OnePlus 7 Pro için En İyi Kamera Uygulamaları

OnePlus 7 Pro, bugün piyasadaki en iyi amiral akıllı telefonlardan biridir. Sadece 669 $ ‘lık bir başlangıç fiyatıyla, cihaz hat özellikleri, mükemmel tasarım ve muhteşem yazılım deneyimi sunar. Ancak, hiçbir şekilde mükemmel değil. Cihaz etkileyici bir üçlü kamera kurulumuna sahip olsa da, gerçek kamera performansı söz konusu olduğunda hala Samsung Galaxy S10 Plus ve arkasının gerisinde kalıyor.

One Plus 7 Pro Camera Apps Featured

Tecrübelerime göre, OnePlus 7 Pro’nun hazır kamera uygulamasıyla fotoğraflara tıklamak genellikle sıcak bir renk tonu bırakır. Bunu çekici bulmuyorum.

Bunun da ötesinde, telefon diğer bayrak gemileriyle karşılaştırıldığında detayları ve HDR performansı ile geride kalıyor. Ancak fiyatı göz önünde bulundurarak, birçok insan bu taviz verme ve yine de cihazı satın alma konusunda hiçbir sakıncası olmayacağından eminim. Senin için iyi haberlerim var. OnePlus 7 Pro iyi kamera donanımına sahip ve işlemesi buradaki ana konudur. Neyse ki, bir üçüncü taraf kamera uygulamasını kullanarak bunu düzeltebilirsiniz. Ama hangisini kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz, sizi koruduk.

Daha fazla uzatmadan, denemeniz gereken OnePlus 7 Pro için en iyi kamera uygulamalarına bir göz atalım.

1. HedgeCam 2

Her şeyi mahvetmek, aslında birkaç ek özelliğe sahip popüler Open Camera uygulamasının bir çatalı olan HedgeCam 2 adlı bir uygulama. Bu uygulama vizörün solundaki tüm kontroller ile basit bir arayüze sahiptir. Bu şekilde, zamanlayıcı ayarlamak, otomatik ayarı kilitlemek, ön kameraya geçmek veya uygulama ayarlarına geçmek gibi birçok şey yapabilirsiniz.

One Plus 7 Pro Camera Apps 24

Sol taraftaki menü manuel modu da etkinleştirmenizi sağlar. Etkinleştirdikten sonra, kameranızın odak noktası, ISO, çözünürlük, beyaz dengesi ve birkaç farklı fotoğraf modu üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz. Arabirim hakkında bir şey sevmiyorsanız, özelleştirilebilir olduğunu bilmek sevinirim. Bunu stok kamera uygulamasıyla yapamazsınız.

One Plus 7 Pro Camera Apps 25

Uygulamadaki fotoğrafları tıklatırken, aynı zamanda vizörde bazı yararlı bilgiler sağladığını da fark edeceksiniz. Cihazınızın ISO değerini, enstantane hızını ve açısını, kalan miktardaki depolama ve pil miktarını kolayca görebilirsiniz; bu da kesinlikle kullanışlı bir özelliktir.

One Plus 7 Pro Camera Apps 26

Performansa gelince, HedgeCam 2, otomatik modda bile, stok kamera uygulamasından çok daha iyi fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Renkler yaşam için daha doğrudur. Ayrıntılarda sıcak renk tonu veya kayıp yoktur. Ancak manuel moda geçtiğinizde, önemli bir fark göreceksiniz.

One Plus 7 Pro Camera Apps 28

OnePlus 7 Pro’daki kamera uygulaması aynı zamanda manuel mod da sunuyor. Bununla birlikte, Dinamik Aralık Optimizasyonu (DRO) modu, pozlama basamaklama, netleme basamaklama, vb. Gibi özellikler elde edemezsiniz.

2. Adobe Lightroom

Adobe Lightroom, stok kamera uygulaması için bir yedek arıyorsanız, denemek için başka bir harika alternatif. Neden bir resim düzenleme uygulaması önerdiğimi merak ediyorum? Bunun nedeni, dahili olarak oldukça yetenekli bir kamera sunuyor.

One Plus 7 Pro Camera Apps 07

Kameraya sağ alt köşedeki kamera simgesine dokunarak erişebilirsiniz ve hemen çekime başlayabilirsiniz. Kamera, RAW görüntü desteği, kullanışlı bir otomatik pozlama kilidi ve birkaç temel canlı filtre içeren varsayılan olarak otomatik moda ayarlıdır.

One Plus 7 Pro Camera Apps 08

Deklanşörün yanındaki Otomatik seçeneğine dokunarak ve açılır menüden Profesyonel’i seçerek profesyonel moda geçebilirsiniz. Profesyonel moda geçtiğinizde, enstantane hızı, ISO, beyaz dengesi ve netleme dahil olmak üzere daha fazla denetime erişebilirsiniz. Ve burada RAW dosya desteğini alırsınız.

One Plus 7 Pro Camera Apps 09

Lightroom’daki profesyonel mod HedgeCam 2 tarafından sunulan mod kadar güçlü olmasa da, kendine özgü bir şey var. Ve eminim ki şimdiye kadar tahmin etmişsindir. Evet, uygulamanın sunduğu şaşırtıcı düzenleme yeteneklerinden söz ediyorum, bu resimlerin üzerini tıkladıktan hemen sonra dönüştürmenize olanak tanır.

One Plus 7 Pro Camera Apps 11

Bir fotoğrafı tıklamanız yeterlidir, uygulamanın ana ekranına dönün ve düzenleme takımını açmak için onu seçin. Burada, fotoğrafınızı istediğiniz şekilde düzenlemek için çeşitli araçlara erişebilirsiniz. Elbette, araçlar ilk başta biraz korkutucu görünebilir, ancak uygulamada her şeyin nasıl çalıştığını çözmenize yardımcı olmak için tüm araçların rehberli bir turu var.

One Plus 7 Pro Camera Apps 37One Plus 7 Pro Camera Apps 38

Yazılımın tam gelişmiş sürümü gibi, Lightroom for Android de fotoğrafları hızlı bir şekilde düzenlemek için özel hazır ayarlar oluşturmanıza olanak sağlar. Lightroom’u cihazınızda olması gereken bir başka kamera haline getirerek, hazır kamera uygulamasındaki tüm bu düzenleme özelliklerine erişemezsiniz.

3. GCam Mod

GCam mod – şeyleri yuvarlama tartışmalı herhangi bir desteklenen akıllı telefon alabilirsiniz en iyi kamera uygulaması. Başlatılmamış olanlar için, GCam modu esasen Google’ın Pixel cihazlarından çıkan kamera uygulamasının bir limanıdır. Bu cihazlar günümüzde piyasadaki en iyi kameralı cep telefonları olarak kabul edildiğinden, kamera uygulamalarını kullanmak, neredeyse tüm desteklenen akıllı telefonlardaki performansı önemli ölçüde artırmaktadır.

One Plus 7 Pro Camera Apps 13

Daha iyi bir fotoğraf kalitesinin yanı sıra, OnePlus 7 Pro’nuzla muhteşem fotoğraflar çekmek için Photobooth ve Night Sight gibi harika Pixel özelliklerine de erişebilirsiniz. GCam modunu kullanarak çekilen fotoğraflar daha fazla ayrıntı yakalar, daha doğru renk üretimi sağlar, HDR performansı rakipsizdir ve düşük ışıkta çekimler olağanüstüdür.

One Plus 7 Pro Camera Apps 20

Ve en iyi yanı, herhangi bir müdahaleye gerek duymamasıdır. Sadece APK’yi kurmanız, config dosyasını kurmanız ve gitmeniz iyi olur. Bundan sonra, sadece işaret ve tıklamanız gerekir. Sizi temin ederim, stok kamera uygulamasından daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Ayrıca, her zaman hoş bir ekleme olan RAW dosya desteği bile sunar.

One Plus 7 Pro Camera Apps 21

GCam modunu OnePlus 7 Pro’nuza kurmak için her iki dosyayı da aşağıdaki bağlantıdan indirin. Onları telefonunuzda bulunduktan sonra APK’yi yükleyin ve seçtiğiniz dosya yöneticisini kullanarak XML dosyasını indirme klasöründen kopyalayın. Sonra kök dizine gidin, GCam klasörünün içinde yeni bir Configs klasörü oluşturun ve XML dosyasını buraya yapıştırın.

One Plus 7 Pro Camera Apps 23One Plus 7 Pro Camera Apps 22

Yapılandırmayı içe aktarmak için uygulamayı açın ve deklanşör düğmesinin etrafındaki karanlık alana çift dokunun. Ardından, aşağıdaki pencereden yapılandırma dosyasını seçin ve Geri yükle’ye dokunun. Kamera uygulaması otomatik olarak yeniden başlatılmalı ve sonra onu kullanabileceksiniz. Sadece bu resmi olmayan bir uygulama olduğundan, şimdi ve sonra bazı garip hatalarla veya rastgele kazalarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Ama inan bana, takas kesinlikle buna değer.

Hangi Kamera Uygulamasını Seçerdiniz?

Şimdi OnePlus 7 Pro’nuz için en iyi kamera uygulamalarını bildiğinize göre, ne bekliyorsunuz? İhtiyaçlarınıza en uygun olanı indirin. OnePlus 7 Pro’umdaki GCam modunu piyasaya sunulduğundan beri kullanıyorum ve o zamandan beri tekrar fotoğraf makinesine dönmedim. Asgari çabayla harika sonuçlar veren, saçma bir kamera uygulaması arayanlar için en iyi seçenek. Ancak, manuel kontroller veya daha iyi düzenleme seçenekleri istiyorsanız, diğer iki uygulamayı da kontrol etmenizi öneririm.

Sıradaki: Bir kamera uygulaması seçtikten sonra, bir sonraki yazıya göz atın ve OnePlus 7 Pro’nuzdan en iyi şekilde yararlanmak için harika ipuçları ve püf noktaları görün.