Not 5 Nougat güncellemesinden sonra sesli bildirimler ve zil sesleri düzgün çalışmıyor, diğer sorunlar

Merhaba # GalaxyNote5 hayranları! Hafta için ilk Note 5 yayınımıza hoş geldiniz. Bu makalede, geçen haftadan bu yana yollanan 9 Not 5 sorunu daha ele alınmaktadır. Önümüzdeki günlerde diğer Not 5 yayınlarımızı da kontrol ettiğinizden emin olun.

Kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugün sizin için getirdiğimiz belirli konular aşağıdadır:

Sorun 1: Galaxy Note 5 kilit ekranında gelen SMS içeriği nasıl gizlenir

Ana ekranda, gelen tüm metin mesajları gösterilir. Bunu durdurmak istiyorum. İnternette bir çözüm aradım ancak gösterilenler telefonum için geçerli değil. Belki o zamandan beri güncellemeler yüzünden. Ana ekrandan ayarlarda metin mesajlarının yanı sıra ayarlar, uygulamalar ve bildirimlerde de aradım. Metin bildirimlerini kapatabiliyorum ve mesajların ana ekranda gösterilmesini engelliyor, ancak telefonum gelen herhangi bir metin için vızıldamayacak. Teşekkür ederim. Hangi sürüme sahip olduğumu nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Afedersiniz. – Lanaparks88

Çözüm: Merhaba Lanaparks88. Gelen SMS için sesli bildirimler almak istiyor ancak mesajları kilit ekranında göstermemeyi tercih ediyorsanız, yapmanız gerekenler şunlardır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Bildirimler’e dokunun. Kullandığınız mesajlaşma uygulamasının bildirim almasına izin verildiğinden emin olun. Bildirimlere izin vermek için kaydırıcıyı sağa ayarlayın. GELİŞMİŞ’e (sağ üst köşede) dokunun. Kullandığınız mesajlaşma uygulamasına dokunun. Kilit ekranı bölümünde İçeriği gizle seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

Sorun 2: Galaxy Note 5 hücresel sinyali kaybetmeye devam ediyor

Yeni bir Note 5 aldım. Bir 3G SIM kart taktım ve sinyal vardı. Sonra 5 dakika sonra internet sinyali kayboldu. Ve çalamıyorum veya hiçbir şey yapamıyorum. Vodafone SIM kartlarının yanı sıra Lyca’yı denedi ve aynı sorunu yaşıyor. 5 dakika boyunca çalışır, sonra veri sinyali gider, kısa bir süre sonra geri döner ve sonra tamamen kaybolur. Sıfırlama denendi ancak aynı sorun ortaya çıkıyor. Sıfırlama sırasında bir SIM kart takıldıktan sonra, farklı bir ağ SIM kartı takılmadığı sürece hiç çalışmaz. – Ffiorik

Çözüm: Merhaba Ffiorik. Günümüzde iki tür şebeke teknolojisi telefonu kullanılmaktadır – CDMA ve GSM. Her iki çeşitteki telefonlarda büyük bir fark olmasına rağmen bir SIM kart yuvası olabilir. CDMA telefonları 4G LTE kullanmalarına izin veren bir SIM kart yuvasına sahipken, GSM telefonları neredeyse tüm hücresel şebeke işlevlerini yapmak için SIM kart yuvasını kullanır. CDMA Not 5’iniz varsa, ancak operatörünüz GSM teknolojisini kullanıyorsa, bir uyumsuzluk sorunu oluşabilir. Sorun tersine gelebilir – bir GSM telefonunuz varsa ve ağınız CDMA ise. Birlikte verilen belgeleri kontrol ederek hangi cihazı kullandığınızı bildiğinizden emin olun. Model numarasını not edin, CDMA veya GSM cihazı olsun, çevrimiçi araştırma yapın, ardından nasıl kurulacağı konusunda doğrudan yardım için operatörünüze başvurun.

Operatörünüz de size yardımcı olamazsa, telefonu değiştirtin.

Sorun 3: Galaxy S7 çalar saat çalışmıyor, videolar bir güncellemeden sonra oynatılmıyor

Çalar saatim çalışmıyor ve videolar oynatılmıyor (Facebook ve Youtube). Asla 1 ya da diğeri, her ikisi de aynı zamanda. Saat bildirimi gösterir ancak ses göstermez. Videolar sadece hata gösteriyor.

Bu, nuga güncellemesinden sonra başladı. Telefonu yeniden başlatırsam, hepsi işe yarar ama yakında tekrar çalışmayı durduracaktır. Yeni saat widget’ını denedim, fark yok. Samsung’un akıllı öğretmenini aradım ve tek yaptığı tüm uygulamaları kapatmaktı. Herkese tekrar izin vermek zorunda kaldım ve saat ve videolar tekrar çalışmayı bıraktı. – Michael

Çözüm: Merhaba Michael. Üçüncü taraf bir uygulama bu soruna neden olabilir, bu nedenle ilk göreviniz telefonunuz güvenli modda çalışırken videoların ve çalar saatin nasıl çalıştığını gözlemlemektir. Güvenli mod üçüncü taraf uygulamalarını engeller, bu nedenle şüphemizin doğru olup olmadığını kontrol etmenin iyi bir yoludur. S7’nizi güvenli moda nasıl yeniden başlatacağınızla ilgili adımlar:

  Galaxy S7’nizi kapatın.Güç düğmesini basılı tutun. ‘Samsung Galaxy S7’ logosu göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın ve hemen Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.Telefon yeniden başlatılıncaya kadar düğmeyi basılı tutun. ekranın sol alt köşesindeki “Güvenli mod” metnini açın, Sesi Kısma düğmesini bırakın. Telefonu birkaç saat gözlemleyin ve sorunu kopyalamayı deneyin. Sorun ortaya çıkmazsa, üçüncü taraf bir uygulamanın soruna neden olduğunun kanıtıdır. Düzeltmek için, sorun gidene kadar uygulamaları kaldırmanız gerekir.

Önbellek bölümünü silin

Sorun güvenli modda bile devam ederse, bir sonraki adımınız sistem önbelleğini yenilemek olacaktır. İşte böyle yapılır:

  Samsung Galaxy S7’nizi kapatın. Ana Ekran ve Sesi Yükselt tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy S7 ekranda görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın ancak Ana Ekran ve Sesi Yükselt tuşlarını basılı tutmaya devam edin. Android logosu gösterildiğinde, her iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye açık bırakabilirsiniz.Ses Seviyesini Azalt tuşunu kullanarak seçenekler arasında gezinin ve ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulandığında, Güç tuşuna basabilirsiniz. Şimdi Sesi Kısma tuşunu kullanarak ‘Evet’ seçeneğini vurgulayın ve seçmek için Güç düğmesine basın.Telefonunuzu Ana Sıfırlama işlemini bitirene kadar bekleyin. Tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ı vurgulayın ve Güç tuşuna basın.Telefon şimdi normalden daha uzun süre yeniden başlatılacak.

Fabrika ayarlarına sıfırlama ile tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına geri döndürün

Yukarıdaki her iki çözüm de işe yaramazsa, telefonu tekrar temiz hale getirmek için silmeyi düşünün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Fotoğraflar, videolar, kişiler vb. Gibi önemli dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun. Bu görev için Akıllı Anahtar’ı kullanabilirsiniz. Samsung Galaxy S7’nizi kapatın. Ana Ekran ve Sesi Yükselt tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Samsung Galaxy S7 ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın ancak Ana Ekran ve Ses Açma tuşlarını basılı tutmaya devam edin.Android logosu gösterildiğinde, her iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca bırakabilirsiniz. Sesi Kısma tuşu, seçenekler arasında gezinin ve ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulayın. Bir kez vurgulandığında, seçmek için Güç tuşuna basabilirsiniz.Şimdi Sesi Kısma tuşunu kullanarak’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğini vurgulayın ve Güç Düğmesini seçmek için Güç düğmesini seçin. Telefonunuzun Ana Sıfırlama işlemini bitirmesini bekleyin. Tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ı vurgulayın ve Güç tuşuna basın.Telefon şimdi normalden daha uzun süre yeniden başlatılacak.

Sorun 4: SIM kart takıldığında Galaxy Note 5 ekranı yanıt vermiyor

İçinde bir SIM kart olduğu zaman hariç her şekilde harika çalışan bir Galaxy Note 5 var. Dokunmatik ekran, bir SIM kart içinde olduğunda belirli noktalar dışında yanıt vermiyor. SIM kartı 3 kez değiştirdim ve bir iki gün çalışabilir, ancak bir süre sonra her zaman yanıt vermemeye başlar. Fabrika ayarlarına sıfırladım, başlatmak için samsung akıllı anahtar kullandım, işletim sistemini nugaya güncelledim (bu sorun nugaya güncellenmeden önce vardı) ve diğer birçok yazılım sıfırlandı. Bunun garip bir donanım arızası olduğunu düşünüyor musunuz (telefon garanti kapsamında değil). – Generalmike99

Çözüm: Merhaba Generalmike99. Karşılaştığınız şeye benzer veya yakın bir donanım sorunu duymadık, ancak bunun bir yazılım sorunu olmadığını da biliyoruz, bu da ayrı bir durum olabilir. Her zaman bir SIM kart kullanmanız gerekiyorsa, sorunu inceleyebilmeleri için Samsung ile iletişime geçmenizi öneririz. Bu, değiştirilmeye neden olabilir; bu nedenle, dosyalarınızı göndermeden önce dosyalarınızı yedeklediğinizden ve telefonunuzu temizlediğinizden emin olun.

Sorun 5: Galaxy Note 5 ekranı yanıt vermiyor, yedek oluşturamıyor

Son zamanlarda, Not 5’in ekranı yanıt vermiyor. Normal görünüyor, ama parmağımı okumuyor. Kısa bir süre boyunca rastgele mükemmel bir şekilde çalışmaya başladığı için bir aksaklık gibi görünüyor, ancak yanıt vermemeye geri dönüyor. Yine de yükseltme işlemimin zamanı gelmişti ve taşıyıcıma, dosyaları aktarmak için “Akıllı Anahtar” ı kullanmak için eski telefonun ekranına ihtiyaç duymayacağım söylendi. Yanlış. Eski telefondaki dosyaların aktarılmasına “izin vermelisiniz”. Bunu nasıl çözebilirim? Yeni telefon bir Galaxy S8 plus. Eski telefonun erişilebilir bir SD kartı yok ve telefonumu Google’a kaydetmedim, bu nedenle dosyaları bu şekilde kurtaramazım. – Maggie

Çözüm: Merhaba Maggie. Haklısın. Bir istemde “tamam” düğmesine dokunarak telefonunuzun verilerine erişmek için Smart Switch uygulamasına izin vermeniz gerekir. Bunu yapamazsanız, dosyalarınızı yedeklemenin bir yolu yoktur. Ne yazık ki, bu, diğer yedekleme yazılımlarını kullandığınızda bile geçerlidir; yine de başka bir yazılımın dosyalarınıza erişmesine izin vermek için açık izin vermeniz gerekir. Dosyalarınız birkaç yüz dolar değerinde ise, önce ekran montajını değiştirebilirsiniz. Bu sorun için tek çözüm budur.

Sorun 6: Galaxy Note 5 ekranı siyah kalıyor, yanıt vermiyor

Cuma gecesi, Exodus adında bir eklenti ile Kodi adlı bir akış uygulaması kullanarak Samsung Galaxy Note 5’imde bir film izledim. Daha sonra, farklı akış sağlayıcılarına bakıyordum ve bazen harici bir web sitesinden “yetkilendirme / izin / ne olursa olsun” almanız gerekiyor. Onlar https: //xxx.xx/pair gibi bir şey, gerçek web sitesini hatırlayamıyorum.

Her neyse, “Samsung Galaxy Note 5 modelime virüs bulaşmış olsaydı ve sağlanan kutuya tıklamazsam tarayıcım 24 saat içinde kilitlenir” gibi bir pencere belirdi. Eh, ben biraz aldatmaca olduğunu düşündüm, bu yüzden üzerine tıklama, o sekmeyi kapattım ve Chrome geçmişimdeki tüm diğerleri. Telefon hafta sonu boyunca ve bugün sabahın erken saatlerinde iyiydi. Sabahın erken saatlerinde, bir telefon görüşmesi yapacaktım ve telefonum temelde kızarmış. Açık olduğunu biliyorum. “Son” ve “arka” ışıklar görünür, ancak hiçbir şey yapmazlar. Ses seviyesini değiştirdiğini, bir çağrı veya mesaj aldığını duyabiliyorum, ancak telefonun yanıt vermesini sağlamak için bir şey yapamıyorum. Ekranım kullanılamıyor gibi. Yeniden başlattığımda renksiz bir Samsung Galaxy Note 5’i zar zor görebiliyorum, ama sonra her şey bitiyor. Tesadüf mü virüs mü? Bir ipucun var mı? – Pat

Çözüm: Merhaba Pat. Telefonunuza kötü amaçlı yazılım tarafından saldırıya uğrayıp uğramadığından emin olamayız. Büyük olasılıkla yanıt vermeyi durdurdu, bu yüzden denemek istediğiniz ilk şey yumuşak sıfırlama. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç (sağ kenarda bulunur) ve Sesi azaltma düğmelerini (sol kenarda bulunur) 12 saniye basılı tutun. Güç Kapatma seçeneğine gitmek için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihaz şimdi tamamen kapanmalıdır

Sorun devam ederse veya ekran siyah kalırsa, önbellek bölümünü silmeyi veya fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilmeniz için Kurtarma moduna geçmeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonu en az 30 dakika şarj edin. Ana Ekran ve Sesi YUKARI tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Samsung Galaxy S7 ekranda görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın ancak Ana Ekranı ve Sesi Açmaya devam edin Android logosu gösterildiğinde, her iki tuşu da bırakabilir ve telefonu yaklaşık 30 ila 60 saniye bekletebilirsiniz.Ses Seviyesini Azalt tuşunu kullanarak seçenekler arasında gezinin ve ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulayın. Önbellek bölümünü silebilirsiniz. veya bu modda fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Telefon hala donmuşsa ve bir donanım düğmesi kombinasyonuna yanıt vermiyorsa, onarılmasını veya değiştirilmesini sağlayın.

Sorun 7: Suya zarar veren Galaxy Note 5 kendi kendine yeniden başlıyor

Samsung Galaxy Note 5’im var ve köpeğim kısa süre önce işedi ve ıslak kaldırımda bırakan adam hakkındaki makalenizi okudum, ancak onun için sürekli gösterdi ve benimki ile şarj ve pil arasında ileri geri sarı üçgen bir ünlem işaretiyle. Ben telefon ile çalışan kuzenime benim gönderdi ve o akü bağlantılarını temizledi ama telefonum hala şarj şarj işareti geçiş lütfen dedi yardım. – Kat.nash05

Çözüm: Merhaba Kat.nash05. Bu konuda söyleyebileceğimiz çok fazla bir şey yok. Sıvı, su veya nem elektronikle çalışmaz. Şanslıysanız, iyi bir teknisyen bazı bileşenleri değiştirerek telefonu kaydedebilir. Aksi takdirde, şu anda gerçekten pahalı bir kağıt ağırlığına bakıyorsunuz. Yine de, bir profesyonelin donanımı kontrol etmesine izin vermenizi öneririz.

Sorun 8: Verizon Galaxy Note 5 kod ararken hata gösteriyor

Merhaba. Ben Nijerya’dan Yinka. Geçenlerde kilidi açılmış bir Verizon Samsung Galaxy Note 5 aldım. Başka bir sorun fark etmedim ama asıl sorunum, bir kodu (* 737 #) çevirmeye çalıştığımda, Nijeryalı ağım için bir kod. “* 73 çağrı yönlendirme devre dışı bırakılacak” mesajını göstermeye devam ediyor. Kapat düğmesine tıkladığımda sadece * 73’ü aramaya çalışacak ve hiçbir şey olmuyor. Kilidi açılmış Verizon ile birlikte gelen tüm bu * [yıldız] kodlarını nasıl devre dışı bırakabilirim? – Drjonade

Çözüm: Merhaba Drjonade. Not 5’iniz ağın kilidini açabilir, yani bazı yazılımları Verizon dışı ağı kullanmasına izin verecek şekilde değiştirilmiştir, ancak ana yazılımı ve önceden yüklenmiş uygulamaları hala teknik olarak Verizon’a aittir. Her ağın kendi sistemiyle iletişim kurmak için kendi yolu olduğundan, Verizon’un programlamasının operatörünüzün sistemiyle uyumlu olmadığını düşünüyoruz. Belirli bir kodu çevirirken bu mesajı almaya devam etmenizin nedeni bu olabilir.

Olası bir çözüm olarak, farklı bir Telefon uygulaması kullanmayı düşünün. Play Store’da aramanıza izin verebilecek birçok ücretsiz uygulama var, bu yüzden Verizon’un telefon uygulaması tarafından belirlenen kısıtlamayı aşıp aşmayacağını görmek için bunlardan birini kullanmayı deneyin.

Bu sorunu çözmezse, yapabileceğiniz başka bir şey olmadığından korkuyoruz.

Sorun 9: Nougat güncellemesinden sonra Galaxy Note 5 sesli bildirimleri ve zil sesleri düzgün çalışmıyor

Nougat güncellemesinden bu yana, tüm sesler kesik kesiktir. Zil sesi yok, bildirim sesi yok, alarm yok, herhangi bir ses yok. Telefonun yeniden başlatılması sesi geçici olarak geri yükleyecektir. Genellikle günde birkaç kez yeniden başlatmam gerekir. Verizon teknik desteği iki kez aradım ve yardım almadan yerel bir mağazayı ziyaret ettim. Aynı sorun başkaları tarafından da bildirilmiştir. Bugüne kadar herhangi bir düzeltme bulunamadı. Fabrika ayarlarına sıfırlama çalışmıyor. – Bettywright234

Çözüm: Merhaba Bettywright234. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı zaten denediyseniz, sorunun nedeni ya kötü bir üçüncü taraf uygulaması ya da zayıf, verimsiz sabit yazılım kodlamasıdır.

Bir üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını görmek için, fabrika ayarlarına sıfırlama ile telefonu bir kez daha silin ve yüklü üçüncü taraf uygulamaları olmadığında bildirimlerin ve zil seslerinin nasıl çalıştığını gözlemleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra sorun devam ediyorsa ve yüklü uygulama yoksa, bunun bir işletim sistemi sorunu olduğunun kanıtıdır. Sorunu ürün yazılımı geliştiricisine – Verizon’a bildirmelisiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.