Nova Launcher’dan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçları ve püf noktaları

Nova Launcher, Android rampalarının kralıdır. Bolca özellikleriyle, akıllı telefonunuzu kişiselleştirmenin nihai yoludur. Seyircileri şaşırtabilir, cahilleri şaşırtabilir ve çoğu zaman aynı anda değerli saniyelerden tasarruf edebilirsiniz. Çok sayıda seçenek korkutucu olabilir, ancak çoğu kişi göz ardı edilir. Bu yazıda, Nova Launcher’ın nereden alınacağını ve en faydalı Nova Launcher ipuçlarının ve püf noktalarının özetini vereceğiz.

  Kontrol altına almak ister misiniz? Bu harika Android rampalarını deneyin Androidinizi kişiselleştirmek için en iyi uygulamalarla düşünün

Atlamak:

  Nova Launcher’ın en son sürümünü indirin ve Nova 9 Launcher’ın mutlaka denenmesi gereken özellikleri

Nova Launcher’ın en son sürümünü indirin

Nova Launcher genellikle Android’i özelleştirmek için katil bir uygulama olarak anılır ve ayarlarda deneyiminize ince ayar yapmak için çeşitli seçenekler bulacaksınız. Sadece bu değil, aynı zamanda mükemmel performans sunuyor. Nova Launcher’ı ücretsiz olarak denemek istiyorsanız, aşağıdaki düğmeden Google’ın Play Store’undan kolayca yararlanabilirsiniz.


Nova Launcher

Nova Launcher’ın son sürümünü, yayınlanmamış beta sürümleri de dahil olmak üzere APKMirror’dan indirebilirsiniz. Ancak, tüm işlevselliği elde etmek için, Nova Launcher Prime için birkaç dolar ayırmaya değer.

Nova Launcher Prime

Not: Deneysel menü ve kaydırma yönünün yanı sıra, bu özellikler uygulamanın yalnızca Nova Launcher Prime olarak bilinen ücretli sürümünde bulunur. Android deneyiminizi sonsuza dek değiştirmek için 5 doların altında bir fiyatla paraya değer.


Nova Launcher Prime

Nova Launcher’ın 9 mutlaka denenmesi gereken özellikleri

  Gizli klasörler Uygulamalar üzerinde kaydırma işlemleri Ana ekranda kaydırma işlemleri kilitlemek için iki kez hafifçe vurun

1. Gizli klasörler

İşte en sık kullandığınız tüm uygulamalara hızlı ve ana ekranınızı kirletmeden erişmenin harika bir yolu. Yalnızca seçtiğiniz bir simge olarak görünen gizli bir uygulama klasörü oluşturabilirsiniz. Basıldığında, simge ilk uygulamayı açacaktır, ancak yukarı kaydırdığınızda, ilgili uygulamaların tamamını gösteren klasörü açacaktır.

Bunu müzik uygulamalarım için kullanıyorum, bu yüzden kulaklıklar simgesine bastığımda Deezer açılıyor, ancak yukarı kaydırdığımda Soundcloud, Music Player, Deezer, vs. görüyorum.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks double tap to lock

  Bunu ayarlamak için önce ilgili uygulamaları normalde yaptığınız gibi bir klasöre sürükleyin. Sonra klasöre uzun basın ve Düzenle’yi seçin. Buradan farklı bir tane seçmek için simgeye basabilir, klasörün adını değiştirebilir ve açmak için Kaydır ve hareket ayarları seçeneklerini ayarlayabilirsiniz. Sağa geçişi açmak için kaydırın ve dokunun, Aşağı açılır eylem menüsünden, klasördeki İlk öğe’yi seçin. Bonus puanlar için, Nova Ayarları’nı açıp Klasörler> Arka Plan’a giderek ve Saydamlığı yüzde 100’e kaydırarak klasörlerinizi de saydam yapın.

2. Uygulamalar üzerinde kaydırma işlemleri

Kaydırma işlemlerini kullanmanın başka bir yolu, diğer uygulamalarla ilgili uygulamaları açmaktır. Örneğin, kaydırdığımda Galeri uygulamasını açmak üzere ayarlanan kamera simgesini ayarladım ve Google Takvim uygulamasını yukarı kaydırırken bir hatırlatıcı eklememe izin veriyor (bu özelliğe erişmek için Google Gelen Kutusu’nu indir). Bunu, Messenger’ı Facebook uygulaması simgesine hızlıca basarak açmak için de kullanıyorum.

  Bunu ayarlamak için, bir simgeye uzun süre basın, seçtiğiniz eylemi seçmek için Kaydırma eylemi seçeneğinde Basın düğmesine basın.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks double tap to lock

3. Ana ekranda kaydırma işlemleri

Bu tokatlamak eylemlerinden en iyi şekilde yararlanman gerekiyor. Bunları kullanmamın son yolu, uygulama çekmecesini açmak için ana ekrana yukarı kaydırma hareketi, Nova ayarlarını açmak için çift parmakla yukarı kaydırma ve Google Now’u açmak için aşağı doğru çift parmakla aşağı kaydırma özelliği ve birkaç diğerleri, ancak size en uygun olanı seçebilirsiniz.

  Gidin ve girdilere gidin ve Hareketler bölümünü inceleyin ve hangi işlemleri yapmak istediğinizi belirleyin.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks double tap to lock

4. Kilitlemek için çift dokunun

Bu seçenek sadece yukarıdaki bölüme dahil edilebilirken, vurgulamaya değer görünüyor, çünkü bu çok kullandığım ve kolayca göz ardı edilen bir şey.

  Nova Ayarlarına gitme Hareketler ve girişler> tuşuna iki kez basın ve Ekran kilidi’ni seçin.

Şimdi, ana ekrana hızlıca iki kez dokunduğunuzda, cihazınız kilitlenir. Bu kadar hevesli değilseniz, başka bir çok kullanışlı uygulama telefon uygulamasını başlatmasıdır.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks double tap to lock

5. Pürüzsüz kaydırma

Aynı widget’ı birden fazla başlatıcı ekranına yerleştirirseniz ve Nova Launcher’in silme kaydırma efektini kullanırsanız, ekran boyunca hareket etmenin gerçekten hoş bir yolu oluşturur; Ne demek istediğimi görmek için aşağıdaki gif’e bakın.

  Bunun için, aynı başlatıcıyı tüm başlatıcı ekranlarınıza ekleyin ve ardından Nova ayarlarını açın. Masaüstü> Kaydırma efekti seçeneğine gidin ve listenin en altındaki Sil seçeneğini seçin.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks double tap to lock

6. Uygulama çekmecesi sekmeleri ekleyin

Uygulama çekmecesi, tüm uygulamalarınız için Android’in one-stop shop’udur, ancak daha ayrıntılı bir ana ekran stili düzenlemesi yapmaya ne dersiniz?

Android’de varsayılan olarak, uygulama çekmecesi bir sayfadır, ancak Nova Launcher ile, kaydırmak için sola ve sağa kaydırabileceğiniz ek sekmeler ekleyebilirsiniz. Sekmelerinizi kategorilere göre (örneğin, İnternet, Müzik ve Çalışma) adlandırın ve ilgili uygulamalarla doldurun. Özellikle telefonunuz kalabalık bir uygulama metropolü olduğunda, belirli uygulamaları bulmayı çok daha kolaylaştırır.

androidpit nova launcher app drawer tabs 7

  Nova Ayarları’nı açın ve Uygulama ve widget çekmecesine gidin. Burada, Sekme çubuğunun etkinleştirildiğinden emin olun, ardından sayfayı Çekmece gruplarına yönlendirin. Bu sayfada, sağ üst köşedeki artı işaretine basarak ek sekmeler ekleyebilirsiniz.

Sekmelerinizi ayarladıktan sonra, uygulamaların yalnızca onları eklediğiniz sekmede mi, yoksa ana uygulama sekmesinde mi göstereceğinizi veya üstteki sekmeye uzun basarak Sekmeyi Düzenle’yi seçebilirsiniz. . ve ardından Ana uygulama sekmesinde Uygulamaları koru seçimini veya seçimini kaldırın.

7. Uygulama çekmecesi sekmelerinizi etiketlemek için emoji kullanın

Uygulama çekmecesi sekmeleri olması harikadır, ancak bunları etiketlemek yerine klavye emojisini kullanarak ayarları daha da temizleyebilirsiniz.

  Nova Ayarları> Uygulama ve widget çekmeceleri> Çekmece grupları seçeneğine gidin Herhangi bir sekmenin yanındaki kalem simgesine basın. Düzen penceresinde, sekme adına basın ve klavyede, seçtiğiniz emojiye gidin (emojiye erişmek için varsayılan ayarlarınız dışında bir klavye uygulaması kullanmanız gerekebilir veya en azından istediğiniz emoji). Daha önce olduğu gibi, Uygulama ve widget çekmeceleri sayfasında Sekme çubuğunun etkinleştirildiğinden emin olun.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks emoji app drawer tabs

8. Kaydırma yönünü değiştirin

Bir başka uygulama çekmecesi ucu: Uygulama listeleriniz arasında dikey ve yatay kaydırma arasında geçiş yapın.

  Bunu yapmak için, ekranda herhangi bir yere uzun süre basılı tutun. Ayarlar menüsü sağ altta göründüğünde, üzerine basın. Uygulama ve widget çekmeceleri> Uygulama çekmecesi stili’ni seçip, istediğiniz görünümü seçin. Ve işte bu – uygulama çekmecenize geri dönün ve gidin!

nova launcher app drawer2

9. Deneysel özellikler ve hata ayıklama

Bu son ipucu, profesyonel Nova Launcher kullanıcıları için. Bunu sıklıkla kullanmıyorum, ancak elinizde olması yararlı olabilir.

  Nova Ayarları’ndaki Ses Düzeyi düğmesini basılı tutarak, deneysel özellikler ve hata ayıklama seçenekleri içeren gizli bir menüye erişebilirsiniz. Bir veya iki saniye tuttuğunuzda, menünün altında Labs adında yeni bir seçenek bulunmalıdır. Bu menüyü kilidini açarken korkutucu ve tehlikeli bulursanız, tekrar çıkarmak için Sesi Aç düğmesine uzun basın.

AndroidPIT nova launcher tips and tricks labs menu

Nova Launcher kullanıcılarının yararlanabileceği başka özellikler var mı? Yorumlarda bize bildirin.