OnePlus 6 Ekranı Beyaz Çizgilere Sahiptir Nasıl Onarılır

# OnePlus6, piyasadaki mevcut amiral gemisi telefonlarının çoğundan daha düşük maliyetli harika bir tasarıma ve iyi özelliklere sahip, amiral gemisi kalitesinde bir telefon. Bu telefonun hem ön hem de arka tarafında camlı bir Alüminyum çerçeve var. Kaputun altında 8 GB RAM’e sahip bir Snapdragon 845 işlemci varken 6.28 inç Optik AMOLED ekrana sahip. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, OnePlus 6 ekranının beyaz çizgiler sorunu olduğunu ele alacağız.

Bu konuda bir OnePlus 6 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

OnePlus 6 Ekranı Beyaz Çizgilere Sahiptir Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba! Web sitelerinizdeki makaleleri okudum .. ve sizlerin size yardımcı olabileceğini gördüm, bu yüzden burada bir Oneplus 6’m var, sadece iki ay önce satın aldım .. çok dikkatli çünkü onlar ekran çok hassas olduğunu duydum .. bu yüzden bazen ekranın üstünde sadece bir saniye gibi görünen iki beyaz çizgi fark .. Bu konuda bir şey biliyorsanız, duymak mutluluk duyacağım siz .. şimdiden teşekkürler!

Çözüm: Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam etmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir yazılım güncellemesi mevcutsa, telefonunuza yüklemeniz gerekir.

Telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol ederek sorun gidermeye başlayın. Bunu, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatarak yapabilirsiniz. Ekranda beyaz çizgiler görünmüyorsa, bunun nedeni indirilen bir uygulama olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bir yazılım aksaklığının bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için fabrika ayarlarına sıfırlamak en iyisidir. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Başlangıç ekranına gidin. Ok sembolünü yukarı sürükleyin.Ayarlar’a dokunun. Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Verilerimi yedekle’ye dokunun ve bir seçenek belirleyin. OnePlus 6 otomatik olarak sıfırlanıp yeniden başlatılır. OnePlus 6 yeniden başlatıldıktan sonra tarih ve saat, Wi-Fi, e-posta hesabınız gibi bazı ayarları yeniden yapılandırmanız gerekebilir. ve İnternet ve MMS için veri ayarlarınız.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.