OnePlus 6’nızın ekran titremesi varsa ne yapmalı (kolay adımlar)

Ekran titremesi sorunları bu günlerde yaygındır ve bu tür bir sorun ürün yazılımı veya donanım ile ilgili bir sorun olabilir … OnePlus 6’nız bunun bir istisnası değildir ve aslında okuyucularımızdan bu sorunla ilgili olarak bu yüzden ele almamız gereken şikayetler aldık. Bu sadece bir ürün yazılımı sorunu ise, bir teknisyenin hizmetlerini kullanmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz, ancak bir donanım sorunu varsa, bu konuda yapabileceğiniz çok şey vardır.

Şimdi yapabileceğiniz şey, bunun bir ürün yazılımı veya donanım sorunu olup olmadığını bulmaktır. Bundan sonra, telefonu hemen mağazaya getirmeye veya kendi başınıza düzeltmeye karar verebilirsiniz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Ekran titreme sorunu olan OnePlus 6 ile ne yapmalı

Aşağıdaki çözümler telefonunuzu orijinal durumuna ve performansına getirmenize yardımcı olabilir. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Henüz yapmadıysanız, özellikle ekranın ilk kez titrediğini fark ederseniz, önce telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Bunun nedeni, sorunun sadece küçük bir ürün yazılımı veya uygulama ile ilgili sorunun bir sonucu olabileceğidir. Önce normal bir yeniden başlatmayı deneyin ve ardından titremenin devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu yakından izlemeye devam edin. Varsa, açma / kapatma tuşunu 10 saniye basılı tutarak veya telefon yeniden başlatılana kadar zorunlu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Sorun bundan sonra devam ederse, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

İkinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bazı önbelleklerin bozulmuş olması veya kullanılmamış olması mümkündür. Bu dosyalar küçük ve geçici olsa da, bozulursa ve sistem bunları kullanmaya devam ederse, her türlü sorun ortaya çıkabilir ve burada durum böyle olabilir. Bu nedenle, tüm önbellekleri silin, böylece yenileriyle değiştirilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    OnePlus 6’yı kapatın. Cihaz tamamen kapanıncaya kadar bekleyin.Ardından Güç ve Sesi Kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun.İlk OnePlus açılış ekranı sırasında bu iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin. OnePlus 6’nın Kurtarma Moduna gelmesini bekleyin. İstediğiniz dile dokunun. Verileri ve Önbelleği Sil seçeneğine dokunun. Önbelleği Sil seçeneğine dokunun. OnePlus 6’nın önbellek bölümünü temizlemesini bekleyin.Daha sonra OnePlus 6’yı yeniden başlatmak için Yeniden Başlat seçeneğine dokunun.

Ekran titremesi sorununun devam edip etmediğini öğrenmek için telefonunuzu izlemeye devam edin ve eğer öyleyse, bir sonraki prosedürü gerçekleştirmelisiniz.

Üçüncü çözüm: OnePlus 6’nızı sıfırlayın

Bu son çare ve sorun bundan sonra devam ederse, sorun donanımda olabilir. Bunun yalnızca bir bellenim sorunu olma olasılığını ortadan kaldırmak için bunu yapmanız gerekir. Sıfırlama, her türlü yazılım sorununu çözebilir. Telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin, ancak telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen dosyalarınızın silineceğinden yedeklediğinizden emin olun.

    Ana Menü’ye gidin. Ayarlar’ı seçin, Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Verilerini Sıfırla’yı seçin. Telefonun dahili depolama alanındaki tüm verileri silmek istiyorsanız Telefonu sıfırla seçeneğini işaretleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tamamlandı.

Alternatif olarak, telefonunuzu kurtarma modu ile sıfırlayabilirsiniz…

    OnePlus 6’yı kapatın. Cihaz tamamen kapanıncaya kadar bekleyin, ardından Güç ve Sesi Kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. İlk OnePlus açılış ekranı sırasında bu iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin. OnePlus logosu kaybolunca OnePlus 6’nın Kurtarma Moduna girmesini bekleyin ve cihazınızın kilidini açmak için PIN Kilidinizi girin. Bundan sonra, gezinmek için Ses düğmelerini ve onaylamak için Güç düğmesini kullanarak “veri ve önbellek” i seçin. Tüm işlemi onaylamak için “her şeyi sil”.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.