Ok Tuşları ile En İyi 5 Android Klavye

Hemen hemen tüm fiziksel klavyeler ok tuşlarıyla gelir. Onlarla, metinde gezinmek kolaydır. Farkında olmadan, ok tuşları dört tuştan oluşur: sol ok (geri ok), sağ ok (ileri ok) ve yukarı ve aşağı oklar.

Android Keyboard With Arrow Keys Fi

Şimdi bize PC’lerimizden daha çok sevilen akıllı telefonlar fiziksel bir klavyeden yoksun. bu nedenle, parmağımızı kullanarak metnin bu kadar küçük bir ekranda hareket etmesi rahatsız edici hale gelir. Elbette, imleci oraya hareket ettirmek için metnin üzerine dokunabilirsiniz, ancak zaman zaman, metin kutusu küçük veya ekrana hafifçe vurmak istenen sonucu vermez. O zaman ne yapacaksın?

Pek çok Android klavyesinde, imleç tuşları olarak da adlandırılan ok tuşları bulunur. Bu yazıda, 5 klavye bulacaksınız.

Hadi içeri girelim.

1. SwiftKey

SwiftKey, yaygın olarak kullanılan klavye uygulaması, fonksiyonlarıyla sizi şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor. Onun fantastik kelime ve emoji tahmini, çoklu dil desteği, yerleşik pano işlevi veya ok tuşları olabilir – app hepsine sahiptir.

Android Keyboard With Arrow Keys 1

Varsayılan olarak, ok tuşları kapalıdır. Ayarlarda bunları etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için telefonunuzdaki SwiftKey uygulamasını başlatın ve Typing’e gidin.

Android Keyboard With Arrow Keys 2

Yazma altında, Tuşlar üzerine dokunun. Ok tuşlarını etkinleştirin. Tuşlar, kullandığınız uygulamada yukarı ve aşağı kaydırmak için kullanılabilir.

Android Keyboard With Arrow Keys 3Android Keyboard With Arrow Keys 4

Ayrıca, bu klavyede GIF’ler, çıkartmalar, temalar, sayı satırları ve diğer birçok özelliğe sahip olursunuz.

Fiyat: Ücretsiz

Boyut: 27MB

2. Gboard

Şanslı kendi klavye uygulaması için Hazır Android kullanıcıları – Gboard zaten ok tuşlarını sunuyor. SwiftKey’in en iyi rakibi olan Gboard, bunu biraz farklı bir şekilde sunuyor. Ok tuşlarının klavyenin altında bulunduğu SwiftKey’den farklı olarak, Gboard’da ayrı bir bölümde bulunur.

Erişmek için, Gboard’daki G simgesine dokunun ve bir tane yazarak ve iki okdan oluşan imleç kontrol simgesine basın.

Not: If the cursor control symbol is missing, tap on the three-dot icon to select cursor control.Android Keyboard With Arrow Keys 5Android Keyboard With Arrow Keys 6

Bazıları ok tuşları için ayrı bir bölüme sahip olmayı tercih etse de, bazıları kolay erişilebilir olmadığından nefret edebilir. Ok tuşları, uygulamalarda yukarı ve aşağı kaydırmanıza izin vermez. Parlak tarafta, tümünü seç, kopyala ve yapıştır gibi ekstra seçenekler elde edersiniz.

Android Keyboard With Arrow Keys 7Bahşiş:Slide your finger left or right on the space bar to move the cursor while typing.

İmleç kontrolü dışında Gboard temalar, çıkartmalar, emoji araması, çoklu dil desteği ve dahili bir Google araması sunar.

Fiyat: Ücretsiz

Boyut: 75MB

3. TouchPal Klavye

Gboard gibi, TouchPal klavye de ok tuşları için özel bir bölüm sunar. Her zamanki dört ok tuşunun yanı sıra, Ev ve Son tuşlarını da alırsınız. Birincisine dokunmak sizi metnin başına götürürken, ikincisi sizi sonuna kadar götürür. Ayrıca tüm düğmeleri keser, kopyalar, yapıştırır ve seçersiniz.

Android Keyboard With Arrow Keys 9

Erişmek için, TouchPal klavyesinin sol üst köşesinde bulunan imleç kontrol simgesine dokunun. Neyse ki, SwiftKey’e benzer şekilde kaydırma, yalnızca metin için değil uygulamalarda da çalışır.

Android Keyboard With Arrow Keys 8

Uygulamanın pano, sayı satırı, GIF, çoklu dil desteği ve diğer birçok özellik sunduğu bilinmektedir. Ne yazık ki, reklamlarla geliyor. Bunları kapatmak için premium sürümü satın almanız gerekecektir.

Boyut: 40MB

Fiyat: reklam ile ücretsiz

4. AnySoftKeyboard

AnySoftKeyboard sadece ok tuşlarını sunmakla kalmaz, aynı zamanda imleci ses seviyesi tuşlarıyla kontrol etmenizi sağlar. Yani, ses seviyesi yukarı ve aşağı düğmelerine basılması, imleci sırasıyla sola ve sağa doğru hareket ettirecektir.

Ses düğmesi özelliğini etkinleştirmek için, uygulama çekmecenizden AnySoftKeyboard uygulamasını başlatın. Ayarlarına yönlendirileceksiniz. Dünya simgesine (Dil) dokunun ve ‘Tweaks and more’ düğmesine basın. ‘Sol / sağ için ses seviyesi tuşu’ seçeneğini etkinleştirin.

Android Keyboard With Arrow Keys 10Android Keyboard With Arrow Keys 11

Ok tuşlarına gelince, bunları klavye türünü değiştirerek veya sadece tüm klavye türleri için ok tuşlarını etkinleştirerek etkinleştirebilirsiniz. İlk yöntem için AnySoftKeyboard ayarlarını açın ve Dil bölümüne gidin. ‘Klavyeleri ve dilleri etkinleştir’ düğmesine basın. Aşağı kaydırın ve Terminal klavye seçeneğini seçin.

Android Keyboard With Arrow Keys 12Android Keyboard With Arrow Keys 13

Her tür klavyede ok tuşlarını etkinleştirmek için AnySoftKeyboard uygulamasını başlatın ve UI bölümüne gidin (renk paleti simgesi olan). Tw Tweaks and more ’ve ardından top Common top jenerik satır.

Android Keyboard With Arrow Keys 14Android Keyboard With Arrow Keys 15

Gezinti tuşlarını seçin. Terminal klavyeyle kullanıyorsanız, iki satır ok tuşunuz olacaktır.

Android Keyboard With Arrow Keys 16Android Keyboard With Arrow Keys 17

Diğer özelliklere gelince, jest desteği, kısaltma editörü, ses seviyesi editörü ve özelleştirilebilir emoji bölümleri elde edersiniz.

Boyut: 5MB

Fiyat: Ücretsiz

5. ai.type Klavye

Özelliklerle dolu ai.type klavyesi, ok tuşlarının yanı sıra bir dokunmatik yüzey de sunuyor. Metinde gezinmek için dokunmatik ekranı kullanabilirsiniz. Ancak, dokunmatik yüzeyin hayranı değilseniz, tek bir geçişle devre dışı bırakmak ok tuşlarını kullanabilmenizi sağlar.

Android Keyboard With Arrow Keys 20

Dokunmatik yüzeyi etkinleştirmek için klavyeyi açın ve alttaki dokunmatik yüzey simgesine basın. Ok tuşlarına geçmek için sol üst köşedeki açma / kapatma düğmesine dokunun.

Android Keyboard With Arrow Keys 18Android Keyboard With Arrow Keys 19

Klavye seçilen metin için sesli anlatım özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca metin kısayolları, özel sayı satırı, temalar, çoklu diller, özelleştirilebilir üst ve alt satırlar ve çok daha fazlasını alırsınız.

Boyut: 35MB

Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

Tek yön

Yukarıdaki listeden memnun değil misiniz? Ok tuşları sunan diğer iki klavye, Teknik Klavye ve Hacker Klavyesidir. Tüm bu klavyeler sayesinde, imleç yerleşimini parmak uçlarınızı kullanarak doğru bir şekilde elde etmek için uğraşmadan kolayca yukarı ve aşağı hareket edebilir veya sola ve sağa ilerleyebilirsiniz.

Bir adım ileri gitmek istiyorsanız, Android telefonunuzun gezinme çubuğuna sol ve sağ klavye imleçleri ekleyebilirsiniz.

Sıradaki: Özel pano işlevselliğine sahip bir klavye uygulaması mı arıyorsunuz? Pano sunan bu en iyi klavye uygulamalarını kontrol edin.