OnePlus 7 Pro bilmeniz gereken ipuçları ve püf noktaları

Yeni OnePlus 7 Pro muazzam ekranı ve inanılmaz performansı ile harika bir akıllı telefon. Akıllı telefonunuzu artık püf noktaları ve püf noktaları ile optimize etmek zorunda değilsiniz, değil mi? Pekala, OnePlus 7 Pro ile deneyiminizi şaşırtıcıdan süper şaşırtıcıya çekmek için yapabileceğiniz birkaç küçük ayarlama var.

Bölüme atla:

    Geniş açılı videolar çekin Ekran ayarlarını değiştirerek daha uzun pil ömrü elde edin

Geniş açılı videolar kaydedin

OnePlus 7 Pro’da farklı odak uzunluklarında üç kamera bulunsa da, kamera uygulamasının video modunda yalnızca standart ve telefoto kameralar kullanılabilir. OnePlus 7 Pro’nun geniş açılı kamerası, hata ayıklama modunda olmadığınız sürece video modunda kullanılamaz.

oneplus 7 pro tips tricks wide video debug

OnePlus 7 Pro’nun geniş açılı kamerasıyla video nasıl kaydedilir:

    Çeviriciyi bir telefon görüşmesi yapacakmış gibi açın Aşağıdakileri girin: * # * # 1597 # * # * # * Ardından, kamera uygulaması hata ayıklama modunda açılacak ve kırmızı bir metin göreceksiniz Video modu Şimdi, kırmızı metin yukarıdaki en sağdaki ekran görüntüsündeki gibi “Mercek: GERİ (Geniş) (3)” ifadesini alana kadar selfie kamerası ile ana kamera arasında geçiş yapın.

Video kayıtları 4K’da standart veya telefoto optikle yapılabilirken, geniş açılı kameralarda hata ayıklama modundayken videoları yalnızca Full HD (1080p) olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca geniş açılı kameranın optik görüntü sabitleyici bulunmadığını da unutmayın.

Pil ömrünü uzatın

OnePlus 7 Pro’nun ekranı özel bir şey. Samsung tarafından geliştirilen ve OnePlus ile birlikte geliştirilen Fluid AMOLED paneli, 90 Hertz’e varan maksimum yenileme hızına sahip ilk yüksek çözünürlüklü akıllı telefon ekranlarından biridir. Bununla birlikte, bu yüksek kare hızı, yüksek çözünürlükle (QHD +) birlikte kullanıldığında bir enerji belirleyicisidir. Bu nedenle normal günlük yaşamınızda daha uzun bir pil ömrünü tercih ediyorsanız, hem çözünürlüğü hem de yenileme hızını azaltmalısınız.

oneplus 7 pro tips tricks refresh rate

Böylece ekran yardımıyla enerji tasarrufu yapabilirsiniz:

    Ayarlar> Ekrana gidin Çözünürlük için QHD + yerine FHD + seçin, yenileme hızı için 90Hz yerine 60Hz seçin

OnePlus 7 Pro incelememizde, bu değişiklikler pil ömrünü yaklaşık 50 dakika uzattı.

Manzara biçiminde hızlı cevap

Bir YouTube videosunun tadını çıkarırken veya bir oyun oynarken, kendinizi akıllı telefonunuzu yatay modda kullanırken sıklıkla bulabilirsiniz. OnePlus, telefonunuzu yanlarda tutarken bildirimleri yanıtlamanız için yeni bir yol ekledi.

İlgili uygulamanın bildirim satırından cevap vermek yerine, mesajlara hızlı bir şekilde yanıt vermenin bu yeni yolu, klavyeyi sağ tarafa yerleştirirken, mesajlaşma uygulamasını ekranın solundaki üçüncü kısmına koyarak yatay modda kalmanızı sağlar.

Schnell antworten Landscape oneplus7pro

Ne yazık ki, şu anda bu işlev için hala büyük bir uygulama sınırlaması var. Sadece WeChat, WhatsApp ve Instagram’dan gelen mesajlar yatay biçimde cevaplanabilir ve bunun için tercihleri Ayarlar> Yardımcı Programlar> Manzaradaki hızlı cevap bölümünde bulabilirsiniz.

Ek işlevli parmak izi sensörü

OnePlus 7 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle, üretici parmak izi sensörüne kullanıcıların neredeyse hiç bilmediği ek bir işlev vermiştir. Bunun nedenlerinden biri, OnePlus’ın Hızlı başlatma işlevini aygıt ayarlarının Düğmeler ve hareketler bölümünden ziyade Yardımcı Programlar’da saklamasıdır.

Telefonunuzun kilidini açtıktan sonra sık kullanılan uygulamalara hızlıca erişmeniz gerekirse, bu işlev kullanışlıdır. Hızlı bir not yaz? Hızlı başlatma, mekanizmaya alışınca iyidir. Güç düğmesini 0,5 saniye basılı tutmak yerine Google Asistan’ı parmak izi sensörüyle de başlatabilirsiniz.

oneplus 7 pro tips tricks quick launch

OnePlus Quick başlatmasına uygulamalar ve kısayollar şu şekilde eklenir:

    Ayarlar> Yardımcı Programlar> Hızlı başlatma seçeneklerine gidin Şimdi Kısayollar ayarları> Kısayol ekle seçeneğini belirleyin Şimdi parmak izi tarayıcınızla başlatmak için kısayollar ve uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Wi-Fi üzerinden arama yapmak artık mümkün

Yıllar boyunca, OnePlus akıllı telefonlar küçük ama güçlü bir özelliğe sahip değildi: Wi-Fi araması. Samsung, Apple ve Huawei akıllı telefonları bir süredir bu pratik özelliği desteklerken, OnePlus geride kaldı. Bu şimdi OnePlus 7 Pro ve OnePlus 7 ile değişiyor. Her iki akıllı telefon da sonunda Wi-Fi şebekesi üzerinden aramayı destekliyor. Servis sağlayıcınız ve ücret planınız bu özelliği sunarsa, şimdi ayarlarında etkinleştirebilirsiniz.

oneplus 7 pro tips tricks volte sim

WiFi çağrınızı OnePlus 7 Pro ile nasıl etkinleştirirsiniz:

    Ayarlar> Wi-Fi ve internet seçeneğine gidin SIM ve ağ ayarlarını seçin SIM kartı veya SIM 2 aktif SIM kartı seçin. Şimdi Wi-Fi Araması özelliğini etkinleştirin.

Şimdi, WiFi çağrısı mevcutsa VoWIFI’yi durum çubuğunda görmelisiniz.

OnePlus 7 Pro’nuz var mı? Başka ipucun veya püf noktan var mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!