OnePlus 6’nizin ekran titremesi sorunu varsa ne yapmalı (kolay adımlar)

Ekran titremesi sorunları bugünlerde yaygındır ve bunun nedeni, böyle bir sorunun ürün yazılımı veya donanımda veya her ikisinde de bir sorun olabileceğidir. OnePlus 6’nız bunun bir istisnası değil ve okuyucularımızdan bu sorunla ilgili şikayetler aldık. Bu yüzden ele almamız gerekiyor. Bu sadece bir ürün yazılımı sorunu ise, o zaman bir teknisyenin servislerini kullanmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz, ancak bir donanım sorunu ise, o zaman bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey vardır.

Şimdi yapabileceğiniz şey, bir donanım yazılımı veya donanım sorunu olup olmadığını bulmak. Bundan sonra, telefonu hemen dükkana getirip getirmeyeceğine ya da kendi kendine tamir etmeye çalışacağına karar ver. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Ekran titremesi sorunu olan OnePlus 6’nızla ne yapmalı

Aşağıdaki çözümler, telefonunuzu orijinal durumuna ve performansına getirmenize yardımcı olabilir. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Bunu yapmadıysanız, özellikle ekranın titreştiğini ilk kez fark ettiyseniz ilk önce telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Bunun nedeni, sorunun küçük bir üretici yazılımı veya uygulama ile ilgili sorunun yalnızca bir sonucu olabileceğidir. Önce normal bir yeniden başlatmayı deneyin ve ardından titremenin devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu yakından izlemeye devam edin. Varsa, açma / kapatma tuşunu 10 saniye basılı tutarak veya telefon yeniden başlatılana kadar zorunlu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Bundan sonra sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

İkinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bazı önbelleklerin bozulması veya eski olması olasıdır. Bu dosyalar küçük ve geçici olsalar da bozulurlarsa ve sistem bunları kullanmaya devam ederse, her türlü sorun ortaya çıkabilir ve bu durum burada olabilir. Böylece tüm önbellekleri silin, böylece yenileriyle değiştirilirler. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    OnePlus’ı kapatın 6. Aygıt tamamen kapanana kadar bekleyin. Sonra Güç ve Ses Düzeyi düğmelerini aynı anda basılı tutun. İlk OnePlus açılış ekranı sırasında bu iki düğmeyi basılı tutun. OnePlus logosu gittiğinde, bu iki düğmeyi bırakalım.Ve sonra OnePlus 6 Kurtarma Modunda önyükleme yapılıncaya kadar bekleyin. İstediğiniz dile dokunun. Verileri ve Önbelleği Silme seçeneğine dokunun. Önbelleği Silme seçeneğine dokunun. önbellek bölümünü silmek için OnePlus 6’yı bekleyin. Sonra OnePlus 6’yı yeniden başlatmak için Yeniden Başlat seçeneğine dokunun.

Ekrandaki titreme sorununun devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu izlemeye devam edin ve öyleyse bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

Üçüncü çözüm: OnePlus 6’nuzu sıfırlayın

Bu sizin son başvurunuz ve eğer bundan sonra sorun devam ederse, sorun donanımla ilgili olabilir. Bunu yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olasılığını ekarte etmek için yapmanız gerekir. Sıfırlama, her türlü yazılım sorununu çözebilir. Telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin, ancak telefonunuzun dahili deposuna kaydedilmiş olan ve silinecekleri dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

    Ana Menü’ye gidin. Ayarlar’ı seçin. Yedekleme ve Sıfırlama’ya dokunun. Fabrika Verisi Sıfırlama’yı seçin. Telefonun dahili hafızasındaki tüm verileri silmek istiyorsanız, Telefonu sıfırlayın seçeneğini işaretleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama henüz tamamlandı.

Alternatif olarak, telefonunuzu kurtarma modundan sıfırlayabilirsiniz …

    OnePlus’ı kapatın 6. Aygıt tamamen kapanana kadar bekleyin. Sonra Güç ve Ses Düzeyi düğmelerini aynı anda basılı tutun. İlk OnePlus açılış ekranı sırasında bu iki düğmeyi basılı tutun. OnePlus logosu gittiğinde, bırakın bu iki düğmeyi bırakın.Ve sonra OnePlus 6 Kurtarma Modunda önyükleme yapana kadar bekleyin. Cihazınızın kilidini açmak için PIN Kilidi girin. Bundan sonra, gezinmek için Ses seviyesi düğmelerini kullanarak “veri ve önbellek” i ve onaylamak için Güç düğmesini seçin. Sonra seçin Tüm işlemi onaylamak için “her şeyi sil”.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size bir şekilde yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.