OnePlus 7 Pro için Android 10: İşte tüm yeni özellikler

Google, Android 10’u kendi Pixel akıllı telefonları için zaten yayınladı, ancak diğer üreticiler de akıllı telefonunuzun bir sonraki büyük güncellemesinde çok çalışıyorlar. Her zaman olduğu gibi, OnePlus, denemek isteyen OnePlus akıllı telefon kullanıcıları için Android 10 tabanlı genel bir OxygenOS beta sunuyor. OnePlus 7 Pro’muzda var ve güncellemeden hangi yeni özellikleri bekleyebileceğinizi gösteriyoruz.

OnePlus akıllı telefonunuza Android 10 nasıl yüklenir

    OnePlus 7 Pro’nun ücretlendirildiğinden ve bir yedek oluşturulduğundan emin olun OnePlus 7 Pro için en son OxygenOS Open Beta sürümünü indirin Dosya yöneticisini kullanarak bellenimi kök dizine taşıyın Şimdi ayarlara gidin ve Sistem Güncellemelerini açın Dişli simgesini tıklayın sağ üst köşede Şimdi Yerel Güncelleme’yi seçin ve güncellemeyi başlatmak için dosyaya dokunun Güncelleme tamamlandıktan sonra telefon yeniden başlatılır

OnePlus 7 Pro için OxygenOS 10’daki yenilikler

Yaklaşan OxygenOS güncellemesi ile OnePlus işletim sistemi doğal olarak Android tabanını değiştiriyor. Android 10 ile Google’ın en yeni mobil işletim sistemi OnePlus akıllı telefonlarda da mevcut olacak. Android 10’un zaten beraberinde getirdiği yeniliklere ek olarak, OnePlus kendi arayüzüne çok sayıda iyileştirme getiriyor.

Yeni ve daha net tasarım seçenekleri

OnePlus, yazılımının özelleştirilebilirliğine her zaman büyük önem vermiştir. Vurgulu renkler, farklı temalar ve simge paketlerinden farklı parmak izi sensörü animasyonlarına ve kilit ekranı düzenlerine kadar kalbinizin istediği her şey var. Ayarların alt menülerinde farklı ayar seçeneklerinin gizlenmiş olması üzücü.

Oxygen OS 10 güncellemesi ile, tüm seçenekler Özelleştirme adı verilen ayarlar menüsü altında gruplandırılacaktır. Ekranın kenarlarındaki artık yeni renk şeritleri verilebilen bildirim şeritleri tamamen yenidir. Son güncellemeyle birlikte dört sabit renkten (mavi, kırmızı, altın ve menekşe) daha fazla olup olmayacağı hala bilinmiyor.

Karanlık temaları sevmeyen, ancak OxygenOS 10 ile OnePlus 7 Pro’nun menülerini daha renkli bir şekilde kaydırmak isteyenler için, artık daha fazla renk seçeneği var.

OnePlus 7 Pro Theme

Gözden geçirilmiş hareket kontrolü

OnePlus hareket kontrolünü OxygenOS’ta erken bir seçenek olarak uyguladı, ancak OnePlus 7 Pro boyutuyla ekranın altındaki hareket kontrolü artık pratik değil. Yaklaşan güncelleme için OnePlus, akıllı telefonun üç tarafı üzerinde hareket kontrolünü genişletecek. Aşağıdan yukarıya doğru olağan kaydırma hareketi Ana Sayfa düğmesinin yerini alır. Kalan, aşağıdan yukarıya doğru kaydırma ve ardından görev değiştiriciyi tutma hareketidir. Şimdi geri adım atmak istiyorsanız, ekranın ortasında yanal kaydırma hareketi yapabilirsiniz. Orijinal OnePlus kaydırma hareketlerine alışık olduğunuz için bu iki boyutlu hareket kontrolünü kullanmak istemiyorsanız, bunları kullanmaya devam edebilirsiniz.

New Gesture OnePlus 7 Pro

OnePlus ayrıca Android 10 ve Pixel akıllı telefonlardan tanıdık olan gezinme çubuğunu da sunar. Bu, görev değiştiricideki uygulamalar arasında geçiş yapmak için de etkinleştirilebilir.

Manzara modunda OnePlus akıllı telefonda daha önce oyun oynayan ve jest kontrolünü kullanan herkes, bu kombinasyonla can sıkıcı bir sorun biliyor. Ana ekrana geri dönmek istiyorsanız, olağandışı bir yanal silme hareketi yapmanız gerekiyordu. OnePlus bunu OxygenOS 10 ile düzeltti.

Daha fazla esneklik için kamera güncelleme

OxygenOS 10 güncellemesinin en önemli özelliği kamera uygulamasında gizlidir. Portreler çekerken, artık telefoto kamera ile normal geniş açılı kamera arasında seçim yapabilirsiniz. Bu ilk bakışta çok dramatik görünmüyor, ancak ana kameranın şimdi kullanılabilmesi, portre çekerken atasözü geri çekmenizi sağlıyor. Şimdiye kadar, OnePlus 7 Pro ile bunu yapmak zorundaydı, böylece fotoğrafladığınız kişi tamamen resimdeydi.

Android 10 OnePlus 7 Pro Portrait

OxygenOS 10 ve Android 10 ile OnePlus 7 Pro da gece çekimleri için daha esnek hale gelir, çünkü bu güncelleme ile sadece ana kamerayla değil, aynı zamanda ultra açılı kamerayla da gece çekimleri yapabilirsiniz. Tam testimiz sırasında sonuçların gerçekten inandırıcı olup olmayacağını öğreneceğiz.

OnePlus 7 Pro için OxygenOS 10’un son ve istikrarlı sürümünden sonra, üç lensin her birinde kesintisiz yakınlaştırma ve süper sabitleme gibi gelişmiş video özelliklerini de test edeceğiz. İkincisi, maksimum 1080p çözünürlükle sınırlıdır ve elektronik olarak yapılır. Ön kamerada da yenilikler var, çünkü yüz tanıma fonksiyonunun bir takip fonksiyonu var, böylece yüzler her zaman selfie’ler için odaklanıyor.

Oxygen OS Android 10 OnePlus 7 Pro Super Stable

OxygenOS 10’daki diğer yeni özellikler

Bu ana değişikliklere ek olarak, OxygenOS 10’da başka ‘küçük’ ve çok belirgin olmayan değişiklikler var.

Daha net bir oyun modu

OnPlus 7 Pro’yu çok fazla oyun oynamak için kullanırsanız, sadece güncelleme ile bir oyun modu değil, aynı zamanda sanal bir Oyun Alanı da alırsınız. Tüm tanınan oyunlar bu dizinde saklanır ve orada ayrı ayrı yapılandırılabilir.

OnePlus 7 Pro Game Mode

Daha esnek Zen modu

Zen modu artık 20 dakikalık varsayılan süre boyunca manuel olarak ayarlanabilir. Ek olarak, 30, 40 hatta 60 dakika seçim için kullanılabilir.

Zen Mode OnePlus 7 Pro

Kaldır ve Değiştir

Bu işlev özellikle bir Bluetooth kulaklığın kullanıcıları için pratiktir. Mevcut bir Bluetooth ses bağlantısında bir çağrı gelirse ve akıllı telefonunuzu, kulağınıza tutarak klasik bir telefon görüşmesi yapmak için ulaşırsanız, çağrı otomatik olarak akıllı telefonda çalınır. “Yükselt ve Değiştir” ile, ses çıkış aygıtları arasında sinir bozucu manuel geçişi kaydedersiniz.

Raise and Switch OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 ve 7 Pro için Android 10 ve OxygenOS 10 hala beta aşamasında. Ancak OnePlus’ın son versiyonu ya 10 Ekim’de 7T serisinin piyasaya sürülmesiyle ya da kısa bir süre sonra piyasaya sürmesi bekleniyor.

OnePlus 7 Pro
Hardware
Tips & Tricks

Facebook Twitter