OnePlus 6T'deki Bildirim LED'i için En İyi 4 Alternatif

OnePlus 6T, daha ince çerçevelere, ekran parmak izi sensörüne ve bir gözyaşı damlasına sahiptir. Buna uyum sağlamak için, OnePlus kulaklık jakını ve bildirim LED'ini çıkardı. Başlangıçta pek bir fark yaratmıyor. Sonuçta, ortam göstergesini ayarlayabilir veya bir çift kablosuz kulaklık satın alabilirsiniz (Bose SoundSport Free gibi).

Ancak, söylemesi yapmaktan daha kolay. Birincisi, cevapsız arama uyarıları ve mesajları için LED bildirimine güveniyorsanız, geçiş zor olabilir. OnePlus 6T'yi günlük sürücüm olarak kullandıktan bir ay sonra bile, bilinçli olarak kulaklık jakına ulaştım. Eski alışkanlıklar zor ölürler derler. Kulaklık jakı hakkında fazla bir şey yapılamaz. Neyse ki, bildirim LED'i için ekranı kullanarak alternatif olarak davranan üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla bir geçici çözüm var.

Cevapsız arama uyarıları ve mesajları için LED bildirimine alışkınsanız, geçiş zor olabilir

Bu uygulamaların bazıları ekranda özel bildirim noktalarını görüntülerken, diğerleri mesajları ve diğer bildirimleri sabit bir aralıkta görüntüler. Bildirimleri alırken flaşın yanıp sönmesini sağlayan uygulamalar da vardır.

Bugün, OnePlus 6T üzerindeki LED bildirim için en iyi alternatiflerden bazılarına göz atacağız.

Note: These apps can affect the battery life and the display in the long run. Neither us nor the device manufacturer will be responsible for any issues caused by these apps.

Also on Guiding Tech
11 Best Apps for OnePlus 6T to Make the Most out of It

Read More

1. Artı Beat

Plus Beat, test ettiğimiz ilk uygulamalardan biriydi ve özelliklerinden oldukça etkilendik. XDA Geliştiricileri forum üyesi Vishal Dubey tarafından hazırlanmış bu uygulama, ortam göstergesinde titreşimli bir etki yaratıyor.

Çoğu Android uygulaması gibi, titreşimli aralık dahil olmak üzere uygulamanın birçok özelliğini daraltabilirsiniz. Ayrıca, bildirimleri istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Önemsiz bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Eklemek için simgelerin rengini seçebilirsiniz.

Plus Beat'ün işini yapması için pil optimizasyonunu devre dışı bırakmanız gerekir. Ayrıca, düşük bir aralık tutarsanız pil daha hızlı bitecektir. 60 saniyelik bir aralık benim için iyi çalıştı. Sonuçta, uygulamanın sizi sık sık rahatsız etmesini sağlamazsınız, değil mi?

Bu uygulama hakkında sevdiğim şey, Stealth Mode özelliği. Etkinleştirmek, gelen mesajları değil, yalnızca uygulama simgelerini görüntüler.

Download Plus Beat

2. Piksel Darbe

Plus Beat'a benzer şekilde Pixel Pulse, ortam ekranında hem simgeye hem de bildirim simgesine sahip olmanızı sağlar. Ve buna benzer olarak, kişiselleştirme için çok fazla alan var.

Bu, bildirimleri belirli bir süre için durdurmak için sessiz saatler ayarlamanızı sağlar. Bunun dışında, bu uygulama için başlangıç ve bitiş zamanını da belirleyebilirsiniz.

Bazı özellikler ücretlidir ve geliştiriciye herhangi bir miktar bağışlayarak profesyonel sürümün kilidini açmanız gerekir.

Piksel Darbe İndir

Also on Guiding Tech

.camp-list-550{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/210375/Reddit-lead-image_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1545318246’);background-size:cover;background-position:center center}

#customization

Click here to see our customization articles page

3. noled

NoLED tamamen farklı bir oyun oynuyor. Sizi kayan mesajlarla veya zonklayan bildirimlerle rahatsız etmiyor. Bunun yerine, küçük küçük bildirim noktaları görüntüler. Ekran yanıklarını önlemek için noktalar hareket eder.

Uygulama biraz eski olduğundan, varsayılan uygulamalar da daha eskidir. Bu nedenle, manuel olarak izlemek istediğiniz uygulamaları eklemeniz gerekir. Ayrıca, uygulama simgeleri ve noktalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Daha iyi bir seçim olarak nokta buldum.

NoLED'in birden fazla bildirim noktası gösterebileceğini ve renklerin buna göre değiştirilebileceğini belirtmek önemlidir. Bunun yanı sıra, uygulama simgesini göstermek için ince ayar yapabilirsiniz.

Açıkçası, OnePlus 6T'nizin ortam görüntüsüne elveda demek zorundasınız. Neyse ki, bu uygulama size zaman ve gün göstermenizi sağlar. Bu yapmak istediğiniz bir anlaşma varsa, NoLED sahip olmak için en iyi uygulama.

NoLED indir

4. Tüm Uygulama İçin Flash Bildirimi

Ekran ile uğraşmak istemiyorsanız, All App için Flash Notification en iyi seçenektir. Arayüz biraz tarihli görünebilir, ancak işini iyi yaptığından emin olabilirsiniz. Sadece flaş süresini seçmekle kalmaz, aynı zamanda tekrar aralığını da seçebilirsiniz. Pil suyundan tasarruf etmek için değerleri biraz daha yüksek tutmak isteyebilirsiniz.

Oldukça doğal olarak, WhatsApp, Gmail ve Mesajlar gibi varsayılan bildirim uygulamalarınızı seçebilirsiniz. Bu uygulama bir adım daha ileri gidiyor ve hatta aramalara flaş bildirimi eklemenizi sağlıyor.

Yapmanız gereken tek şey, okunmamış mesaj sayımı, cevapsız çağrılar için düğmeyi değiştirmek ve bildirim uygulamalarını ayarlamak;

Note: Test the Flash Type before setting it up. Usually, Flash Type #2 works for the OnePlus 6T.

Tüm Uygulamalar İçin Flash Bildirimi İndir

Also on Guiding Tech
7 Smartphone Battery Myths You Should Stop Believing

Read More

Bildirimleri Kaçırmayın

Artık, bildirimi kontrol etmek için telefonunuzu tekrar tekrar açmak zorunda kalmazsınız. Bu uygulamalar sizi uyarmak için ellerinden geleni yapar, böylece zamana duyarlı bildirimleri kaçırmazsınız. İnce uyarıları için en iyisi NoLED'i sevdim.

Üzerinde iken, pil ömrüne dikkat edin. Testlerimizde, bu uygulamalar normal ayarlarla bir saatte yaklaşık% 1 oranında tükendi. Ancak, telefondan telefona biraz farklılık gösterebilir.

Bunun üzerinde ve üstünde, yalnızca önemli uygulamalar için bildirimleri etkin tutun. Gmail’den veya diğer kritik uygulamalardan gelen bildirimleri kaçırmayı göze alamazsınız.