Nova Launcher vs CPL Launcher: Daha Geçiş Yapmalısınız

Nova Launcher’ın çeşitli nedenlerden dolayı birkaç hayranı var. Son derece özelleştirilebilir özelliklere sahiptir, zengin bir özellik listesi ile birlikte gelir ve Susam Kısayolları uygulamasıyla birlikte Android deneyiminizi üretken hale getirebilir. Ancak Google Play Store, Google Piksel çerçevesini temel alan bir avuç dolusu fırlatıcıya da ev sahipliği yapıyor ve CPL Launcher bunlardan biri.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher

CPL Launcher, Pixel Launcher’ı minimalist bir görünüm ve doğru özelliklerle yeniden düşünmek istiyor.

Nova Launcher, sevmeye ve kullanmaya başladığımız, zaten özelliği olan yoğun başlatıcısını geliştirmeye devam ediyor.

1. Ana Ekran ve Dock

Giriş ekranındaki ızgara boyutu, hem Nova hem de CPL Launcher’da 9 satıra ve sütuna sahip olacak şekilde ayarlanabilir. Simge etiketlerini gösterebilir veya gizleyebilirsiniz, ancak CPL Launcher, yazı tipini, boyutunu ve rengini değiştirmenize de izin verir. Nova Launcher, burada sadece yazı tipinden yoksun.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 1Nova Launcher Vs Cpl Launcher 2

Nova’da, dock ayarlarını, her biri 5 satırda en fazla 7 simge içerecek şekilde değiştirebilirsiniz. Ardından arka planı şekil ve renklerle özelleştirebilirsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 3Nova Launcher Vs Cpl Launcher 4

CPL Launcher, Dock ayarlarını ayrı ayrı barındırır. Yine de 9 simgeyi destekliyor ancak sadece tek bir satır destekliyor – bu olsa kalabalık görünebilir. İskelenin altına bir Google arama çubuğu ekleyebilirsiniz; bu da onu daha erişilebilir kılar. Artık yalnızca bağlantı birimini değil aynı zamanda arama çubuğunu da özelleştirebilirsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 8Nova Launcher Vs Cpl Launcher 9

Bir Bakışta widget’ını da değiştirebilirsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 5Nova Launcher Vs Cpl Launcher 6

Nova Launcher’da, yanlışlıkla değişiklik yapılmasını önlemek için mizanpajı kilitleyebilir, ana sayfaya yeni uygulama simgeleri eklemeyi seçebilir ve sayfa gösterge rengini değiştirebilirsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 7

2. Uygulama Çekmecesi

Nova Launcher’da üç çeşit uygulama çekmecesi var – dikey, yatay ve liste. Izgara boyutunu, arka plan rengini ve simge boyutunu, rengini ve yazı tipini değiştirebilirsiniz. Ayrıca uygulamaları gizleyebilir / gösterebilir ve üst kısımda klasörleri göstermeyi seçebilirsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 10Nova Launcher Vs Cpl Launcher 11

CPL Launcher daha iyi yapar. En güzel özelliklerden biri Google arama çubuğunu uygulama çekmecesinin içine en üste ekleyebilmektir. Ayrıca, uygulamaları oradan gizleyebilir / gösterebilir ve hatta Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Bu, aramayı daha güçlü hale getirir ve yeni olanaklar açar.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 12Nova Launcher Vs Cpl Launcher 13

3. Klasörler ve Simgeler

Nova Launcher, pencere modlarını, arka plan rengini ve saydamlığı ve seçim için simge görünümünü içeren klasör ayarları söz konusu olduğunda çok esnektir. Temelde üzerine dokunduğunuzda açılan bir klasörün görsel efektini oluşturan geçiş animasyonunu seçebilirsiniz. Sonra simge ayarları var.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 14Nova Launcher Vs Cpl Launcher 15

CPL Launcher bir adım daha ileri gidiyor. Klasörlerin içindeki ızgara boyutunu da değiştirebilirsiniz. Simge boyutunu, yazı tipini ve rengini değiştirebilirsiniz ancak görünümün tamamını değiştiremezsiniz.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 16Nova Launcher Vs Cpl Launcher 17

Simge ayarları, CPL Launcher’daki Tema altında bulunur. Burada Lemon ve Cloud gibi daha birçok seçenek var, ancak bir nedenden dolayı, Yeni simgeler oluştur seçeneğine tıklamak benim için işe yaramadı. Diğer kullanıcılar için çalışıyor gibi görünüyor, bu yüzden telefonumda bir şeyler ters gitti.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 18Nova Launcher Vs Cpl Launcher 19

Klasör görünümünü değiştirmenin yolu yok.

4. Hareketler

Ana sayfa düğmesini herhangi bir Nova işlevine, uygulamaya veya hatta belirli kişiler gibi kısayollara ayarlayabilirsiniz. Nova Launcher’ın kaydırma, dokunma, sıkıştırma ve iki parmak hareketleri gibi desteklediği çok uzun bir hareket listesi var. Bunu kullanmanın birçok yolu var.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 20Nova Launcher Vs Cpl Launcher 21

CPL Launcher da jestleri destekliyor ancak Nova kadar değil. Kaydırıp çift dokunabilirsiniz ancak örneğin sıkıştırma için destek yoktur. Giriş düğmesi kısayol olarak kullanılabilir, ancak seçenekler sınırlıdır.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 23Nova Launcher Vs Cpl Launcher 22

5. Bildirimler

Nova ve CPL Launcher, uygulama simgelerinde bildirimleri göstermek için noktalar ve sayaçlar arasında seçim yapma seçeneği sunar. Nova ayrıca, içeriğin doğasının özel bir rozet oluşturmak için kullanıldığı Dinamik rozetler de sağlar.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 24Nova Launcher Vs Cpl Launcher 25

Bir kez yaptıktan sonra, her ikisinde de simgenin üzerindeki renkler, köşe yarıçapı ve noktanın konumunu veya sayısal sayımı seçebilirsiniz.

6. Gece Modu

Nova Launcher, saati manuel olarak ayarlayabileceğiniz veya uygulamanın gün doğumu ve gün batımı zamanlarını belirlemek için konumunuzu kullanmasına izin verebileceğiniz bir gece moduna sahiptir. Her iki durumda da, uber başlatıcısı, oldukça havalı görünen ve gözleri kolay olan karanlık bir temaya geçecektir. Nova’daki karanlık mod ayrıca arama çubuğuna, uygulama çekmecesine, çekmece simgesine ve klasörlere uygulanır.

Nova Launcher Vs Cpl Launcher 27Nova Launcher Vs Cpl Launcher 26

CPL Launcher da karanlık bir moda sahiptir, ancak manuel olarak seçmeniz gerekir.

7. Fiyatlandırma

CPL Launcher, ücretli olanlardan daha avantajlı kılan ücretsizdir. Nova Launcher, oldukça sınırlı olan ücretsiz bir sürüme sahip ve çoğu premium özelliği açmak için Prime sürümünü satın alabilirsiniz. Size 3,99 $ mal olacak ve genellikle daha ucuza satılmaktadır.

Stokta Olmak veya Olmamak

Nova Launcher, Susam Kısayollar entegrasyonu ve daha iyi jest desteği gibi nedenlerden dolayı favorim olmaya devam ederken, CPL Launcher kesinlikle parası için bir şans veriyor. Resmen.

CPL Launcher tamamen ücretsizdir ve hem dock hem de app çekmecesi alanındaki Google Asistan ve arama çubuğuyla yaptıklarını seviyorum. Para kazanamıyorsanız ve ücretsiz bir alternatife ihtiyacınız varsa, onun için gidin.

Sıradaki: Nova Launcher, bloktaki tek harika çocuk değil. Aksiyon Başlatıcı’nın kendi oyununda yenmek için nasıl yeni yollar bulduğunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.