Nova Launcher'da bilmediğiniz 9 önemli ipucu ve hileler

Nova Launcher, Android başlatıcılarının kralıdır. Çok yönlü özelliklerle, akıllı telefonunuzu özelleştirmenin en mükemmel yoludur. İzleyicilere şaşırtabilir, cahiliyi karıştırıp, değerli saniyelerden, çoğu zaman eşzamanlı olarak tasarruf edebilirsiniz. Ancak çok sayıda seçenek korkutucu olabilir ve çoğu göz ardı edilir. İşte en yararlı Nova Launcher ipuçlarını ve püf noktalarını özetlemek.

  • En iyi Android başlatıcıları
  • Android'inizi özelleştirecek en iyi uygulamalar

Not: Deneysel menü ve kaydırma yönünün yanı sıra, bu özellikler yalnızca uygulamanın ücretli sürümünde kullanılabilir.

Nova Launcher Prime SALE

Prime for a bit of customization. Let’s get going. / © ANDROIDPIT

1. Gizli klasörler

En sık kullanılan uygulamalarınıza hızlı bir şekilde ve ana ekranınızı boşa çıkarmadan erişmenin harika bir yoludur. Yalnızca seçtiğiniz bir simge olarak görünen gizli bir uygulama klasörü oluşturabilirsiniz. Basıldığında, simge ilk uygulamayı açar, ancak yukarı doğru hızlıca kaydırdığınızda, klasörü açar ve ilgili uygulamaları görüntüler.

Bunu müzik uygulamalarım için kullanıyorum, bu nedenle kulaklık simgesine bastığımda Deezer açılıyor, ancak hızlıca kaydırdığımda Soundcloud, Müzik Çalar, Deezer vb. Görüyorum.

Hidden folders save space, and afford quick access to apps. / © ANDROIDPIT

Bunu ayarlamak için, ilgili uygulamaları normalde olduğu gibi bir klasöre sürükleyin. Sonra klasöre uzun basın ve Düzenle'yi seçin . Buradan simgesine basarak farklı bir simge seçebilir, klasörün adını değiştirebilir ve Şipleştirecek parçayı açıp Şuna dokunun işlem ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak için Hızlıca kaydırmak için sağa gidin ve Yapıştır işleminde açılır menüden Önce klasördeki öğeyi seçin.

Bonus puanları için, Nova Ayarları'nı açıp Klasörler> Arka Plan'a giderek Şeffaflığı yüzde 100'e getirerek klasörlerinizi şeffaf hale getirin.

2. Uygulamalardaki uygulamaları hızlıca kaydır

Hızlıca kaydırma işlemlerini kullanmanın diğer bir yolu, diğer uygulamalarla alakalı uygulamaları açmaktır. Örneğin, hızlıca kaydırdığımda Galeri uygulamasını açacak kamera simgesini ayarladım ve Google Takvim uygulamasında hızlıca kaydırdığımda bir hatırlatma ekleyeyim (bu özelliğe erişmek için Google Gelen Kutusu'nu indirin). Bunu, Messenger'ı Facebook uygulaması simgesinde hızlıca kaydırarak açmak için de kullanıyorum.

Bunu ayarlamak için, bir simgeye uzun süre basmanız yeterlidir, seçtiğiniz eylemi seçmek için Düzenle'yi seçin ve Hızlıca kaydır eylemi seçeneğine basarak seçin.

A small swipe up on my calendar app lets me set a reminder. / © ANDROIDPIT

3. Giriş ekranında işlemleri hızlıca kaydırın

Gerçekten bu hızlıca oynama eylemlerinden en iyi şekilde yararlanmak zorundasınız. Onları kullanmanın nihai yolu, uygulama sürgüsünü açmak için ana ekrana hızlıca kaldırma hareketi, Nova ayarlarını açmak için iki parmakla hızlıca kaydırma ve Google Asistan'ı açmak için birkaç parmağınızı kullanarak birkaç tane de Diğerleri, ancak en iyi takım elbiseni seçebilirsiniz.

Nova Ayarlar'ı açın, Hareket Zevirleri'ne başlayın ve Hareket bölümünü inceleyin ve hangi eylemleri gerçekleştirmek istediğinizi belirleyin.

Home screen swipe gestures make accessing common features super quick. / © ANDROIDPIT

4. Kilitlemek için iki kez hafifçe vurun

Bu seçenek yalnızca yukarıdaki bölümde yer alıyor olsa da, vurgulama yapmaya değer görünüyor çünkü çok kullandığım bir şey ve kolayca gözden kaçırılmış bir şey.

Nova Ayarları'na gidin, Hareketler ve girdi tuşlarına basın > Çift dokunma ve Ekran kilidi'ni seçin . Şimdi, ana ekrana hızlı iki kez hafifçe vurduğunuzda, cihazınız kilitlenir. Bu kadar hevesli değilseniz, telefon uygulamasını başlatması için başka bir çok kullanışlı uygulama.

Double tap to lock is a quick software shortcut to lock your device. / © ANDROIDPIT

5. Düzgün kaydırma

Aynı widget'i birden fazla başlatıcı ekranına koyarsanız ve Nova Launcher'ın kaydırma efektini silerseniz, widget yerinde kalırken ekranlar arasında hareket etmenin gerçekten hoş bir yolunu üretir. Ne demek istediğimi anlamak için aşağıdaki gife bir göz atın.

Bunun için, aynı widget'ı tüm başlatıcı ekranlarınıza ekleyin ve Nova ayarlarını açın. Masaüstü> Kaydırma efekti seçeneğine gidin ve listenin altındaki Silme'yi seçin.

Smooth scrolling with fixed widgets just looks cool. / © ANDROIDPIT

6. Uygulama çekmece sekmeleri ekle

Uygulama çekmecevi, Android'in tüm uygulamalarınız için tek noktadan bir alışveriş dükkanıdır, ancak onu daha ayrık bir ana ekran stili düzenlemeye ne dersiniz? Varsayılan olarak Android'de uygulama çekmecevi bir sayfadır, ancak Nova Launcher ile ekstra sekmeler ekleyebilir ve bu sayfaya ilerlemek için sola ve sağa kaydırabilirsiniz. Sekmelerinizi kategoriye göre (örneğin İnternet, Müzik ve İş) adlandırın ve bunları ilgili uygulamalarla doldurun. Özellikle telefonunuzun uğultulu bir uygulama metropolü olduğunda, belirli uygulamaları bulmayı kolaylaştırıyor.

Use app drawer tabs to make your apps even more organized. / © ANDROIDPIT

Nova Ayarları'nı açın ve Uygulama ve widget çekmece'ye gidin. Burada, Sekme çubuğunun etkinleştirildiğinden emin olun, ardından sayfanın altındaki Drawer gruplarına gidin. Bu sayfada, sağ üst köşedeki artı işaretine basarak ek sekmeler ekleyebilirsiniz.

Sekmeleriniz ayarlandıktan sonra, uygulamaları yalnızca siz koyduğunuz sekmede mi yoksa ana uygulama sekmesinde gösterilip gösterilmeyeceğini de seçebilirsiniz, tablonun üst kısmında sekmeye Düzenle'yi seçerek uzunca basabilirsiniz. . ve ardından ana uygulamada Uygulamaları saklama seçimini veya seçimini kaldırma sekmesinde.

7. Uygulama çekmece sekmelerinizi etiketlemek için emoji kullanın

Uygulama çekmece sekmelerinin olması harikadır, ancak etiketlemek için kelimeler yerine klavye emoji yardımıyla daha da temiz bir hale getirebilirsiniz. Nova Settings> Uygulama ve widget çekmece> Çekmece gruplarına gidin ve herhangi bir sekmenin yanındaki kalem simgesine basın. Düzenle penceresinde, sekme adına basın ve klavyede, seçtiğiniz emojiyle gidin (emoji erişmek için varsayılanınızdan farklı bir klavye uygulaması veya en azından istediğiniz emojiyi kullanmak zorunda kalabilirsiniz).

Daha önce olduğu gibi, Uygulama ve widget çekmece sayfasında Sekme çubuğunun etkinleştirildiğinden emin olun.

Ensure you have the Tab bar enabled to use emoji to label your app drawer tabs. / © ANDROIDPIT

8. Kaydırma yönünü değiştirme

Bir başka uygulama çekmece ipucu: uygulama listeleriniz arasında dikey ve yatay kaydırma arasında geçiş yapın. Bunu yapmak için, ekranda herhangi bir yere uzun süre basmanız yeterlidir. Ayarlar menüsü sağ alt tarafta göründüğünde üzerine basın. Uygulama ve widget çekmeceleri > Uygulama çekmece stili'ni seçin, ardından hangi görünümü istediğinizi seçin. Ve hepsi bu – uygulama çekmecenize geri dönün ve gitmeye başlayın!

Switch between vertical and horizontal app drawer scrolling with Nova Launcher. / © ANDROIDPIT

9. Deneysel özellikler ve hata ayıklama

Bu son ipucu, orada çalışan profesyonel Nova Launcher kullanıcıları içindir. Sık sık kullanmıyorum, ancak elinizin altında olması faydalı olabilir.

Deneysel özellikleri ve hata ayıklama seçeneklerini içeren gizli bir menüye, Nova Ayarları'ndayken Sesi Kısma düğmesini basılı tutarak erişebilirsiniz. Birkaç saniye beklettiğinizde, Labs adlı yeni bir seçenek menünün altında mevcut olmalıdır.

Açıldığında bu menüyü korkutucu ve tehlikeli buluyorsanız, tekrar kaldırmak için Sesi Aç düğmesine uzun basın.

The Labs menu is a sort of Nova Launcher easter egg. / © ANDROIDPIT

Nova Launcher kullanıcılarının yararlanması gereken diğer özellikleri biliyor musunuz? Yorumları bize bildirin.

LG G6 nereden alınır

Best price