OnePlus 6 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

One Plus 6, ele almak istediğiniz ancak özellik bakımından zengin bir telefonu kusurlardan arındırmaz. Bağlantı konusu söz konusu olduğunda, bu telefondaki Wi-Fi bağlantısı düzensiz görünüyor. Bununla birlikte, mevcut hızlı düzeltmeler, çökmekte olan Wi-Fi bağlantısını kolaylıkla çözmenize yardımcı olabilir. İlk başta sorunları tanımlamanız ve birbiri ardına sıralamanız gerekir. Sorunların nedenini bilmek, onu kolayca düzeltmenize yardımcı olur. OnePlus 6 Wi-Fi sorunlarını nasıl çözeceğimizi görelim.

Ayrıca bakınız: Common OnePlus 6 sorunları ve düzeltmeleri

OnePlus 6 Wi-Fi sorunları nasıl giderilir

Sorun 1: OnePlus 6’da Wi-Fi sorunları

Yöntem 1: Açma ve Kapama

Bu cihazdaki Wi-Fi sorunları ile bağlantınızın zayıf olup olmadığı ya da görüşme kesintisi olup olmadığına bakarken, telefonu AÇIK ve KAPALI duruma getirmeye ya da Ayarlar’dan kapatıp tekrar açmaya çalışabilirsiniz. Wi-Fi yönlendiricinin gücünü de kesebilir ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için tekrar açabilirsiniz.

oneplus 6 wi-fi tourn on

Yöntem 2: Parolayı değiştirme

Ayarlar ve Wi-Fi’ye gidebilir ve kablosuz ağı unutabilirsiniz. Bundan sonra, tekrar arayabilirsin. Şifreyi kullanarak ağa tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Yöntem 3: yönlendirici yeniden başlatma

İnternet bağlantısının kolayca hayata geçip dönmediğini kontrol etmek için OnePlus 6 cihazını ve yönlendiriciyi yeniden başlatmayı deneyin.

Yöntem 4: ayarları değiştirme

Ayarlar’a ve Wi-Fi’den Wi-Fi’ye tercihlere gidebilirsiniz, ‘Uyku sırasında Wi-Fi’ı açık tut’ seçeneğinin Her Zaman olarak ayarlandığından emin olun.

Yöntem 5: Yedekleme ve Sıfırlama

Ayarlar’ı ziyaret edin ve Wi-Fi bağlantısını tekrar kurmak için Ağ ayarlarını yedekle ve sıfırla ve Sıfırla ve Son olarak da Ayarları sıfırla seçeneğine gidin.

Yöntem 6: Açma / kapatma tuşunu KAPALI konuma getirme

Yapmanız gereken tek şey güç tuşunu basılı tutmak ve Güç KAPALI düğmesine dokunun. Telefon kapandığında, açma / kapatma tuşunu ve ses kapatma tuşunu aynı anda basılı tutmanız gerekir. Kurtarma moduna geçtiğinde, açma / kapatma tuşunu kullanarak seçenekleri seçebilir ve ses seviyesi tuşlarıyla gezinebilirsiniz. Bundan sonra, tercih ettiğiniz dili seçebilir ve ardından Önbelleği silmek için Tarihi ve Önbelleği Sil, Evet ve Yeniden Başlat seçeneğine gidebilirsiniz.

Yöntem 7: Güncelleştirmeleri denetleme

Telefonun güncel olduğundan emin olmak için Ayarlar ve Telefon Hakkında ve Güncellemeleri Kontrol Et öğesine gidin. Router ürün yazılımının da güncel olduğundan emin olmak için router veya ISS üreticisine danışın.

Yöntem 8: uçak modunu etkinleştirme

Bu seçeneği etkinleştirmek için Ana ekranın Bildirim gölgesinden aşağıya doğru kaydırmanız ve Uçak Modu’na dokunmanız gerekir. Bağlantının cihaza geri yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için birkaç dakika devre dışı bırakmanız gerekir.

oneplus 6 wi-fi airplane mode

Yöntem 9: Kanal değiştirme

Wi-Fi Analyzer uygulaması yardımıyla mevcut aktivite seviyesini kontrol etmeye çalışmalı ve gerektiğinde başka bir kanala geçmelisiniz.

Yöntem 10: MAC adresini bulma

Yönlendiricinin doğru tanıdığından emin olmak amacıyla MAC adresini bulmak için Ayarlar ve Telefon Hakkında’ya gidin.

Problem 2: Yavaş Bağlantı

Tüm dünyada daha iyi veri hızı ve daha güvenilir Wi-Fi bağlantısı elde ettikçe, internet ve Wi-Fi hızı son on yılda yoğun bir şekilde arttı. Gelişmelere rağmen, OnePlus 6’daki kablosuz bağlantı birkaç hatalı sorun olmadan gerçekleşmiyor. Bugün daha hızlı veri hızı birçok eve ulaştığında, Wi-Fi ağı genellikle yavaş bağlantı ile sizi yarı yolda bırakıyor. İnternet normal çalışıyor olsa bile yavaş bağlantıyla uğraşmak yerine, bunun sebebini aramalısınız. Bu durumda en büyük neden, yönlendiriciden olan mesafe olduğu varsayılmaktadır. Yönlendiriciden uzaklaştıkça, bağlantı bütünüyle daha az güvenilir olur.

Çözüm: Yönlendiriciye yaklaşma

Farklı bir odada bulunuyorsa, yönlendiriciye olabildiğince yaklaşmayı deneyebilirsiniz. Sorunu kolayca düzeltip çözemeyeceğinizi kontrol etmek için yönlendiricinin bulunduğu odaya gitmeyi deneyin. Sorunla sürekli olarak karşı karşıya kaldıysanız, yönlendiriciyi odada bulunan diğer elektronik cihazların uzağında ve uzağında olacak şekilde yerleştirmeyi deneyebilirsiniz, böylece girişim sorunlarından kaçınabilirsiniz. Çalışmazsa, ağı genişletmek için başka bir yönlendirici ve ağ adaptörü satın almaya çalışabilirsiniz.

Sorun 3: Azalan bant genişliği

Wi-Fi bağlantısını yavaşlatmanın bir diğer önemli nedeni de bant genişliğinin düşmesi. Evdeki diğer insanlar telefonları, televizyonları, bilgisayarları ve yoğun şekilde veri kullanan diğer cihazları kullandığında, internetin hızı diğer cihazlar arasında paylaşıldıkça yavaşlar.

Çözüm: Cihazların bağlantısını kesme

Diğer insanların evde kullandığı birden fazla cihazın bağlantısını kesmeniz gerekir. Birçok kişi YouTube gibi popüler kanallardan video yayını yapar ve diğerleri de çevrimiçi oyun oynamayı tercih edebilir. Wi-Fi’deki bant genişliğini boşaltmak için bazı cihazları bir Ethernet kablosu kullanarak doğrudan yönlendiriciye bağlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, bir kerede bir veya iki cihaz kullanmak, size daha yüksek hız sağladığı için daha iyi bir seçenektir. Wi-Fi ağınızda, bağlantıyı yasa dışı bir şekilde sülük eden insanların ortaya çıkmasını önlemek için yeterince güvenlik olduğundan emin olun.

Problem 4: Girişim

Parazit kalabalık bölgelerde gerçek bir sorundur. İnternetin ilk kez kurulması sırasında, ayarlar kanallarda varsayılan kablosuz frekansa yol açmaktadır ve çok kalabalık olma eğilimindedirler. Yeni yönlendirici modelleri zengin özelliklere sahip ve yeniden başlatıldığında daha az kalabalık olan frekansları otomatik olarak seçme yeteneğine sahip.

Çözüm: Bir güç döngüsü gerçekleştirme

Yönlendirici üzerinde bir güç döngüsü gerçekleştirmeyi deneyebilir ve farklı bir kanal seçmek için yönetici panelinde oturum açabilirsiniz. Ancak, internet bağlantısı yoğun saatlerde yavaşlayabilir. İnterneti kullanmak için başka bir zaman seçmeyi deneyebilirsiniz. Daha kaliteli elyafın ve daha yüksek hızın bulunup bulunmadığı ile OnePlus 6’nın Wi-Fi bağlantılarında daha iyi bağlantı elde edebilirsiniz. Sorunları çözebileceğini düşünüyorsanız yönlendiriciyi yükseltebilirsiniz.

Sorun 5: Wi-Fi ağının kaybolması

Wi-Fi şebekesini kaybettiğinizde, Wi-Fi bağlantısında sorunlara neden olabilir.

Çözüm: Yönelticiyi sıfırlayın

Yönelticiyi kendi başınıza sıfırlamayı deneyebilir ve korumasız bir ağın sorunu tanımlamak için sizinkiyle aynı ada sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bir Wi-Fi ağı kurma kılavuzunu kullanarak, değişiklikleri görmek için ağı yeniden yapılandırmayı deneyebilirsiniz. Yönelticinin IP adresini bulmaya çalışın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için tekrar giriş yapmayı deneyin.

Problem 6: İnternet olmadan ağ bağlantısı

Genellikle OnePlus 6’nızın, ağı etkinleştirmeden Wi-Fi’ye bağlı olduğunu gösterdiğini görebilirsiniz.

oneplus 6 disconnect

Çözümü: Modemi sıfırlayın

Modemi ilk önce çıkarırken sıfırlamayı denemeli ve sonra tekrar takmalısınız. Çalışmazsa, modemi ağı sıfırladığınız şekilde sıfırlamayı deneyebilirsiniz ve internet bağlantısı geri dönmezse, derhal ISS ile iletişime geçebilirsiniz.

Problem 7: Şifreyi unutmak

Her seferinde Wi-Fi şifresini unutan siz misiniz? Bağlantı aniden koparsa ve şifreyi tekrar yazarak yeniden başlatmanız gerekebilir, bu büyük bir sorun olarak ortaya çıkabilir. En iyi seçenek, ağı hemen almak için bir kağıda veya telefonun notuna yazmaktır. Önemli bir e-posta göndermenin ortasındaysanız, özellikle sinir bozucu olabilir.

Çözüm: Fabrika ayarlarının değiştirilmesi

Yönlendiricinin arka kısmındaki iğne deliğinde bulunan gizli anahtara basmayı deneyebilir ve yönlendiriciyi fabrika ayarlarına getirmek için yaklaşık otuz saniye bekleyebilirsiniz. Kablosuz ağın düzgün bir şekilde yapılandırılmasıyla tekrar ayarlamak için kılavuzu kullanın ve telefonunuzda kesinti olmadan tekrar çalışın.

oneplus 6 Factory reset

Sorun 8: Yönlendirici kilitleniyor

Yönlendirici düzenli olarak çöktüğünde, Wi-Fi bağlantınızı ciddi şekilde bozabilir. Ancak, hızlı bir düzeltme sorunları çözebilir.

Çözüm: Yönelticiyi tamamen sıfırlayın

Yönlendiriciyi Sıfırla düğmesini bulabilirsiniz. Bir ataş kullanarak birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Yönlendirici daha sonra fabrika ayarlarından çıkar. Yönlendirici hala düzgün şekilde çalışmıyorsa, kablosuz yönlendiriciyi bir kez daha kurmak için yönergeleri ve talimatları uygulayabilirsiniz. Garanti süresi içinde ise üreticiye iade edebilirsiniz.

Evdeki hiçbir cihazın Wi-Fi’ye bağlanmadığı zamanlar vardır. Bağlantı telefonda rastgele kesilirse, ISS ile bağlantı kurmanız gerekir ve hiçbir şey bağlantıyı destekleyemediğinde, yeni bir yönlendirici satın almayı deneyin.