Ölüm Siyah Ekranına yapışan Samsung Galaxy A30 için kolay düzeltme

Ölümün siyah ekranı ciddi bir donanım sorunu gibi görünebilir, ancak çoğu zaman, aslında sadece bellenimle ilgili bir sorundur. Samsung Galaxy A30’larının ölümün siyah ekranına yapıştığını ve artık açılmayacağını veya açılmayacağını bildiren okuyucularımız var. Geçmişte birkaç kez bu tür bir sorunu ele almış olabiliriz, ancak bu sorun ortaya çıkarsa ne yapacağını hala bilmeyen kullanıcıların yararına tekrar ele alacağız.

Bu nedenle, bu yazıda, ölümün siyah ekranına yapışan ve artık yanıt vermeyecek Samsung Galaxy A30’unuzda sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, bu sorunu kesinlikle çözecek birkaç prosedürü sizinle paylaşacağım. Böyle bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Ölümün siyah ekranına yapışmış bir Galaxy A30’u düzeltme

Ürün yazılımı genellikle bu sorunun nedenidir. Ürün yazılımı yanıt vermemeye başlar ve telefonunuz açık veya kapalı durumda kalır. Belirli bir ekranda takılı kalacağınız zamanlar ve telefonunuzun siyah bir ekranda takılı kaldığı durumlar vardır. Ama endişelenme, her zaman bu konuda yapabileceğin bir şey var. Bununla birlikte, bu soruna en etkili çözümler şunlardır:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Böyle sorunlar söz konusu olduğunda, telefonunuzu düzeltmek için yapabileceğiniz en iyi şey zorunlu yeniden başlatmadır. Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı varsayılırsa, bu sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu tür bir sorunun çözülmesi aslında oldukça kolaydır. Yapmanız gerekenler:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Logo ekranda göründüğü anda, sorunun zaten giderildiğine dair bir işarettir, çünkü telefon zaten cevap vermiştir. Aslında, çoğu zaman, siyah bir ölüm ekranına yapışmış bir telefon bu prosedüre cevap verecektir. Ancak, Galaxy A30’unuz bu işlemden sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30’u “Mesajlar durmaya devam ediyor” hatası ile nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, boşalmış bir pil aslında bir sorun değildir, çünkü çoğu cihaz şarj cihazına bağlandığında hemen yanıt verir. Ancak, pil tamamen boşalmışsa, bazı servisler ve bileşenler düzgün bir şekilde kapatılmamış olabileceğinden, ürün yazılımının telefon kapatılmadan hemen önce çökmesi mümkündür. Sonuç olarak, her ikisi de ölümün siyah ekranıyla sonuçlanan birkaç prosedürle uğraşıyorsunuz. Bunu denemek ve düzeltmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefon hala siyah ekranda takılı kalıyorsa, bu olası bir donanım sorunudur. Bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmelisiniz.

AYRICA OKUYUN: Twitter Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Ancak, telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabildiyseniz, ancak aynı sorun her zaman ortaya çıkarsa, tekrar mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlamanın başka bir yolu yoktur. Bu, telefonunuza yeni bir başlangıç sağlayacaktır. Ancak, silinmeden önce sıfırlamadan önce önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, ölümün siyah ekranında sıkışmış olan Galaxy A30’unuzu düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

TDG’de bir sonraki

    Samsung Galaxy A30 yavaş çalışmaya başladı. Samsung Galaxy A30 yavaş performans ile nasıl düzeltilirSamsung Galaxy A30 Nem Algılama Hatası Sorunu Nasıl Onarılır