OnePlus 6 Rastgele Yeniden Başlatma Nasıl Onarılır

# OnePlus6, bu yıl piyasaya sürülen, uygun bir fiyata sahip ancak önde gelen amiral gemisi modelleriyle rekabet edebilen premium bir Android akıllı telefon. Bu telefon, hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden oluşan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Kaputun altında 8GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci varken 6.28 inç Optik AMOLED ekran kullanıyor. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, OnePlus 6’nın rastgele yeniden başlatma sorununu ele alacağız.

Bu konuda bir OnePlus 6 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

OnePlus 6 Rastgele Yeniden Başlatma Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, son zamanlarda telefonumla ilgili bir sorunum var (OnePlus 6), Çarşamba gününden beri hiçbir sorunum yoktu ama aniden, Çarşamba gecesi, Duel Links oynarken telefonum yeniden başladı. Ve şimdi, bu oyunu oynarken telefonum yeniden başlatılıyor (bence bu “büyük yeniden başlatma” beaucoup marka ve telefonumun yeniden başladığında sürümünü gösteriyor) rastgele (bu benim telefonumdaki tek oyun. Umarım sorunuma bir çözüm bulursun.

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklediğinizden emin olun.

İndirdiğiniz bir uygulamanın (Düello Bağlantıları) soruna neden olup olmadığını kontrol edin

Düello Bağlantıları uygulamasını kullandığınızda sorunun oluştuğundan bahsettiğinizden, sorun bu uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Uygulamayı kaldırmayı veya telefonu suçlu olan bu uygulama olup olmadığını doğrulamak için Güvenli Mod’da başlatmayı deneyebilirsiniz.

    Telefonunuzda Uzun süreli kapatma düğmesine basın Ekranda Güvenli modda yeniden başlat mesajının görüntülendiğini göreceksiniz OnePlus 6’yı güvenli moda girmek için Tamam’a dokunun Telefonunuzun yeniden başlamasını bekleyin, ardından ekranın sol alt köşesinde güvenli mod simgesini görebilirsiniz

Telefon bu modda yeniden başlamazsa, sorunun nedeni Düello Bağlantıları uygulaması olabilir. Bu uygulamayı kaldırmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

OnePlus 6’nın önbellek bölümünü silin

Önbelleğe alınmış bozuk sistem verileri genellikle bu tür sorunlara neden olabilir. Bunun soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

    Cihazı kapatmak için Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda basılı tutun. OnePlus başlangıç ekranı görüntülenirken bu iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin. Telefon kurtarma modunda başlayana kadar bekleyin. tercih ettiğiniz dil Verileri ve Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun. “Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. Onaylamanız istendiğinde Evet seçeneğine dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun devam etmesi durumunda göz önünde bulundurulması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; devam etmeden önce yedek bir kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

    Başlangıç ekranına gidin. Ok sembolünü yukarı sürükleyin.Ayarlar’a dokunun. Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Verilerimi yedekle’ye dokunun ve bir seçenek belirleyin. OnePlus 6’da kaydedilen ayarlar silinecektir. OnePlus 6 otomatik olarak sıfırlanacak ve yeniden başlatılacaktır.

Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile telefonun hala rastgele sıfırlanması durumunda, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.