Not 5 ekran değiştirme: Bunu nasıl gerçekleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Samsung Galaxy Note 5, bugünlerde bir tavuk kaynağından uzak olsa da, günümüzün daha üst seviye orta sınıf cihazlarıyla kolayca uyumlu olan oldukça iyi iç mekanlara sahip. Yine de, artık yaşlandığından, işler kesinlikle yanlış gitmeye başlayabilir ve Not 4 ve önceki sürümlerden farklı olarak Not 5'in kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir pili bulunmamaktadır. Galaxy Note 5 ekran değiştirmeyi de isteyebilirsiniz.

  • Samsung Galaxy Note 5 incelemesi
  • Samsung Galaxy S6: pil ve ekranın değiştirilmesi ne kadar maliyetli

Pili, ekranı ve diğer bileşenlerini değiştirmeniz gerekiyorsa ne olur? Maliyeti ne kadardır ve nereye gitmelisiniz? Hadi bir bakalım.

DIY Pil, Arka Kapak ve Ekran Onarımı

Cihazın arkası yapıştırabilen ve çıkması oldukça zor olan bir cam parçasıdır, ancak yapılabilir. Pilin kendiniz değiştirilmesi, yaklaşık $ 22 doları bulabileceğiniz sarf malzemelerinin (ısı tabancası dahil) + batarya cinsinden yaklaşık 52 doları bulacaktır. Popüler akıllı telefon onarım sitesi iFixit'in cihazın çeşitli parçalarını kendiniz değiştirme konusunda bol miktarda kılavuz vardır ancak Note 5'in yapısının doğası gereği, akıllı telefonların yenilenmesinde yeniyseniz DIY en iyi seçenek olmayabilir.

Bir Galaxy Note 5 ekran yenilemesi almak istiyorsanız, iki seçeneğiniz var. Ekranın tamamını değiştirirseniz ekran ve sayısallaştırıcı topluluğu yine de çoğu çevrimiçi perakendecide 200 $ civarındadır, bu nedenle bu seçeneği kullanmanız durumunda cihazınızı Samsung'a göndermek daha iyi olabilir.

Bununla birlikte, dokunmatik ekran ve ekran hala çalışıyorsa, yalnızca ön cam lensi değiştirerek kurtulabilirsiniz; bunun için, ihtiyacınız olan sarf malzemeleri de dahil olmak üzere 22 dolar civarında bir maliyeti vardır (her ne kadar birden çok yapıyorsanız onarımlar, sarf malzemeleri onarımların hepsinde oldukça benzer olacak ve birden fazla kez kullanılabilir). Son olarak, kırık bir arka kapağı değiştirmek istiyorsanız, cam kapağın kendisi için yaklaşık 40 TL'ye mal olacak.

Tamir Mağazaları veya resmi Samsung Tamiratı

Tamir masrafları onarım atölyeleri arasında değişir, ancak Samsung'un masrafından fazla olmamalı ve çoğu durumda daha iyi bir fiyat anlaşması olacaktır. Maalesef size kesin bir fiyat söylemek zordur ve bu nedenle, uygun fiyat teklifi almak için yerel bir dükkana gitmek veya onları aramak gerekir.

İlgili: Galaxy Note 5'deki ekran görüntüsü nasıl alınır

Samsung'un cihazınızı onarmasını isterseniz, Galaxy S6 ve S6 kenarındaki yeniliklerle aynı fiyatı olan 199 dolarlık bir Galaxy Note 5 ekran değiştirmesi alabilirsiniz (hasarın garanti dışı olduğu varsayılarak). Not 5 pil yenilemesi ile ilgili olarak Samsung'un destek ekibi, Not 5 pilinin garanti dışı kalması için ne kadar masraf alacağı sorulduğunda "bu konuda spekülasyon yapamayacağım" belirtti.

Bununla birlikte, Galaxy Note 5 pil yenilemesinin, Sylo / S6 Edge'in 45 $ 'lık masraflarından çok daha yüksek olmadığını, cihazların yapımı inanılmaz derecede benzer olduğu görüşündeydi.

Kanada'da veya Amerika Birleşik Devletleri'nde birkaç önemli yerde yaşıyorsanız, kendiniz de servis merkezine gidip aynı gün onarabilirsiniz.

Buy replacement parts from Amazon