OnePlus 6T için En İyi 6 Kilit Ekranı ve Ana Ekran İpuçları

OnePlus 6T'nin ana ekranını ve kilit ekranını kişiselleştirmek eğlencelidir. Bu muhtemelen Android ekosisteminin en önemli faydalarından biri. Yerleşik ayarlarla mı oynuyorsanız veya üçüncü taraflara ait bazı seçenekleri keşfederken, kişisel dokunuşunuzu çok fazla ödün vermeden giriş ekranına veya kilit ekranına ekleyebilirsiniz.

Birçok kişi kişiselleştirme adına duvar kağıdını değiştirse de, bundan çok daha fazlası var. Bu yazıda, OnePlus 6T'nin ana ekranını ve kilit ekranını artıracak altı ipucudan bahsedeceğiz.

1. Bir Benzersiz Simge Paketleri Seti Alın

Oxygen OS'nin yerleşik simgeleri, Play Store'da farklı simge paketlerini bulana kadar gayet iyi görünüyor. İlginç neon ikonlarından, klas beyaz ikonlara kadar ellerinizi çeşitli şekillerde deneyebilirsiniz. Ve OnePlus 6T ile ilgili en iyi şey, simge paketlerini denemek için üçüncü taraf bir fırlatıcıya ihtiyacınız olmamasıdır. Sadece ekranı sıkıştırarak Giriş Ayarları seçeneğine gidin ve mevcut olanları seçin.

Simge paketlerini denemek için bir üçüncü taraf başlatıcısına ihtiyacınız yok

Whicons benim en sevdiğim paketlerden biri. Beyaz tonlu simgeler, özellikle bir AMOLED duvar kağıdınız varsa veya duvar kağıdınız tek renkliyse ilginç görünür. Whicons'ı indirmek ücretsizdir.

Benzer tasarımlara sahip bir başka ücretsiz simge paketi Compacticons HD. 2000'den fazla dinamik simgeye sahiptir. Compacticons HD, tatosXL tarafından tasarlanmıştır ve Deviant Art'da mevcuttur.

Left: Compacticons HD | Right: WhiconsYou have to change the icons (long-tap > edit) for some lesser known apps. Similar to Whicons, this too can be applied directly from Home Settings.

Whicons'ı indirin

Compacticons HD'yi indirin

Renkli simge paketlerini sağlam bir arka plana sahip biriyseniz, H2O Free Icon Pack'e bir şans verebilirsiniz. Bir sincap içerisine yerleştirilmiş çok sayıda kişiselleştirilmiş ikon içermektedir. Başka bir mükemmel uygulama Linebit.

H2O Free Icon PackThis one carries neon colors. So, if you fancy bright icons, you may want to give it a try. Linebit is a paid app and is available for $1.40 from the Play Store.

H2O Free Icon Pack İndir

Linebit indir

Also on Guiding Tech
OnePlus 6/6T Slow Motion Videos: A Complete How-to Guide

Read More

2. Çekici Widget Uygulaması Alın

Android cihazlardaki widget'lara gelince, KWGT ve Zooper pazardaki en önemli oyunculardan bazıları. Yerleşik widget'ler terimleri bakımından oldukça iyi olsa da, ellerini KWGT (ücretli), Odisea KWGT ve KWGT için Ocea gibi birkaç widget paketine götürebilirseniz yardımcı olur. Bunlar, müzik, takvim, hava durumu, vb. Özellikler için birçok widget içeriyor.

Öncelikle, KWGT Kustom Widget Maker'ı indirmeniz ve ardından widget paketlerini yüklemeniz gerekir. Ana ekrandan bir widget ekleyin ve istediğiniz şekilde özelleştirin. Veya, biraz tembel hissediyorsanız, onları olduğu gibi bırakabilirsiniz. Güven bana, telefonunuzun ana ekranı hala genellikle çok daha farklı görünecek.

Odisea KWGT indir

KWGT için Ocea indirin

Foxie KWGT için indirin

Ancak widget'ları oluşturmak ve yapılandırmak çok zor bir iş olabilir. Bu nedenle hazır widgetlar arıyorsanız, Overdrop uygulamasını deneyin. Hem ücretsiz hem de ücretli widget'ların bir karışımına sahiptir.

Birçoğu çoğunlukla beyaz renkte ayarlanmıştır, bu nedenle beyaz bir simge paketi seçerseniz, bu durumu daha iyi tamamlar.

Overdrop indirin

3. Çekmeceyi Tweak

Uygulama çekmecesine girerken doğrudan bir uygulamayı arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Görünen o ki şimdi yapabilirsin. Bu yaklaşımla ilgili seveceğiniz şey, odağın hemen arama çubuğuna kaydırılması, sık erişilen uygulamalar ise uygulama etiketleriyle birlikte aşağıda listelenmiştir.

Özellikle tonlarca uygulamanız varsa, bu büyük bir verimlilik kesimidir. Etkinleştirmek için, Ana Ayarlar> Çekmece seçeneğine gidin ve Hızlı aramayı etkinleştirin.

Pro Tip: Another wonderful trick is to lock your phone by double tapping on any empty space on your home screen. Neat, I’d say? This option is available under the Home Settings.

Also on Guiding Tech

.camp-list-891{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/197973/Best-Apps-for-OnePlus-6-1_46800eadc90c43e43242720fc8994b7a_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1529425862’);background-size:cover;background-position:center center}

#OnePlus

Click here to see our OnePlus articles page

4. Ortam Göstergesini Sıcaklığı Gösterecek Şekilde Değiştirin

OnePlus 6T, Android 9.0 Pie'i çalıştırmaya rağmen, Google Pixel 2 veya Pixel 3'ün aksine, Ambient ekranındaki sıcaklığı görüntülemiyor. Birkaç üçüncü parti uygulama sayesinde bu mümkün. İhtiyacınız olan tek şey, durum çubuğunda yapışkan bir bildirim almanızı sağlayan Weather Bug gibi yetenekli bir hava durumu uygulaması.

Bu, Ortam Göstergesinin sıcaklığı bir simge olarak göstermesini sağlar. Bu geçici çözümün dezavantajı, çok fazla bildirim alırsanız simgenin gizlenmesidir.

Hava Tahmini İndir

Weather Bug, sizi mevcut hava koşullarından haberdar etmekte oldukça hassastır. Ancak, ortam ekranındaki gri simge biraz kapalı görünüyor. Bugün Hava Durumu uygulaması bu açığı kapatıyor.

Google'ın 2017'deki En İyi Uygulamalarından birine oy veren bu uygulama oldukça etkileşimli ve mevcut hava koşullarını gösteren yüzlerce güzel duvar kağıdına sahip.

Bugün Hava İndir

Ortam göstergesinde sıcaklığı etkinleştirmek için durum çubuğu ayarlarını uygulamanın içinden değiştirmeniz gerekir.

Cool Fact: Today Weather also has some cool widgets.

5. Kilit Ekranını Tame

OnePlus 6T'nin dahili kilit ekranı ayarları fazla bir şey sunmuyor. Ve dürüst olmak gerekirse, kilidin açılmadığı için kilit ekranı uygulamaları hayranı değilim. Bu uygulamalar hala Android Jelly Bean veya KitKat kullanan telefonlar için uygundur. Daha da önemlisi, ortam ekranı işin çoğunu sorunsuz bir şekilde yapar. Ayrıca, yüz kilidi sayesinde kilit ekranını görme şansımız neredeyse yok.

Kilit ekranı uygulamaları hala Android Jelly Bean veya KitKat kullanan telefonlar için çok uygundur.

Ancak yine de ince ayar yapmak istiyorsanız, bildirimlerle başlayabilirsiniz. Tüm bildirimlerin kilit ekranında görünmesini engellemek için Güvenlik ve kilit ekranı> Ekran tercihlerini kilitle> Kilit ekranında öğesine gidin ve Bildirimleri hiç gösterme öğesini seçin.

Parmak izi animasyonu simgesini, Parmak İzi ayarları içinden de değiştirebilirsiniz.

Yukarıdakilerin dışında, ayrı bir kilit ekranı duvar kağıtları ayarlamak ve kilit ekranı metni eklemek gibi temel seçenekler de işe yarar. Bir kilit ekranı uygulamasında zamanınızı boşa harcamayın.

Also on Guiding Tech
Top 8 Gmail Notification Settings on Android That You Should Know

Read More

6. kilidini ama doğrudan değil

Err, o nedir? OnePlus 6T'nin Yüz Kilidi Açma işleminin hızlı bir şekilde alev aldığını fark etmiş olabilirsiniz. Sadece bildirimlere bakmak istediğinizde telefonun kilidini açar. Bu gibi durumlar sizin için çok sık görülüyorsa, Otomatik kilit açma seçeneğini kapatmak en iyisidir.

Bu özellik telefonunuzun kilidini açar, ancak sizi ana ekrana getirmek yerine, kilit ekranını alır. Yani, ana ekrana gitmeniz gerekiyorsa, sağa kaydırın.

Yüz Kilidi Aç'a gidin ve 'Ekran açıkken otomatik kilit açma' seçeneği için düğmeyi değiştirin. Bana sonra teşekkür edersin!

7. McLaren Ana Ekranını çoğaltın

Herhangi bir özel sürüm OnePlus cihazı gibi, yapımcılar telefonu, OnePlus 6T McLaren sürümünde birkaç ekstra özellikle donattılar. Diğer şeylerin yanı sıra, yeni bir zil sesi, bir sürü yeni duvar kağıdı ve yeni açılış animasyonu ve parmak izi animasyonu içeriyor.

İkinci ikisi kök erişimi gerektirse de, duvar kağıdını ve zil sesini hiçbir güçlük çekmeden alabilirsiniz. İndirmek için aşağıdaki linki ziyaret etmeniz yeterli.

McLaren Duvar Kağıtları İndir

Pro Tip: Modify your existing wallpapers using at tool like Prisma and Portra to give them unique looks.

Telefonunuzun Kontrolünü Elinize Alın

Ana ekran en çok ziyaret edilen ekranlardan biridir ve telefonlarımızın kilidini açtığımız zaman gerçekten şaşıracaksınız. Yukarıdakilerin dışında, yetenekli bir üçüncü taraf başlatıcısı da yükleyebilirsiniz. Her ne kadar Nova başlatıcısının ölümsüz bir hayranı olmama rağmen, bu sefer hisse senedi fırlatıcısına bir şans verdim ve özellikleri hoş bir sürpriz oldu.

Telefonunuzun ana ekranını nasıl süslediniz? GuidingTech ve GuidingTechHindi – Instagram üzerinde aynı paylaşın ve resmi hesaplarımızı etiketleyin.