OnePlus 5 hatası, 911'i ararken telefonun yeniden başlatılmasına neden oluyor

OnePlus 5 kullanıcıları, telefon başlatıldıktan birkaç gün sonra, OnePlus'ın "doğal" olarak gördüğü jöle kaydırma sorunu da dahil olmak üzere sorunları bildirmeye başladı. OnePlus şu ana kadar birçok güncelleme yaptı (başlangıçta bir tane de dahil olmak üzere), ancak henüz bitmedi. Son zamanlarda kullanıcılar, cihazlarının 911'i aramaya çalıştıklarında yeniden başlatıldığını bildirdi ve şimdi hem çözüm hem de nedeni açıklıyoruz.

  • OnePlus 5 incelemesi
  • OnePlus 5: Taraftarlardan hayranlar tarafından yapılmıştır

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Acil servis aramaları sırasında yeniden başlatma

OnePlus 5'de potansiyel olarak tehlikeli bir hata bulundu. ABD ve İngiltere'deki birden fazla kullanıcı, Acil servisleri aramaya çalıştıklarında (ABD'de 911, İngiltere'de 999) OnePlus 5'in yeniden başlatılmasıyla ilgili sorunlarını Reddit'e bildirdiler. ). Bir kullanıcı hatanın videosunu yakaladı ve Facebook'a gönderdi.

Başlangıçta hatanın nedenini açıklamadan OnePlus, sorunu düzeltmek için bir güncelleme yayınlamaya başladı. Henüz almadıysanız, Güncellemeyi Sistem Güncellemeleri altındaki Ayarlar'da kontrol etmeniz ve cihazınızı derhal güncellemeniz önerilir.

Kullanıcılar, konunun nedeni hakkında spekülasyon yapmışlar ve şimdi şirketten bir forum mesajı formuna girmiş olan OnePlus'dan yanıt talep ettiler. OnePlus, VoLTE'de iken, kullanıcıların OTDOA protokolünü tetikleyen acil servis numaraları olarak adlandırdıklarında sorunun olduğunu açıkladı. Gözlemlenen Varış Zamanlı Uzaklık Protokolü, telefonun LTE sinyalinin yakınlardaki hücre kulelerine ulaşması için geçen süreyi kullanarak arama yapan telefonun yerini belirlemek için kullanılır. Bu acil durumlarda açıkçası yararlıdır. Yeniden başlatmanın neden olduğu hata, yazılım ve bellenimdeki hafıza meselesiydi, hücresel modemin OTDOA bilgi alıp gönderirken cihazın bellenimi ile iletişim şekli.

Daha önce de söylediğimiz gibi, sorun bir yazılım güncellemesi ile çözüldü, böylece tüm kullanıcılar VoLTE'de bir OTDOA destekleyici numara çağırıp çağırmadan 911 veya 999'u arayabiliyor olmalıdır.

Ekranda jöle kaydırma görüntü sorunu

OnePlus 5 incelememizde, yazılım arayüzünü ve Bluetooth'u eleştirdik. OnePlus bu sorunları çözmek için çabaladı (en azından kısmen), ancak yeni bir sorun ortaya çıktı. Yukarı veya aşağı kaydırdığınızda, içeriğin belirli bölümleri (esasen görüntüler) gecikme etkisi gösterir. Ne demek istediğimize emin değilseniz, bu bağlantıdaki jel kaydırma efektini harekete geçiren videoyu izleyin.

OnePlus, jöle kaydırma sorununun farkında. Dolayısıyla, sorunu düzeltmek için bir güncelleme yakında hazırlanmasını umuyorduk. Ancak firma, bu hatanın aslında bir hata olmadığını söyleyerek bizi şaşırttı: "bir QA ya da üretim hatası değil", yani düzeltmek için bir güncelleme beklemememiz gerektiği anlamına geliyor. OnePlus, bileşenleri telefona belirli bir şekilde yerleştirdi ve sonuçta etki ortaya çıkıyor – şirket "doğal" olarak değerlendiriyor, sorun burada kalmaya devam ediyor.

Serbest bırakıldıktan hemen sonra sorunlu bir akıllı telefon görmeye şaşırıyor musunuz? Bununla ilgili düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarınızda bize bildirin.

Kaynak: XDA Geliştiricileri

OnePlus 5'in nereden alınır

Best price

OnePlus 5 Dual Sim 4G 64GB A5000 SIM FREE/ UNLOCKED- Slate Gray (Flashed OS)

£399.99

£399.99 total

Check Offer

OnePlus 5T A5010 Dual Sim 64GB 6GB Ram 4G LTE Unlocked SmartPhone Midnight Black

£420.00

£420.00 total

Check Offer