OnePlus 6'da MMS çalışmıyor sorunu nasıl giderilir (MMS gönderilemiyor veya alınamıyor)

MMS, OnePlus 6'nız üzerinde çalışmıyorsa, doğru makaleyi okuyorsunuz. Bugünün gönderisi bu sorunun örnek bir örneğini ve daha da önemlisi sorunu çözmenin yollarını paylaşıyor. Aşağıdaki önerilerimizi izleyerek OnePlus 6'daki MMS sorununu nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Sorun: OnePlus 6 MMS gönderemiyor veya alamıyorsa ne yapmalı (MMS çalışmıyor)

Merhaba! Bir OnePlus 6'm var ve MMS göndermeye veya almaya çalışıyorum. Bazen olması gerektiği gibi görünürler, ancak daha sık “İndirme Başarısız” aleminde sıkışıp kalırlar. Benzer şekilde, bir tane göndermeye çalıştığımda, en sonunda “Gönderilemedi” mesajını vermeden önce bazen 15 dakikaya kadar “gönderiliyor” diyerek sıkıştı. Bulduğum tek çözüm uçağımı uçak modunda çevirmek, tekrar kapatmak ve ardından gerçekten hızlı bir şekilde gönderme veya indirme işlemine çarpmak. Bunun kolay bir çözümü var mı? Uçak modunu değiştirmek zorunda kalmadan sadece otomatik olarak indirmelerini veya göndermelerini çok isterim. Teşekkürler!

Çözüm : Bu sorunun tek bir nedeni yoktur, bu nedenle birkaç sorun giderme adımı yapmanız gerekir. Aşağıdaki önerilerimize uyun ve çözümlerden birinin yardımcı olması gerekir.

Mobil verilerin çalıştığını doğrulayın

Normal metinlerden veya SMS'lerden farklı olarak, Multimedya Mesajlaşma Servisi, çalışmak için hücresel internet bağlantısı gerektirir. OnePlus 6 cihazınızda mobil veriler etkin değilse, MMS'in beklediğiniz gibi çalışmasını bekleyemezsiniz. Cihazınızdaki mobil verileri açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat ekranına gidin.
 2. Ok sembolünü yukarı sürükleyin.
 3. Ayarlar'a dokunun.
 4. SIM ve ağ'a dokunun.
 5. Mobil veri kaydırıcısını sağa kaydırın.

Mobil veriler açık ancak MMS hala çalışmıyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Zorla yeniden başlatma

Herhangi bir telefonu gidermek için en basit yollardan biri, sistemini yenilemektir. Davanız farklı değil, ne olduğunu görmek için cihazı yeniden başlatmaya zorlayın. OnePlus 6'da pil bağlantısını kesme (zorunlu yeniden başlatma) simülasyonunu yapmak için bu adımları izleyin.

 1. Telefonun sağ tarafındaki Güç düğmesini basılı tutun
 2. Güç düğmesini 10-12 saniye basılı tutun veya telefon titreyip yeniden başlayana kadar
 3. Telefon kapanırsa bırak gitsin, sonra telefonu yeniden başlatmak için tekrar 1-2 saniye boyunca tekrar basın.

Önbellek bölümünü temizle

Önbellek bölümünü temizleyerek, nedenin sistem önbelleği ile ilişkili olabileceğini varsayıyoruz. Bazen güncellemeler sistem önbelleğini bozabilir ve bu da hatalara veya yavaş performansa neden olabilir. Aygıtı aldığınızdan beri önbellek bölümünü silmeyi denememişseniz, aşağıdaki adımları deneyin. Bu sorun giderme kişisel verileri veya uygulamaları silmez, böylece önemli bir şeyi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İşlem sırasında silinen, Android kullanıcılarının uygulamaları daha hızlı yükleyebilecekleri geçici dosyalardır. Bu önbellek zamanla yeniden inşa edilecek.

 1. Açma / kapatma tuşuna beş saniye basılı tutarak telefonunuzu kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Cihaz titreyip Kurtarma menüsünü açana kadar ses seviyesi tuşunu ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun.
 3. Tercih ettiğiniz dili seçin.
 4. Gezinmek için ses seviyesi tuşlarını kullanarak, işlemi başlatmak için Sil> Önbelleği sil> Evet seçeneğine gidin
 5. Bu yapıldıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

Uygulamayı ve Android güncellemelerini yükle

Bazı kısa mesajlaşma ve MMS sorunları, uyumsuz uygulamalardan veya yazılım hatalarından kaynaklanır. Bu gibi sorunları en aza indirmek için uygulamalarda ve işletim sistemindeki güncellemeleri sürekli olarak kontrol etmek istersiniz. Varsayılan olarak, cihazınız bu güncellemeleri otomatik olarak taramalı ve uygunsa onlar için bildirimler olmalıdır. Uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, sadece Google Play Store uygulamasını açabilir ve burada uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Yazılım güncellemesiyle ilgili olarak, kontrol etmek için her zaman Ayarlar> Yazılım güncelleme altına gidebilirsiniz.

Eski konuşmaları sil

Düzenli olarak MMS veya uzun metinler gönderirseniz, mesajlaşma uygulamasının gelen ve giden MMS'leri tutmak için yeterli alanı kalmamış olabilir. Bazı eski sohbetleri, özellikle medya içerenleri (fotoğraflar, GIF'ler, videolar vb.) Silmeyi deneyin. Bu tür mesajlar çok hızlı yer kaplar ve yeni mesajlara yer açmak istersiniz.

Güvenli Modda MMS Gönder

Bu sorun giderme adımı, indirilen bir uygulamanın MMS'in çalışmasını engelleyip engellemediğini bilmeyi amaçlar. Kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu nedenle, MMS güvenli modda çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, kötü bir uygulama sorununuz olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmak için:

 1. Uzun basın telefonunuzdaki kapatma düğmesi
 2. Ekranda Güvenli modda yeniden başlat mesajının görüntülendiğini göreceksiniz.
 3. OnePlus 6'yı güvenli moda girmek için Tamam'a dokunun
 4. Telefonunuzun yeniden başlatılmasını bekleyin, ardından ekranın sol alt köşesinde güvenli mod sembolünü görebilirsiniz.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. OnePlus 6'nız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu, ağla ilgili herhangi bir sorun için temel sorun giderme adımıdır. Bunu yaparak, temel olarak cihazınızın tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine değiştirirsiniz. Bir hataya kötü bir yazılım yapılandırması neden olmuşsa, bu yardımcı olabilir. OnePlus 6'nızın ağ ayarlarını sıfırlama adımları aşağıda verilmiştir:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Yedekle ve sıfırla üzerine dokunun.
 3. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun.
 4. Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın

Sorun bu noktada çözülmediyse, kullanmakta olduğunuz mesajlaşma uygulamasında bir sorun olabilir. Alternatif bir uygulama kullanmayı deneyin ve ne olacağını görün. Google Play Store'da birçok ücretsiz mesajlaşma uygulaması var, ancak Google’ın Android Mesajlarını denemenizi öneririz.

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama bu durumda biraz aşırı olsa da, şebeke operatörünüzü aramadan önce bunu yapmanızı öneririz. Bu, olası tüm yazılım sorunlarını gidermenizi sağladığınızdan emin olmak içindir. Önceden kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 1. Açma / kapatma tuşuna beş saniye basılı tutarak telefonunuzu kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Cihaz titreyip Kurtarma menüsünü açana kadar ses seviyesi tuşunu ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun.
 3. Tercih ettiğiniz dili seçin.
 4. Gezinmek için ses seviyesi tuşlarını kullanarak Wipe> data cache> Her şeyi sil> Onayla seçeneğine gidin.
 5. Bu yapıldıktan sonra cihazı yeniden başlatın.

Şebeke operatörünüze başvurun.

Bu son öneri, telefonu sildikten sonra hiçbir şey değişmezse gereklidir. MMS'lerin tümü cihazın kendisiyle ilgili bir sorundan kaynaklanmaz. Cihaz tarafındaki tüm olası sorunları bu noktada ele aldığınızdan, en muhtemel suçlu ağda yatmaktadır. Mobil veri aboneliği, kesinti veya hesaba veya faturaya ilişkin bir sorun olabilir. Taşıyıcınızla bunun hakkında konuşun ve şu ana kadar denediğimiz tüm sorun giderme adımlarından söz ettiğinizden emin olun.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy'un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: OnePlus 6 MMS gönderemiyor veya alamıyorsa ne yapmalı (MMS çalışmıyor)
   • Mobil verilerin çalıştığını doğrulayın
   • Zorla yeniden başlatma
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Uygulamayı ve Android güncellemelerini yükle
   • Eski konuşmaları sil
   • Güvenli Modda MMS Gönder
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • Başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın
   • Fabrika ayarları
   • Şebeke operatörünüze başvurun.
  • Bizimle meşgul