Nova Launcher, Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı kullanıcıları Nova Launcher’ın telefonlarına çarpmaya devam etmesinden şikayet ediyor. Bazılarının Home tuşuna dokunduklarında “Ne yazık ki, Nova Launcher durdu” hata mesajı aldıklarını bildirirken, diğerleri cihazlarının sadece bir kaç saniye donacaklarını ve Nova Homeuncher’ın gösterdiği gibi varsayılan Giriş ekranını göstereceğini söylediler. Bu, uygulamanın başarısız olduğu ve telefonun varsayılan Tek UI ana ekranını kullanmaya geri döndüğü anlamına gelir.

Uygulama çökmeleri genellikle ciddi değildir ve kimseden yardım istemeden bunları kendi başınıza çözebilirsiniz. Ancak, bu durumda, soruna neyin neden olduğunu belirleyebilmek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekir, böylece nasıl düzeltileceği hakkında bir fikriniz olur. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S10 Plus ile çökmesini sağlayan Nova Launcher

Ben kişisel olarak Nova Launcher’ı Android telefonlarda kullanıyorum, çünkü ikonların düzenlenmesi ve kişiselleştirilmesi gibi. Galaxy cihazlarının yeni UI’sını sevsem de, gözlerinizin yeni bir şey aradığı bir zaman gelecek. Bu başlatıcının kullanıcılarından biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan sıkılıyorsanız, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Önce telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Uygulama ile ilgili sorunları giderirken, yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirmektir. Bu sorunun, bellenimdeki küçük bir sorundan veya bir aksaklıktan kaynaklanması muhtemeldir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Nova Launcher’ın hala çöküp çökmediğini veya çalışmayacağını görmek için Giriş tuşuna dokunun. Sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmayı deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus dokunmatik ekran çalışmıyor

İkinci çözüm: Nova Launcher’ın önbelleğini temizleyin

Uygulamanın önbelleğinin bozulduğu ve gerçekleştiği zamanlar, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Uygulamanın önbelleğini silmeniz gerekir, böylece uygulama yenisiyle değiştirilir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya veya ayar silinmez. İşte nasıl:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Nova Launcher’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra, uygulamanın hala çöküp çökmediğini görmek için tekrar Giriş tuşuna dokunun. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Nova Başlatıcısı’nı Sıfırla

Uygulamalar söz konusu olduğunda, sıfırlama, genellikle kullanıcı ayarları ve tercihleri içeren veri dosyalarını silmek anlamına gelir. Sorun uygulamada ise, bu prosedür büyük olasılıkla çözecektir. Ancak, uygulama için ayarlarınızın ve tercihlerinizin silineceğini ve düzeltildikten sonra tekrar yapılandırmanız gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte, Nova Launcher’ı şu şekilde sıfırlarsınız:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Nova Launcher’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun. Telefonunuzu tekrar başlatın.

Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamanın hala çöküp çökmediğini görmek için Giriş tuşuna dokunun. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Telefon durdu” hatasını gösteriyor

Dördüncü çözüm: Nova Launcher’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Uyumluluk sorunları söz konusu olduğunda, söz konusu uygulamaların güncellenmesi genellikle sorunu çözecektir, ancak bu olasılığın ele alınmasında daha etkili bir yöntem vardır ve bu, uygulamayı kaldırıp daha sonra yeniden yüklemektir.

Uygulamayı kaldırarak, bellenim ve diğer uygulamalarla olan ilişkilerini kaldıracaksınız. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Nova Launcher’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Kullanılmış RAM’i serbest bırakmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, uygulamayı yeniden yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekin. Bul ve ardından Google Play Store’a dokunun. Arama alanına ‘nova başlatıcısı’ yazın ve ardından ara tuşuna basın. Nova Launcher’a ve ardından Yükle’ye dokunun. Kurulum tamamlandığında, Aç’a dokunun.

Tüm bunları yaptıktan ve uygulama çökmeye devam ettikten sonra, sorunun bir bellenim sorunundan kaynaklanması artık mümkün. Bir sonraki prosedür düzeltmeli.

DA OKUYUN: Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan Samsung Galaxy S10 Plus’ı onarın

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gereklidir. Yazılımla ve uygulamalarla ilgili tüm sorunları çözecektir ancak işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturmanız gerekecektir. Ayrıca, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırdığınızdan emin olun. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, çökmeye devam eden Nova Launcher özellikli Samsung Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. İşte nasıl düzeltileceği… Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef, Ayarlar durdu” mesajı veriyor Samsung Galaxy S10 Plus ‘nem algılandı’ uyarısını göstermeye devam ediyor