Okunmamış SMS Mesajları Gösteren Android Cihazı Nasıl Onarılır

Okumayı bekleyen bir mesaj olduğunu bulmak için cihazınızı ne sıklıkla kontrol ettiniz ve gelen kutuyu girdiğinizde tüm mesajları okuduğunuzu tespit ettiniz mi? Bu yanlış bildirimlerden sıkıldınız mı? Gerçek bir mesajın ne zaman geldiğini anlamanız zor olabilir, çünkü sadece cihazınızın yanlış davrandığını düşünebilirsiniz. Bu yanlış bildirimler kullanıcılar için çok büyük bir sorun oluşturmasa da, bazen bunların her birini okuduğunuzu bildiğinizde telefonunuzun birçok okunmamış mesaj gösterdiği konusunda rahatsız edici olabilirler.

Ayrıca bkz: Android'de Uygulamaları Donma ve Kilitlenme Nasıl Onarılır

Okunmamış SMS Mesajlarını Gösteren Android Cihaz

Birçok kullanıcı bu yanlış bildirimlerden nasıl kurtulacağını merak ediyor. okunmamış mesajlar. Oldukça az sayıda Android sahibi aynı türde bir soruna ama bazı değişikliklere sahip. Android cihazınız okunmamış SMS mesajları gösteriyorsa ne yapacağınızı görelim.

forums.androidcentral.com

Ne yazık ki, bu tür bir hata biraz engel gibi görünüyor ve okuyucularımızın çoğu, normal telefon yeniden başlatmanın sorunu çözmediğini tespit etti. Bu nedenle, tüm mesajları okumanıza rağmen okunmamış bir mesajınız olduğunu gösteren bir bildiriminiz varsa, aşağıdaki çözümleri deneyin.

 

Okunmamış SMS Mesajları Sorunu Gösteren Android Cihazını Düzeltme Adımları

 

Çözüm 1: Rozet Sağlayıcı için Verileri Temizle (Yalnızca Samsung Cihazları)

Rozet sağlayıcı, cihazınızın ekranında mesaj bildirimlerinin görünme şeklini belirleyen bir sistem uygulamasıdır. Herhangi bir nedenden ötürü, cihazınız yanlış okunmamış mesaj sayısını gösterirse, Rozeti Sağlayıcı suçlu olabilir. Sorunu çözmek için veri dosyalarını silmeli ve cihazı yeniden başlatmalısınız. Rozet Sağlayıcı için veri dosyalarını silerek önemli bir veri kaybetmezsiniz. Uygulama sadece Samsung cihazlarda bulunur, böylece farklı bir cihaz kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen diğer çözümleri denemeniz gerekir.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Uygulama Yöneticisine dokunun
 • Tümü sekmesini görüntülemek için ekranı sola kaydırın
 • Rozet sağlayıcıyı bulmak için aşağı kaydırın
 • Verileri temizle düğmesine dokunun
 • Tamam'ı seçin

forums.androidcentral.com

Şimdi cihazınızı yeniden başlatın ve yanlış bildirimlerin gitmiş olup olmadığını kontrol edin. Sorununuz çözülürse, Rozet Sağlayıcı'nın veri dosyaları suçluydu. Bir hata, yanlış davranmasına neden olmuş olabilir.

 

Çözüm 2: RAM'i temizle

Sorunu çözmenin kolay bir yolu, cihazınızın RAM'ini temizlemektir. Bunu yapmanın tek sorunu, okuyucuların problemin belirli bir süre sonra yeniden ortaya çıktığını bulmasıdır. Bu, bu sorun için hızlı ama geçici bir çözümdür.

Görev Yöneticisi uygulamasını açmanız gerekecek. Samsung'u kullanıyorsanız, Ana ekran düğmesine uzun süre basarak erişebilirsiniz. Ardından, görev yöneticisi simgesine dokunun.

Şimdi RAM'e dokunun ve ardından sorunu çözmek için Belleği Temizle'ye dokunun.

tensionall.blogspot.com

 

Çözüm 3: Mesajlar için Önbelleği ve Veri Dosyalarını Temizle

Önbellek ve veri dosyalarını temizleyerek, bu dosyaları bozmuş olabilecek herhangi bir hatayı veya problemi silersiniz. Çoğu zaman, bozuk dosyalar nedeniyle cihazınızda hatalar meydana gelir.

 • Ayarlar menüsünden Uygulama Yöneticisi üzerine dokunun.
 • Şimdi "Tümü" sekmesine ulaşmak için sola kaydırın
 • Bu bölümde Mesajlar veya Mesajlaşma'yı bulun ve üzerine dokunun.
 • Bir sonraki ekranda, Kuvvet Durdur'a dokunun.
 • Şimdi önbellek dosyalarını silmek için Clear Cache'e dokunun.
 • Sonraki Verileri Temizle'ye dokunun
 • Bir uyarı mesajı bulacaksınız. Tamam'a dokunun ve verileri temizleyin

Verilerin silinmesi mesajlarınızın hiçbirini silmeyecek, bu yüzden endişelenmeyin. Cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Çözüm 4: Geliştirici Seçeneklerini Değiştirin

Bazı okuyucular için çalışan çözümlerden biri, cihazınızdaki geliştirici seçeneklerinden etkinlikleri temizlemektir.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Geliştirici Seçenekleri'ne dokunun
 • Şimdi Etkinlikler Sakın Tut

Bu seçeneğin işaretini kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın. Problemini çözmeli.

support.sketchbook.com

You may also read: How to fix Android won’t download apps