Ölüm Sorunu Huawei P20 Lite Siyah Ekran Nasıl Onarılır

#Huawei # P20Lite, ilk olarak Mart 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 5.84 inç IPS LCD ekrana sahip. Çift arka kamera sistemi ve önde tek bir selfie kamera kullanır. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilen HiSilicon Kirin 659 var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 Lite siyah ölüm ekranını ele alacağız.

Bir Huawei P20 Lite veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Ölüm Sorunu Huawei P20 Lite Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Telefonunuz çalışmıyor gibi görünüyorsa ve ekranda hiçbir şey göremiyorsanız, işte buna ölüm meselesinin siyah ekranı denir. Bu, telefonunuzu düşürdükten veya telefonunuzu ıslattıktan sonra meydana gelmişse, bunun muhtemelen bir servis merkezinde onarılması gerekebilecek hasarlı bir donanım bileşeninden kaynaklanması muhtemeldir. Bu sorun sadece rastgele olsaydı, o zaman bir yazılım arızası neden olma olasılığı var. Aşağıda listelenmiştir, bu yazılımla ilgili bir sorunsa yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımlarıdır.

Telefon bataryasını tamamen şarj edin.

Telefon ekranının neden çalışmadığına veya telefonun neden açılmadığı konusundaki ana nedenlerden biri, pilinin boşalmasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, pilin tamamen dolu olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış pislik veya kalıntıları temizlediğinden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu, başka bir cihazda çalışmak üzere test edilmiş bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin.

Batarya tamamen dolduğunda, telefonun ekranının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yapmanız gereken en iyi şey telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemek. Bu genellikle yanıt vermeyen bir cihazda yapılsa da, küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları çözeceği için bu durumda da çalışması gerekir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Aygıtı kapatın. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmeler ve düğmelerini seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Huawei P20 Lite’da ölüm sorununun siyah ekranını düzeltememesi durumunda, bunun bir sistem arızası olması ihtimalini doğurur. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde telefonunuz kurtarma moduna girer. önbellek / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için düğmelere basın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Artık telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekecek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.