OnePlus 6T'nizde Dijital Refah Nasıl Elde Edilir

Nadiren, telefonlarında ne kadar zaman harcayacaklarına rastlayacaksınız. Genellikle, birçok kişi telefonunu açtıktan sonra zamanını kaybeder. Karışımdaki YouTube ve Instagram gibi ilginç uygulamalarla biri video izlemenin sonsuz döngüsüne bağlı kalıyor.

İşinize odaklanmayı planladığınız an, bildirim ding, telefonu hemen almanızı sağlayacaktır. Ve böylece telefon bağımlılığı korkunç daire başlar.

Digital Wellbeing, Google’ın Google I / O 2018’deki çığır açan yeniliklerinden biriydi. Ne yazık ki, Pixel telefonlarla sınırlı ve en azından şimdilik, resmi Android Pasta paketinin bir parçası değil. Huawei Mate 20 Pro ve Samsung Galaxy S10 gibi birçok telefonun kendi sürümleri olsa da, OnePlus 6T için aynı şeyi söyleyemem.

Evet, OnePlus 6T, onu en üst seviye seçen birkaç dahili özellik barındırıyor ve üçüncü taraf uygulamalar da bu deneyimi daha da artırıyor. Ancak üzerinde harcadığınız (veya boşa harcadığınız) zamanı izlemek istediğinizde ne yaparsınız?

Şirket, OnePlus 6T'nizde dijital refah elde etmek için daha akıllı bir yol sunana kadar, ActionDash biçiminde sizin için basit bir çözümümüz var.

Also on Guiding Tech
8 Best OnePlus 6T Camera Tips and Tricks to Make the Most out of It

Read More

ActionDash Nedir?

ActionDash, Google Play'de Dijital Refah özelliklerini çoğaltmak için elinden gelenin en iyisini yapan Google Play Store'da nispeten yeni bir uygulama. Action Launcher'ın geliştiricileri ActionDash'ı oluşturdu.

Uygulama sadece 5,8 MB ağırlığında. Uygulama, Ocak 2019'daki piyasaya sürülmesinden bu yana yüz binin üzerinde dosya indirdi.

ActionDash'ı indirin

ActionDash Nasıl Kullanılır?

Daha önce Google’ın Dijital Refah’ını daha önce gördüyseniz, iki uygulamayı birbirinden ayırt etmek zor olabilir. Bu aynı zamanda diğer Google uygulamalarına benzer şekilde arayüzün basit ve anlaşılması kolay olduğu anlamına gelir. Açılış sayfasında, günlük kullanımınızı gösteren küçük bir tablo vardır. Dahası, ActionDash ayrıca kilit açma ve bildirimlerin sayısını görmenizi sağlar.

Uygulamaya günlük verilerinizi ve haftalık kullanım istatistiklerini görselleştirmek için uygun bir yol sunar. Görüntü sizi ikna edemezse, ayrıntılı istatistikler telefonunuza bağlı kaldığınız zamanı düşünmenizi sağlar.

Ayrıntıları kontrol etmek için, sadece her uygulamaya harcadığınız dakika sayısını görmek için sola kaydırın. Uygulama adına bir dokunuşla ekran zamanının kesin bir dökümü, uygulama başlatılması ve bildirimler elde edilir.

Ayrıca, sizi gereksiz yere spam yapan uygulamalardan gelen bildirimleri de devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulama adına dokunun ve zil şeklindeki simgeye basın. Şimdi, Bildirim ayarları üzerine dokunun ve düğmeyi kapatın.

Ancak, cep telefonlarına bağımlı olan insanlara (benim gibi) gerçek bir sarsıntı veren özellik Unlock sekmesinin altındadır.

Telefonunuzun ne sıklıkla kilidini açtığınızı izler ve verileri basit bir grafikle sunar. ActionDash, oturumların süresini ve uzunluğunu gösterir. Kısacası, bu size dijital bağımlılığın sert gerçekliğini gösteren sekmedir.

ActionDash ile ilgili en iyi şey, ana ekranda veya durum çubuğunda rahatsız edici bir zamanlayıcı çalıştırmamasıdır. İlgili bilgileri izlemek ve toplamak için arka planda sessizce çalışır. Ayrıca, ekranın açılma saatinde sizi dürtmeye devam etmez.

Size yalnızca gün sonunda telefon kullanımınızın kısa ve öz bir rapor kartını gönderir. Yani, hepsi uzun vadede alışkanlıklarınızı nasıl geliştirdiğinize bağlı.

Also on Guiding Tech

.camp-list-207708{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/207678/Top-13-OnePlus-6T-Tips-and-Tricks-To-Use-it-Like-a-Pro_0263c29992e238c8bb27e9b524eb042e_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1541084462’);background-size:cover;background-position:center center}

#Oneplus 6T

Click here to see our Oneplus 6T articles page

Ayarları özelleştirin

Çoğu Android uygulamasına benzer şekilde, kullanım raporları, haftanın ilk günü ve diğerleri gibi ayarların bazılarını da özelleştirebilirsiniz.

Ayarları değiştirmek için sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Günün veya haftanın zamanını değiştirmek dışında, sistem uygulamalarını ve başlatıcıları hariç tutmayı da seçebilirsiniz, böylece kullanım istatistikleriniz samanlığa uymaz.

Did You Know: You can keep track of your phone’s notification history.

ActionDash'ın Sınırlamaları

ActionDash'in ayrıca Google Haritalar gibi uygulamaları dışlamanıza izin vermesini diliyorum. Çünkü Haritalar'ı navigasyon için kullandığınızda, aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi ekran açma süresini yanlış hesaplar.

ActionDash'in ücretsiz sürümü, yalnızca ücretli sürümde kullanılabilen, Koyu Modu ve tam kullanım geçmişi gibi bazı özellikler dışındaki hemen hemen her şeyi görüntüler. Ücretli sürüm 2 $ altında kullanılabilir. Ayrıca, ücretli sürüme yükseltme yapmak reklamları da kaldıracaktır.

Also on Guiding Tech
5 Android Apps to Block Social Media and Fight Addiction

Read More

Alternatif Var mı?

Google Dijital Refah’ı içerene kadar, ActionDash’a layık bir alternatif bulmak zor olacak. Google Play Store, telefonunuzda harcadığınız zaman hakkında net bir fikir verebilecek birçok uygulama sunar.

Böyle bir uygulama net bir arıza veren Your Your Hour. Sadece bu değil, aynı zamanda telefonunuzun kilidini açma ekranınızdaki süreyi de belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, başlattığınız anda her uygulamanın üzerinde çalışan bir zamanlayıcı var ve böylece size gerçek zamanlı veri veriyor. Saatiniz, uygulama başına seans süresi, bir hafta boyunca telefon kullanımınızın geçmişi ve uygulama başına başlatma sayısı gibi diğer özelliklere sahiptir.

Saatini İndir

Telefonunuzu Düşürme Zamanı

Şimdilik, Action Launcher'ın ActionDash'i, OnePlus 6T'nizde Pixel benzeri Dijital refah özelliklerini elde etmenin en iyi yollarından biridir. Hafif, temiz, anlaşılması kolay ve seçenekler açıklayıcı.

Peki, bu uygulama beklentilerinizi ölçüyor mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Yavaş hareket, OnePlus 6T'nin en karmaşık özelliklerinden biridir. Ancak, video düzenleme seçenekleri neredeyse hiç yok. Video oluşturma becerilerinizi geliştirmek için aşağıdaki yazıya göz atın.