Ölümün Siyah Ekranına takılan Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Ölümün kara perdesi, zaman zaman Samsung Galaxy A50 gibi oldukça etkileyici özelliklere sahip akıllı telefonlarda bile görülebilir. Ancak çoğu kullanıcının donanımsal bir sorun olduğuna inandığı şeyin aksine, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun. Sık sık, bu sorunu kendi başınıza çözebileceksiniz. Sadece sorunun ne hakkında olduğunu belirlemek için bazı sorun giderme prosedürlerini yapmanız yeterlidir.

Bu yazıda, bu sorunu çözmede en etkili çözümleri sizlerle paylaşacağım. Temel olarak, yapmanız gereken şey sadece bir ürün yazılımı sorunu olma ihtimalini dışlamaktır, ancak telefon bu rehberden sonra tepkisiz kalmaya devam ederse, her zaman tekrar mağazaya geri getirip kontrol ettirebilirsiniz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, başka herhangi bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı bırakın. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ölümün Siyah Ekranına takılan Galaxy A50’nize sorun giderme

Siyah ekran, aslında sistem çökmesi için başka bir isim. Firmware çalışmasının durduğu zamanlar vardır ve bu siyah ekranda sıkışıp kalmasına ve artık cevap vermemesine neden olur. Ancak endişelenmeyin, bu sorunu çözmek oldukça kolaydır. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Galaxy A50’niz bir nedenden dolayı siyah ekrana sıkışmışsa ve artık geri gelmezse, yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmadır. Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve bu gibi problemleri çözmede çok etkilidir. Çoğu zaman, yanıt vermeyen bir cihazın tekrar yanıt vermesini sağlar. Ayrıca, cihazın hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Çok basit bir işlem ama çok etkili. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Logo gösterilirse, o zaman telefonun zaten yanıt verebildiğine dair bir işaret var, bu noktada, sorun zaten giderildi. Bununla birlikte, telefon siyah ekranda kalıyorsa ve yanıt vermiyorsa, telefonun cevap vermesini isteyip istemediğinizi görmek için aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin. Değilse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: “kamera başarısız” hatasını gösteren Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Bitmiş bir pili olan bir telefona sahip olmak genellikle bir sorun değildir, çünkü çoğu zaman, herhangi bir cihaz prize takılı olan güç adaptörüne bağlandıktan hemen sonra herhangi bir cihaz hemen yanıt verir. Bununla birlikte, basit bir akü boşaltma sorununun bir sistem çökmesine neden olacağı ve bunun burada olabileceği zamanlar vardır. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bu prosedüre cevap veriyorsa, sorun çözüldü. Ancak, eğer hala siyah ekrana sıkışmışsa ve cevap vermiyorsa, o zaman mağazaya geri getirme ve teknolojinin sizin için kontrol etmesinin zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi düzeltmek için kolay adımlar

Öte yandan, sorunu çözebilseniz ve telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Küçük firma yazılımı sorununa çözüm budur. Ancak, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım siyah ekranda takılan ve yanıt vermeyen Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Donmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi düzeltmek için adım adım Kılavuz Samsung Galaxy A50 için hızlı bir düzeltme açılmayacak, Galaxy A50’nize Google ve Samsung hesapları ekleme veya ayarlama