OnePlus 7 Pro ve diğer harika ipuçlarında kenar aydınlatma nasıl değiştirilir

OnePlus’ın en son amiral gemisi olan OnePlus 7 Pro, şirketten kavisli bir ekrana sahip olan ilk telefon. Bu sayede telefon kapalı tutulduğunda bile bildirimler için uyarı alabilirsiniz. Bu özellik, Samsung’un bayrak gemilerinde bulunana benzer şekilde çalışıyor ve bir bildirim aldığınızda ekranın kenarlarını aydınlatıyor.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro Featured

Ancak, OnePlus, kullanıcıların bu kenar aydınlatma efektlerini şimdiye kadar özelleştirmelerine izin vermedi. Neyse ki, OnePlus bu özelliği cihaz için en son açık beta güncellemesine dahil etti. Horizon Lights adı verilen özellik, artık kenar aydınlatmasını kişiselleştirmenize izin veriyor ve bu makalede bahsedeceğimiz şey bu. Öyleyse daha fazla uzatmadan, OnePlus 7 Pro’daki kenar aydınlatmasını nasıl değiştirebileceğinizi görelim.

OnePlus 7 Pro’da Edge Aydınlatma Nasıl Değiştirilir

Cihazınızdaki son aydınlatmayı değiştirmek için OnePlus 7 Pro’nuzdaki en son Android 10 tabanlı OxygenOS açık beta sürümünü kullandığınızdan emin olun. Yazılımın daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen ayarları bulamazsınız.

Telefonunuzu ROM’un en son açık beta sürümüne güncellemek için, OnePlus forumlarına gidin ve ROM’u telefonunuza indirin. Ardından, cihazınızda yanıp sönmek için yazıdaki talimatları izleyin.

Not: If you’ve never installed an open beta ROM on your device before, I would strongly suggest waiting for the stable version to start rolling out before trying out the following steps. And if you decide to go ahead with it anyway, take note that you might experience some random bugs or app compatibility issues while using the beta software.

Ayarladıktan sonra, OnePlus 7 Pro’nuzdaki kenar aydınlatmasını değiştirmek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

Adım 1: OnePlus 7 Pro’nuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 1

Adım 2: Burada ekran ayarlarını açmak için Ekran seçeneğine dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 2

Adım 3: Aşağıdaki menüde, Ortam görüntüleme ayarlarını bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 3

Adım 4: Ardından Ufuk ışık ayarını seçin.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 4

Bu, kenar aydınlatmasının rengini değiştirebileceğiniz bir özelleştirme penceresi açar. Şu an itibariyle, OnePlus size dört farklı renk arasından seçim yapma imkanı sunuyor – stok mavisi, kırmızı, altın ve mor efektler.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 5

İstediğiniz rengin üzerine dokunarak deneyebilirsiniz, ve karşılık gelen animasyon yukarıdaki alanda oynayacaktır. İstediğiniz rengi seçmek için, üzerine dokunun ve ardından sağ üst köşedeki onay işaretine tıklayın. Oldukça basit değil mi?

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 6

Şimdi, OnePlus 7 Pro’daki OxygenOS’un en son sürümünde elde ettiğiniz tek yeni özellik bu değil. Şirket, göz atmanız gereken birkaç harika özellik daha ekledi.

OnePlus 7 Pro’nuzdaki Akıllı Ekranı Açın

Güncelleme ile OnePlus, yeni bir Akıllı Ekran özelliği de sundu. Yaklaşan takvim etkinlikleri ve dinlediğiniz şarkılar dahil, ortam ekranında daha alakalı bilgilere erişmenizi sağlar. Bu özelliği şu şekilde açabilirsiniz:

Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına atlayın.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 7

Adım 2: Ekran ayarlarını açmak için Ekran seçeneğine dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 8

Adım 3: Aşağıdaki menüde, Ortam görüntüleme ayarlarını bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 9

Adım 4: Sonra, özelliği etkinleştirmek için Akıllı ekran’ın yanındaki geçişe dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 10How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 11

Daha sonra görmek istediğiniz seçeneği, üzerine dokunarak ve ardından aşağıdaki ekranda Medya oynatıcı ve Takvim etkinliği seçeneklerinin yanındaki açma düğmesini açarak yapılandırabilirsiniz.

Yeni Oyun Alanını Kontrol Edin

Android 10 ile OnePlus, Oyun modunu ayarlar uygulamasının Yardımcı Programlar bölümünden çıkardı ve bağımsız bir uygulamaya dönüştürdü. Yeni Game Space uygulaması artık cihazınıza yüklediğiniz tüm oyunları barındırıyor, böylece onları aramak için tüm uygulama çekmecenizi kaydırmanıza gerek kalmayacak.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 12How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 13

Uygulama, her oyunu oynamak için ne kadar zaman harcadığınızı gösterir. Akıllı telefon kullanımınızı izlemek için harika. Ayrıca, uygulama grafik optimizasyonu, eSports hazır Fnatic modu ve gelen bildirimleri yönetmek için ayarlar da dahil olmak üzere tüm eski Oyun modu özelliklerini barındırıyor.

Belirli Anahtar Kelimeleri Kullanarak Spam SMS’i Engelleme

OnePlus’un stok SMS uygulaması, anahtar kelimelere dayalı spam mesajlarını engellemenizi sağlayacak yeni ve harika bir özellik aldı. Yeni Anahtar Kelimeye Göre Engelle seçeneği, sağ üst köşedeki üç nokta menüye dokunarak ve ardından açılır menüden Ayarlar’ı seçerek erişebileceğiniz uygulama ayarlarının içinde bulunabilir.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 14How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 15

Ayarlarda, Engelleme ayarları seçeneğine dokunmanız gerekir. Ardından, sonraki sayfada, anahtar kelimeye göre yeni Blok seçeneğini bulacaksınız. Yeni bir anahtar kelime ayarlamak için üzerine dokunun ve ardından yeni bir anahtar kelime eklemek için sonraki sayfadaki artı simgesine dokunun.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 16How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 17

Bir kez ayarlandıktan sonra, önceden ayarlanmış anahtar kelimeyle gelen herhangi bir mesaj otomatik olarak engellenir ve aynı durum için hiçbir bildirim almazsınız.

Yeni Kamera Özelliklerini Deneyin

OnePlus 7 Pro’daki kamera uygulaması aynı zamanda birkaç yeni özellik sunuyor. Öncelikle, uygulama şimdi, daha önceki OxygenOS sürümünde eksik olan ultra geniş lensi kullanarak video çekmenizi sağlar. Lensler arasında geçiş yapmak, deklanşör düğmesinin üzerindeki ağaç simgesine dokunmak kadar kolaydır.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 18How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 19

Bunun da ötesinde, cihazdaki Nightscape modu şimdi geniş açılı mercekle de çalışıyor. Lensler arasında geçiş yapmak da burası kadar basit.

How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 20How To Change Edge Lighting One Plus 7 Pro 21

Sadece deklanşör düğmesinin üzerindeki ağaç simgesine tıkladığınızda gitmeniz iyi olur. Artık, yeterli ışık olmasa bile muhteşem manzara resimlerini tıklayabilirsiniz. Oldukça havalı değil mi?

OnePlus 7 Pro’nuzda Ufuk Işıklarını Özelleştirme

Peki şimdi OnePlus 7 Pro’nuzdaki ufuk ışıklarını nasıl özelleştireceğinizi biliyorsunuz, hangisini seçeceksiniz? Mor efekti kesinlikle favorim ve telefonumda seçtiğim şey bu. Ama eğer badem çeşidini sallıyorsanız, o zaman altın efektinin cihazınızla gerçekten iyi gideceğinden eminim. OnePlus 7 Pro’nuzdaki Android 10’dan en iyi şekilde yararlanmak için tüm diğer özelliklere göz atın.

Sıradaki: Hazır kamera uygulamasıyla mücadele etmek mi? Bunun yerine kullanabileceğiniz OnePlus 7 Pro için en iyi kamera uygulamalarından bazıları için bir sonraki makaleye göz atın.