Nova Launcher, Susam Kısayollarıyla Universal’ı Oluşturmak İçin Nasıl Kullanılır?

Android ekosistemi oldukça açık ve istediğiniz şekilde özelleştirmek kolaydır. Google Asistan’ın gelişiminin devam etmesiyle daha da iyileşmiştir. Artık uygulamaları başlatmak, not almak ve akıllı telefonunuzda sayısız etkinlik gerçekleştirmek için Google’ın akıllı AI özelliğini kullanabilirsiniz. Bunların hepsi iyi ve zahmetli olsa da, sorun verilerin toplanması ve mahremiyetle ilgili sorduğu tüm sorular.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts

Google bir reklam şirketidir ve veriler ekmek ve tereyağıdır. Durum tespiti iddiasında olmasına rağmen, herkes kişisel ya da profesyonel yaşamlarla ilgili verileri arama deviyle paylaşmakta rahat değildir. Ve bundan nasıl aktif olarak kaçınırsınız? Susam Kısayolları geliyor. Çevrimdışı çalışan ve hiçbir veri cihazınızdan çıkmayan Android platformu için evrensel bir kısayol uygulaması.

Susam Kısayollarının bu evrensel aramayı nasıl yarattığını ve Android ekosistemiyle ne kadar derinleştiğini görelim.

Hadi başlayalım.

1. İzinler

Uygulamayı ilk yüklediğinizde, Susam’ın kullanmanız için yeni kısayollar oluşturabilmesi için hayati öneme sahip izinler sağlamanız gerekir. Bunlardan ilki, Takvim ve YouTube’u içeren Rehber ve Google uygulamalarıdır. ‘Gecikmeleri’ önlemek için bildirim erişimi de sağlamanız gerekir.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 1Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 2

Nova gibi bir Android başlatıcısı kullanıyorsanız, işleri çalıştırmak için ikisini birbirine bağlayabilirsiniz.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 3Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 4

Uygulama Ayarlar alanında yapılandırıldıktan sonra diğer uygulamalar ve ayarlar için daha fazla izin yönetebilirsiniz. Susam, cihazınızdaki hiçbir zaman bırakmayan tüm verileri tutar. Bu, yarattığı tüm kısayollardan yararlanmanıza izin verirken gizliliğinizi korur.

2. Bütünleşmeler

Entegrasyonlar Susam’ı daha da güçlü kılıyor. Kısayollar uygulamasının Nova başlatıcısıyla tümleştiğini gördük, ancak çalıştığı tek uygulama bu değildi. Action ve Hyperion gibi diğer rampalar da desteklenmektedir.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 5

Diğer önemli uygulama entegrasyonları arasında Tasker (bir üretkenlik santrali), Reddit, Telgraf, Spotify, Reddit ve hatta Slack bulunur. Kısayol kullanarak şarkı çalmak, sohbet etmek ve başkalarıyla iletişim kurmak için yeni yollar açar.

3. Kısayollar

Nova Launcher’ı örnek olarak kullanıyorum, ancak temel öncül aynı kalıyor ve başlatıcınız doğrudan desteklenmese bile Susam çalışacak. Hayatımı kolaylaştırmak için aramada Kısayollar’ı ve Nova’da uzun basım menüsünü etkinleştireceğim.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 6

Susam Kısayollarını açmak için widget’ları da kullanabilirsiniz. Açtıktan sonra yazmaya başlayın. Örneğin, arama başlatmak veya kısa mesaj göndermek için bir ad yazabilir veya bunun yerine WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 7Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 8

Kayıtlı bir e-posta kimliğiniz varsa, bunun için başka bir simge görürsünüz. Netflix içindeki popüler şovları ve filmleri, uygulamayı açmadan bile arayabilirim.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 9Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 10

Veya en sevdiğim çalma listemi Spotify veya YouTube Müzik’ten doğrudan ana ekrandan oynatın.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 11

Susam, uygulamanın 100’den fazla kısayol yaratacağını söylüyor, ancak bence bu bir understatement. Gerçekten yüklediğiniz uygulamaların sayısına ve komutlarla ne kadar derin arama yapabildiğinize bağlı. Susam daha fazla kullanmaya devam ettikçe ne yapmam gerektiğini tahmin etmekte daha iyi oluyor. Akıllı telefonumdan bir tek veri baytı olmadan tüm bunlardan zevk alıyorum.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 12Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 13

Uygulamayı açın ve Ayarlar’ın altındaki Kısayollar’a gidin.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 15Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 14

Susam’ın bağlanabileceği veya bağlanabileceği tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Uygulamalara erişime izin verebilir veya iptal edebilir ya da hangi kısayolların sizin için uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Yeni alarmlar veya zamanlayıcılar oluşturabileceğimi öğrendim.

4. UI Ayarları

Kullanıcı Arayüzünden bahsetmeyi tercih ettim çünkü kullanırken çok önemli olduğuna inanıyorum. Susam bir verimlilik merkezidir ve çoğunuz kısayolları keşfetmekle meşgul olacaksınız. Yine de, kullanıcı arayüzünü beğeninize göre özelleştirebilmeniz çok hoş. Susam veya Google Assistant simgesi arasında seçim yapabilir, arama yaparken arka plan rengini değiştirebilir ve farklı simgeler görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 17Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 16

Benzer şekilde, ana ekrana yerleştirebileceğiniz arama widget’ları için kullanılabilen bazı UI geliştirmeleri de var. Bunun yerine Sesam’ı başlatmak için Nova Launcher hareketlerini (iki kez hafifçe vuruyorum) kullanıyorum.

Use Nova Launcher With Sesame Shortcuts 18

5. Fiyatlandırma ve Uyumluluk

Susam Kısayolları 14 günlük bir deneme ile gelir ve bunun ardından size 3,49 dolara mal olur. Sağladığı yardımcı programı ve günlük kurtaracak zamanı dikkate alarak makul olduğunu düşünüyorum. Nova Launcher’da belirli bir uyumluluk kriteri bulunmamakla birlikte, Susam’ın çalışması için Android 5.0 veya üstü gerekir.

Evrensel Arama

Susam Kısayolları çok hızlı ve kısayolları ararken hiçbir gecikme yaşanmadı. Android akıllı telefonunuzla kullanma ve çalışma şeklinizi tamamen değiştirecek ve tüm Android telefon kullanıcıları için sahip olması gereken bir şey. Bu uygulama olmadan yıllarca nasıl uğraştığınızı ya da neden varsayılan Android aramasıyla yerleşik olmadığını merak edeceksiniz.

Sıradaki: Susam ayrıca Hyperion fırlatıcı ile de iyi çalışıyor. Bu yeni ve yaklaşan Android başlatıcısı hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.