Ölüm Sorunu Huawei Y9 Siyah Ekran Nasıl Onarılır

#Huawei # Y9, geçen Nisan 2018’de piyasaya sürülen en son modeli içeren bir orta sınıf Android akıllı telefon modeli. Bu telefon, 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 5.93 inç IPS LCD ekran ile sağlam bir yapı kalitesine sahip. Çift arka kamera sistemi ve ön tarafında çift selfie kamerası var. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen HiSilicon Kirin 659 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y9 Siyah Ekran Ölüm konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir Huawei Y9 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Ölüm Sorunu Huawei Y9 Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Telefonunuzda oluşabilecek en büyük sorunlardan biri ekranı çalışmadığı zamandır. Ekranda hiçbir şey görülemiyor, bu yüzden bu meseleye genellikle Ölümün Kara Ekranı deniyor. Bu, telefonunuzu düşürdükten veya cihazınızı suyla temas ettirdikten sonra meydana gelmişse, bunun zarar görmüş bir donanım bileşeninden kaynaklanması muhtemeldir. Bu sadece rastgele olsaydı, o zaman bir yazılım arızası neden olma olasılığı var. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefon bataryasını tamamen şarj edin.

Telefon ekranının neden çalışmadığına veya telefonun neden açılmadığı konusundaki ana nedenlerden biri bataryasının boşalmasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, pilin tamamen dolu olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış pislik veya kalıntıları temizlediğinden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu, başka bir cihazda çalışmak üzere test edilmiş bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin.

Batarya tam olarak şarj edildikten sonra Huawei Y9 Ölüm Ekranında Siyah Ekran sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bazen telefonunuzda depolanan bozuk geçici veriler bu soruna neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir, çünkü bu genellikle küçük yazılım hatalarından kaynaklanan sorunları çözecektir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden, Güvenli Mod’da başlatmanız gerekecek.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini düşürme tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Aygıtı kapatın. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmeleri kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Aygıtı kapatın. önbellek / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için düğmelere basın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.