Ölümün siyah ekranına yapışmış bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Realme X2 Pro gibi bir akıllı telefon siyah bir ölüm ekranına yapıştığında, neredeyse bir donanım sorunu gibi görünse bile sorunun bellenimde olduğunu varsayabilirsiniz. Çoğu zaman, bu sorun, bellenimin yanıt vermeyi durdurduğu ve sorunun oluştuğu sırada telefonunuzun ekranda takılı kaldığı veya cihazın kendi kendine kapanacağı ve artık yanıt vermeyeceği veya açılmayacağı bir sistem çökmesi nedeniyle oluşur. .

Bu sorunla geçmişte birkaç kez farklı cihazlarda karşılaştık. Bize bildirilen bu sorunların çoğu düzeltildi, ancak özellikle sorun fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanıyorsa, olmayanlar vardı. Bu sorun giderme kılavuzunda, ölümün siyah ekranına yapışan Realme X2 Pro’nuzu düzeltmek için kullanabileceğiniz en temel prosedürleri sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, okumaya devam edin çünkü makale size şu veya bu şekilde yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Ölümün siyah ekranında sıkışmış bir Realme X2 Pro’yu düzeltmek

Bu sorunun sizin tarafınızdan düzeltilip düzeltilemeyeceğini bilmek için sadece birkaç işlem yapmanız gerekir. Bu sorun giderme kılavuzundan ve X2 Pro’nuz hala ölümün siyah ekranında takılı kaldıktan sonra, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için satın aldığınız mağazaya geri getirmek için mükemmel bir zamandır. Şimdi yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Yapın

Gerçekten de küçük bir ürün yazılımı çökmesinin neden olduğu bir sorunsa, tek yapmanız gereken zorla yeniden başlatma. Normal yeniden başlatma işleminden farklıdır, çünkü cihazınızı doğru bir şekilde yapıldığı sürece yeniden çalışmaya zorlayan simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir.

Ölümün siyah ekranına yapışan cihazların çoğu bu çözümle düzeltilebilir. Bu nedenle, özellikle sorun belirgin bir neden veya neden olmadan maviden çıkmışsa bunu yapmanız gerekir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun Realme logosunu göstermesini sağladıysanız, bu, cihazın yanıt vermesini sağladığınızdan sorunun giderildiğinin bir işaretidir. Ancak, telefonunuz işlemi ilk kez yaptıktan sonra yanıt vermediyse, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha deneyin.

AYRICA OKUYUN: Ekran titremesi sorunu olan bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu yeniden başlatma yapın

Bu prosedürü uygulamanız gerekir, çünkü pilin tamamen boşalmış olması mümkündür. Pilin bitmesi gerçekten sorun değil çünkü çoğu zaman telefonunuz şarj cihazına bağlandığında hemen yanıt verecektir. Ama şey, telefonun meyve suyundan kaçmasına izin verirseniz, ürün yazılımının çöktüğü zamanlar olmasıdır. Bu kesinlikle siyah bir ölüm perdesiyle sonuçlanacak. Şimdi, burada durumun gerçekten böyle olup olmadığını bilmediğimizden, ölümün siyah ekranına yapışan Realme X2 Pro’nuzun tekrar yanıt verip veremeyeceğini görmek için şu adımları izleyin…

    Şarj cihazını çalışan bir elektrik prizine takın. Orijinal USB kablosunu kullanarak Realme X2 Pro’nuzu şarj cihazına bağlayın. Telefonunuzun şarj sembolünü gösterip göstermediğine bakılmaksızın, 10 dakika kadar şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra, Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Yine, eğer bu sadece pilin siyah bir ölüm ekranıyla sonuçlanan boşalmış bir sorundan kaynaklanıyorsa, telefonunuzun şimdiden başlamış olması gerekir. Bununla birlikte, telefonunuz hala ölümün siyah ekranına yapışmışsa, bir teknisyenin telefonu değerlendirebilmesi veya kontrol edebilmesi için satın aldığınız mağazaya geri getirmenin zamanı gelmiştir. Sorun giderme söz konusu olduğunda, yapmanız gerekeni yaptınız.

AYRICA OKUYUN: MMS veya resimli mesaj göndermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Umarım ölümün siyah ekranına yapışmış Realme X2 Pro’nuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.