Ölüm Sayı LG Q Stylus Siyah Ekran Nasıl Onarılır

#LG #QStylus, Ağustos 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir ve bu cihaz, Note serisine uygun bir alternatiftir. Bu cihaz MIL-STD-810G uyumludur ve IP68 sertifikalıdır. Ürünle birlikte verilen ekran kalemi ile çalışan 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç IPS LCD ekrana sahip. Arkada tek bir 16MP kamera varken ön tarafta 8MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6750 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Q Stylus’un Siyah Ekran Ölüm konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir LG Q Stylus veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Ölüm Sayı LG Q Stylus Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, çalışmayan ekranlı bir telefona verilen bir terimdir. Bu sorun oluştuğunda, telefon hala açık olabilir ve bildirimler alıyor olabilir, ancak ekranda hiçbir şey görülemiyor olabilir veya tamamen kapalı olabilir ve yanıt vermeyebilir. Bu, genellikle bir yazılım aksaklığından da kaynaklanabilmesine rağmen, hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonun bataryasını şarj etme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olduğu problemi ortadan kaldırmaktır; çünkü bu problem, telefonun herhangi bir şarjı olmadığında ortaya çıkabilir. Aşağıda listelenen adımları uygulayarak telefonu tamamen şarj ettiğinizden emin olun.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, cihazı açmayı ve ekranın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun, telefonun sakladığı bozuk önbellekteki verilerden kaynaklanma olasılığı vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, telefonu yeniden başlatarak yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemeniz gerekecektir. Bu genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanan küçük sorunları çözecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra, LG Q Stylus’un Ölüm Sesi Ekranının hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, yüklü olduğunda telefondaki LG Q Stylus’un Siyah Ekranı sorununa neden olabilir. Bu, uygulamanın hataları varsa veya telefonunuzla uyumlu değilse oluşabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın ve yeniden başlatın. LG logosunu gördüğünüzde, ana ekranı görene kadar Sesi Azalt tuşunu basılı tutun. Ana ekranınız, sol alt köşede Güvenli mod gösteriliyor.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz, performansını artırmak için kolay erişim için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Bazen telefonun özel bölümünde saklanan bu veriler bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Sistem Kurtarma ekranı göründüğünde iki düğmeyi de bırakın. Önbelleği Sil seçeneğine gitmek için ses düğmelerini kullanın ve onaylamak için güç düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatın.

LG Q Stylus’un Siyah Ekran Ölüm Durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, son seçeneğiniz kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bu işlemin telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu adıma geçmeden önce cihazınızın içeriğinin yedek bir kopyasının olduğundan emin olun.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama tamamlandığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve onarıma ihtiyacınız olacaktır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.