güncelleme hatası olabilir.

Gerekirse, yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. SIM kartınız zarar görmüş olabilir, böylece Nokia 7 cihazınız SIM kartı düzgün şekilde takılı olsa bile tam olarak tespit edemedi. Telefonunuzun donanım hasarı sağlayıp sağlamadığını daha fazla değerlendirmek için, bir servis merkezine götürün ve bunun yerine görülebilir fiziksel veya sıvı hasarı belirtileri olup olmadığını bir teknisyen tarafından teşhis ettirin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.