Ölüm Siyah Ekranında sıkışmış bir Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A70 gibi bir akıllı telefon, Siyah Ekran Ölümüne takıldığında, sadece birkaç olasılık var. Sorun, fiziksel veya sıvı hasarının neden olduğu donanımda ya da çok fazla sorun yaşamadan kolayca düzeltebileceğiniz bellenimle ilgili küçük bir sorundur. Bu sorun zaman zaman ortaya çıkar ve telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, kesinlikle tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Bu sorunla ilgili olarak bizimle iletişime geçen okuyucularımız var ve bu yüzden bu sorunu ele almamız gerekiyor. Bu yazıda, bu soruna en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu sorunu çözmek için bazı karmaşık prosedürler yapmanız gerekmez, bu nedenle bir sahibiyseniz, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Ölümün Siyah Ekranına yapışmış bir Galaxy A70’i düzeltme

Ölümün siyah ekranı her zaman telefonunuzun donanımla ilgili bazı ciddi sorunlara sahip olduğu izlenimini bırakır, ancak gerçekte fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmaması şartıyla aslında sadece küçük bir ürün yazılımı problemidir. Söylemeye gerek yok, aşağıdaki prosedürleri uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

İlk çözüm: Galaxy A70’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Ölümün siyah ekranına yapışmış bir telefonla uğraşırken yapmanız gereken ilk şey, zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirmek. Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve telefonun belleğini yenileyerek tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükler. Telefonunuzun tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir ve çok basittir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabiliyorsanız, sorun çözülmüştür. Bununla birlikte, telefon ilk denemeden sonra yanıt vermediyse veya ölümün siyah ekranında hala sıkıştıysa, aynı prosedürü birkaç kez daha yapın ve bundan sonra hala cevap vermiyorsa, tüketilen bir sorundan kaynaklanan olası bir sorun pil. Bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A70’iniz bir WiFi ağına bağlanmazsa ne yapmalı

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, boşalmış bir pil aslında bir sorun değildir, çünkü çoğu cihaz şarj cihazına bağlandığında hemen yanıt verir. Ancak, pil tamamen boşalmışsa, bazı servisler ve bileşenler düzgün bir şekilde kapatılmamış olabileceğinden, ürün yazılımının telefon kapatılmadan hemen önce çökmesi mümkündür. Sonuç olarak, her ikisi de ölümün siyah ekranıyla sonuçlanan birkaç prosedürle uğraşıyorsunuz. Bunu denemek ve düzeltmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürleri yaptıktan sonra telefon hala ölümün siyah ekranında sıkışmışsa, bu olası bir donanım sorunudur. Bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmelisiniz.

AYRICA OKUYUN: Ekran titremesi sorunu olan Samsung Galaxy A70 ile ne yapmalı

Bu sorunu çözebildiyseniz, ancak her seferinde ortaya çıkıyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu sıfırlamaktır, çünkü sorunun bellenimde olduğu açıktır. Ancak, sıfırlamadan önce, tüm silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, mümkünse, telefonunuzdan kilitlenmemeniz için sıfırlamadan önce Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu, ölümün siyah ekranında sıkışmış olan Galaxy A70’inizi düzeltmenize yardımcı olmuştur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.