OnePlus 6 yazılım güncellemesi pil ömrünü kontrol eder

Lansmanından bu yana, OnePlus 6 çok sayıda yazılım güncellemesi aldı. En son güncelleme OxygenOS 5.1.8 sürümünü piyasaya sürdü, ancak birçok kullanıcı için sevinç, yeni bir sorun, aşırı pil tüketimi ile ortadan kaldırıldı. Problemin sebebi ne? Bu nasıl çözülebilir?

  • OnePlus 6 güncellemeleri: amiral gemisi katil bir ayarlandı
  • OnePlus 6 inceleme: etkileyici, ama şaşırtıcı değil

OxygenOS 5.1.8 bir akü boşaltma sorununa neden oldu

OxygenOS sürüm 5.1.8'i piyasaya sürdüğü yazılım güncellemesinden bu yana, bazı OnePlus 6 sahipleri, pil tüketiminde olağandışı bir artıştan şikayet ediyor. OnePlus forumundaki kullanıcılardan farklı yorumları okuyabilirsiniz:

5.1.8 upgrade aggregated the battery drainage issue!!! If the issue was with Cell Phone Signal reception, I’ve tried using an alternative network provider and issue seems to be the same… I’m guessing it’s a BUG, which needs to be FIXED at the earliest. I’m ending up charging my phone 2-3 times a day with a very minimal usage…

battery drain is serious.. in 5 hrs of phone idle the battery drain was -9%

battery draining very quickly as quick as dash charge

I am also facing the battery drain issue. it was working fine before the update.

Birkaç kullanıcı aynı sorunuyla karşılaştı ve güncellemeyi indirip yükledikten sonra. Neyse ki, eğer herhangi bir teselli olursa, sorun güncellenmiş tüm birimleri etkilemedi. Bazı kullanıcılar ayrıca parmak izi okuyucusunun yavaşlamasını ve güncellemeden sonra cihazın aşırı ısınmasını yaşadı.

  • OnePlus ile ilgili sorunlar tüm akıllı telefon endüstrisinin simgesidir

Çözüm

OnePlus ekibi problemin farkındadır ve forumda bırakılan mesajların çığından sonra olmamak imkânsızdır. Şu andaki tek çözüm, OnePlus 6'nın pil boşalmasına neden olan hatayı düzeltebilen yeni bir güncellemenin piyasaya sürülmesi gibi görünüyor.

OnePlus 6'nızda aşırı güç tüketimi yaşadınız mı?