Ölüm Sorunu Huawei Mate 20 Pro Siyah Ekran Nasıl Onarılır

#Huawei # Mate20Pro, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen ilk Android akıllı telefon modelidir. Hem ön hem de arka yüzünde camlı bir alüminyum çerçeveden yapılmış iyi bir yapı kalitesine sahiptir. Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunan 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6,39 inç OLED ekran kullanıyor. Önde üçlü arka kamera sistemi ve 24MP tek kamera bulunuyor. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilen HiSilicon Kirin 980 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Mate 20 Pro Siyah Ekran Ölüm konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir Huawei Mate 20 Pro veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Ölüm Sorunu Huawei Mate 20 Pro Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, ekranı çalışmayan bir cihaza verilen bir terimdir. Bu sorun ortaya çıktığında, telefon ekranında hiçbir şey siyah göründüğü için görülememektedir, dolayısıyla terim. Bu sorun oluştuğunda cihaz hala bildirim, arama veya kısa mesaj alıyor olabilir veya hiç çalışmıyor olabilir.

Bu, telefonunuzu düşürdükten veya cihazınızı suyla temas ettirdikten sonra meydana gelmişse, bunun olası bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması muhtemeldir, bu durumda telefonun bir servis merkezinde onarılması gerekir.

Bu sadece rastgele olsaydı, o zaman bir yazılım arızası neden olma olasılığı var. Aşağıda listelenen, yazılımla ilgili bir sorunsa yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımlarıdır.

Telefon bataryasını tamamen şarj edin.

Önce yapmak isteyeceğiniz şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek pilin tam olarak şarj olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış pislik veya kalıntıları temizlediğinden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu, başka bir cihazda çalışmak üzere test edilmiş bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin.

Batarya tam olarak şarj edildikten sonra Huawei Mate 20 Pro Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz daha iyi çalışması için genellikle en sık kullanılan verileri kaydeder. Ancak bu veriler bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir; çünkü bu, genellikle telefonda depolanan geçici verileri kaldırır.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Huawei Mate 20 Pro Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu özel soruna neden olma olasılığı vardır. Bu, uygulamada mevcut olan hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunlarından dolayı olabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesini basılı tutarken USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde telefonunuz kurtarma moduna girer. Şimdi, USB şarj cihazını çıkarın. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmelere basın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Huawei Mate 20 Pro Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesini basılı tutarken USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde telefonunuz kurtarma moduna girer. Şimdi, USB şarj cihazını çıkarın. önbellek / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için düğmelere basın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.