Nokia 8’inizdeki ekran titremesini ve diğer ekran sorunlarını giderme (kolay adımlar)

Mobil cihazlarda ekran titremesi gibi ekran sorunları, donanım hasarı olmasa da bir sistem sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Özellikle yeni bir yazılım güncellemesi uygulandıktan sonra akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlar arasında ortaya çıkıyor. Görünüşe göre bu gibi durumlarda, sorun büyük olasılıkla yeni güncellemeyle birlikte gelen bazı hatalar yazılım hatalarından kaynaklanmaktadır. Sahte uygulamalar, yanlış ayarlar ve veri bozulması da cihazınıza benzer semptomlar getiren diğer faktörler arasındadır. Bu bağlamda, Nokia 8 akıllı telefonunda ekran titremesi veya diğer ekran sorunlarıyla ilgili bir sorun var. Okuyun ve aynı cihazda aynı sorunla karşılaşırsanız ne yapacağınızı öğrenin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Nokia 8’inizde ekran titremesi sorunu nasıl giderilir

Nokia 8 ekranınızın titremesine neden olabilecek yazılım sorunlarını gidermeye başlamadan önce uygulamalarınızın ve cihaz yazılımınızın güncellendiğinden emin olun ve doğrulayın. Hızlı bir şekilde App Store’a gidebilir ve telefonunuz için mevcut uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Aynı şeyi cihaz yazılımınız için de yapın.

İlk çözüm: Nokia 8’inizi yeniden başlatın / yavaş sıfırlayın.

Mobil aygıtlardaki yazılımla ilgili çeşitli sorunlar, yazılımdan sıfırlama veya aygıtın yeniden başlatılmasıyla çözülebilir. Telefon ekranınız yalnızca belirli bir uygulamayı kullanırken veya belirli bir dosyayı açarken titriyorsa, bunun bir yazılım sorunu olma olasılığı daha yüksektir ve bu da bu yöntemle düzeltilebilir. İşte o zaman bunu yapmayı denemelisiniz:

  Menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Kapat seçeneğini seçin ve Tamam’a dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonunuz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Alternatif olarak, donanım tuşlarını kullanarak yazılımdan sıfırlama yapabilirsiniz. Bu, hata oluştuğunda donarsa telefonunuzu yeniden başlatmak için alternatif bir yöntemdir. İşte böyle yapılır:

  Ses Seviyesini Arttır düğmesini ve Güç düğmesini aynı anda birkaç saniye boyunca veya cihazınız kapanana kadar basılı tutun.

İkinci çözüm: Güvenli modu etkinleştirin.

Rogue yapan üçüncü taraf uygulamalar da cihazınızın garip davranmasına neden olabilir ve bu durum ortaya çıktığında semptomlardan biri alışılmadık bir görüntüdür. Başka şirketlerce sağlanan bir uygulamanın suçlanıp suçlanmayacağını belirlemek için Nokia 8’inizi güvenli moda başlatmayı deneyin ve ekranın titreyip titremediğine bakın. Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda atlanır veya geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle ekran titremesi gerçekleşmezse, kötü bir uygulamanın suçlanacağını gösterir. Nokia 8’inizde güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuz açıkken, menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Kapat seçeneğine dokunun, ardından Güvenli modda yeniden başlat’ı seçin. Tamam’a dokunun ve telefonunuzun Güvenli modda yeniden başlamasını bekleyin.

Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod rozeti gördüğünüzde, zaten güvenli modda olduğunuz anlamına gelir. Ekran güvenli moddayken hala titriyorsa, hasarlı bir bileşen değilse cihazınızdaki yazılım sorunlarını gidermeniz gerekir.

Üçüncü çözüm: Ekran ayarlarını yapın.

Telefondaki geçerli ekran ayarlarına bir şekilde bağlı olan ekran titremesi vakaları vardır. Diğerleri, parlaklık yüksek olarak ayarlandığında ekranın tersi olduğunda bazıları titreyecektir. Bunun aynı şekilde telefon ekranınızın titremesine neden olup olmadığını görmek için ekran ayarlarını özellikle parlaklık düzeyini düşükten yükseğe veya tam tersi şekilde ayarlamayı deneyin. Nokia 8’inizdeki ekran seçeneklerine erişmek ve yapılandırmak için:

  Telefonunuzun ekranının kilidini açmak için yukarı kaydırın Bildirim Panelini açın. Paneli aşağı doğru sürükleyin veya bildirim panelinin sağ tarafındaki Aşağı ok simgesine dokunun. Parlaklık seviyesini ayarlamak için ekran parlaklık kaydırıcısını sola sağa kaydırın. Ekranı daha koyu hale getirmeyi deneyebilir ve hangisinin işe yaradığını görebilirsiniz.Alternatif olarak, telefonunuzdaki ekran parlaklık seviyesini azaltmak veya artırmak için Ayarlar-> Ekran-> Parlaklık Seviyesi’ne gidebilirsiniz.

Ayrıca, mevcut ışık için parlaklık düzeyini optimize etmenin sorunu çözüp çözmeyeceğini görmek için Uyarlanabilir parlaklığı etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin.

Önbellek dosyaları yalnızca uygulamalarda değil, telefonunuzun önbellek bölümü adı verilen sistem dizininden birinde de bulunur. Bu dosyalar aynı veri veya bilgilerin çoklu görevlendirilmesi veya yeniden yüklenmesi için yararlı olsa da, bu sistem önbellek dosyalarından herhangi biri çöktüğünde veya bozulduğunda ekran titremesini içeren olumsuz belirtiler. Sorunun temel nedeni bu ise, Nokia 8’inizdeki önbellek bölümünü silmek sorunu çözebilir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Açma düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Android logosu göründüğünde, düğmeyi bırakın. Kurtarma moduna girmek için Sesi Açma düğmesine ve Güç düğmesine aynı anda basın. Kurtarma modundayken Sesi Açma veya Sesi Kısma düğmesine basın. verilen seçeneklere gidin, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir ana sıfırlama yapmak için, verilen seçeneklerden Önbellek bölümünü sil öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. önbellek bölümünü silin ve ardından cihazın yeniden başlatılmasını teşvik edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama / ana sıfırlamanın aksine, önbellek bölümünü silmek verilerinizi silmez, bu nedenle veri kaybına neden olmaz.

Beşinci çözüm: Fabrika varsayılanlarını geri yükleme / ana sıfırlama.

Donanım hasarı değilse, uğraştığınız ekran titremesi sorunu, önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra devam ederse daha karmaşık bir sistem hatasından kaynaklanabilir. Son seçeneğiniz ve denemek için olası çözümünüz, tam bir sistem sıfırlaması veya cihazınızı fabrika varsayılanlarına geri yüklemektir. Tüm verileri silmenin yanı sıra, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi size bu soruna neden olabilecek yazılım hatalarını ve önemli yazılım hatalarını da siler. Bunu yapmadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en hızlı yolu, ayarlar menüsündedir.

  Bunu yapmak için Ayarlar-> Yedekle ve Sıfırla-> Fabrika Verilerine Sıfırla-> Cihazı Sıfırla’ya gidin. Son olarak, ana sıfırlamayı onaylamak için Her şeyi Sil’e dokunun.

Alternatif olarak, Android kurtarma modu ile telefonunuzu fabrika varsayılan ayarlarına geri yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Açma düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Android logosu göründüğünde, düğmeyi bırakın. Kurtarma moduna girmek için Sesi Açma düğmesine ve Güç düğmesine aynı anda basın. Kurtarma modundayken Sesi Açma veya Sesi Kısma düğmesine basın. verilen seçeneklere gidin, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir ana sıfırlama yapmak için, Sesi / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulayın – tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçin.Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.Telefonunuzdaki tüm verilerinizi, özelleştirilmiş ayarlarınızı ve uygulamalarınızı cihazınızdan silene kadar bekleyin. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Onarım seçenekleri

Önceki çözümlerin hiçbiri Nokia 8’inizdeki ekran titremesi sorununu çözemezse servis gerekli olacaktır. Sıvı hasarı belirtileri daha sonra ortaya çıkabilir, bu nedenle sıvı hasarının olası bir belirtisidir. Bu durumda, telefonunuzu bir servis merkezine götürmeniz ve yetkili bir teknisyen tarafından değerlendirilmesini sağlamanız gerekecektir.

Aksi takdirde, donanımın iyi olduğuna ve sorunun telefondaki yazılım hataları ve / veya düzensiz uygulamalar da dahil olmak üzere yazılım sorunlarıyla ilişkili olduğuna inanıyorsanız, diğer seçenekler için operatörünüze başvurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.