OnePlus 7T (Pro): En iyi OxygenOS deneyimi için 8 ipucu ve püf noktası

OnePlus 7T ile Shenzhen şirketi bir kez daha OnePlus markası için çıtayı yükseltiyor. Akıllı telefon pazarında bu kadar yüksek bir fiyata nadiren böyle cazip bir fiyata bulabilirsiniz. OnePlus 7T’nin günlük yaşamda ve uzun vadede çok eğlenceli olmasını sağlamak için, burada sizin için ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı bir araya getirdik.

Bölüme atla:

    Yeni OnePlus akıllı telefonunuza veri aktarma Hareket kontrolü nasıl ayarlanır Görünümü kolayca nasıl değiştirilir Wi-Fi şifreleri kolayca nasıl paylaşılır SMS ve MMS için spam filtreleri nasıl ayarlanır Okuma modu renkli nasıl kullanılır Oyuna nasıl erişilir Oyuna erişim Oyuna genel bakış alanı Yenileme hızını ayarlama

1. Mesajları, görüntüleri ve verileri yeni OnePlus akıllı telefonunuza aktarma

Modern bir akıllı telefon ile veri, mesaj ve görüntülerin aktarımı genellikle büyücülük değildir. Bulutta, ilgili uygulamalar veya hatta mobil işletim sistemi tarafından çok fazla şey depolanır. Ancak, merkezi bir sunucuda veri saklamayan bazı uygulamalar vardır. Çoğu akıllı telefon üreticisinin, her şeyin eski akıllı telefonunuzdan yenisine sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlamak için uygulamaları vardır. OnePlus ile bu uygulamaya OnePlus Switch denir ve sadece eski akıllı telefonunuzdan yeni OnePlus’ınıza veri, resim ve uygulamaları değil, aynı zamanda ana ekranı ve uygulamaların düzenlenmesini de aktarır.

    Android için OnePlus Switch Uygulamasını İndirin

androidpit oneplus switch

Bu uygulama OnePlus akıllı telefonlara önceden yüklenmiştir. Başka bir üreticiden bir akıllı telefonunuz varsa, uygulamayı App Store’dan indirmeniz gerekir. Uygulama hakkında çok fazla açıklama yapmak zorunda değiliz, sadece her iki cihazdaki talimatları izlemeniz gerekir. Ne yazık ki, iOS’tan OnePlus akıllı telefonuna geçmek kötü görünüyor, çünkü OnePlus, Switch uygulamasını iOS App Store’dan geçici olarak kaldırmak zorunda kaldı, çünkü Apple bu tür uygulamaların kısıtlamalarını değiştirdi. Switch Uygulaması tekrar Apple App Store’da görünür görünmez size haber vereceğiz.

2. Hareket kontrolü nasıl ayarlanır

Android 9.0 Pie’dan bu yana, Android akıllı telefonlar normal tuş kontrollerini hareket kontrolü ile değiştirme imkanı sunuyor. OnePlus bu trene çok erken sıçradı. Yeni OnePlus 7T ve 7T Pro ile hareket kontrolü artık genişletildi, böylece sola veya sağdan ortaya doğru kaydırarak geri dönebilirsiniz. Tabii ki, OnScreen tuşlarını gösterme ve hareket kontrolü olmadan yapma imkanı hala var. Ama henüz yapmadıysanız kesinlikle jestleri denemelisiniz.

New Gesture OnePlus 7 Pro

3. kolayca görünümü değiştirmek için

OnePlus, işletim sisteminin kendi gereksinimlerine kolayca optik olarak uyarlanabileceği gerçeğiyle her zaman bilinir. Bununla birlikte, zaman içinde yazılımın adaptasyonu gittikçe daha sağlam hale gelmiştir. OnePlus 7T ve 7T Pro’ya önceden kurulmuş olan OxygenOS 10 ile artık ayarlarda bulunabilen ayarlamalar için merkezi bir temas noktası var. Yazı tiplerinden ve simge paketlerinden vurgu renklerine veya hızlı ayarların düzenine kadar OnePlus akıllı telefonunuzu kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Tabii ki, burada da sistem genelindeki Karanlık Modu da seçebilirsiniz. Alternatif olarak, OnePlus tamamen beyaz bir tema veya renkli simgeler içeren parlak bir tema sunar. Her şey ayarlar menüsünde yeni bir Özelleştirme bölümünün altında.

OnePlus 7 Pro Theme

4. Kolayca Wi-Fi şifreleri nasıl paylaşılır

Herkes oradaydı. Arkadaşlar ziyarete gelir ve Wi-Fi’nize bağlanmak ister ve bağlanmak için sonsuza dek uzun bir şifre girmeleri gerekir. OnePlus 7T’deki Android 10 sayesinde, artık parolanızı misafirlerinizle kolayca paylaşabilirsiniz. Ayarlar’a, ardından Wi-Fi ve İnternet’e gidin ve ağınızı seçin ve ayarlar dişli simgesini tıklayın. Orada, Paylaş etiketli bir QR kodunu hatırlatan bir simge göreceksiniz. Şimdi tek yapmanız gereken kimliğinizi PIN, desen, şifre veya parmak izi ile onaylamak ve misafirlerinizin taraması için ekranda bir QR kodu görünecektir. Alternatif olarak, QR kodunun altında, şifre manuel olarak girilebilmesi için küçük harflerle görüntülenir.

WiFi Sharing OnePlus

5. SMS ve MMS için spam filtreleri nasıl ayarlanır?

OnePlus SMS ve MMS uygulamasını kullanmak istiyorsanız, artık çok kullanışlı bir özellik sunuyor: bir spam filtresi. Spam filtresinin anahtar kelimelerini spam ayarlarına manuel olarak girmeniz gerekir, ancak bu, bugünlerde aldığınız SMS veya MMS yoluyla istenmeyen reklamların taşmasına karşı yardımcı olur.

OnePlus Messages Spam Blocking

6. renkli okuma modu nasıl kullanılır

İki yıldan fazla bir süre önce, OnePlus bir yazılım güncellemesi yoluyla bir okuma modu başlattı. Bu tek renkli mod, her şey siyah beyaz görüntülendiğinden, basılı bir gazeteyi çok andırıyor. OnePlus 7T ile artık ikinci bir okuma modu var. Bu, rengi geri getirir, ancak çok hafif bir formda. OnePlus ile bu moda kromatik efektli okuma modu denir. Etkinleştirmenin iki yolu vardır. En hızlı yol, hızlı ayarları yukarıdan aşağıya doğru hızlıca kaydırarak çağırmak ve oradaki modu etkinleştirmektir. İkinci adımda, mono veya kromatik efekti kullanmak isteyip istemediğiniz sorulur. Kromatik olanı seçin, ayar uygulanır.

OnePlus 7T Tips tricks reading mode

İkinci yol, ayarlar menüsünün üzerine gitmeyi ve ardından Ekran’a basmayı gerektirir. Orada okuma modunun ayarlarına girersiniz ve bunu bir anahtarla etkinleştirirsiniz. İkinci adımda, iki okuma modundan hangisini kullanmak istediğiniz de sorulacaktır. Okuma modunu tekrar devre dışı bırakmak için, etkinleştirme ile aynı şekilde devam edin.

Ayrıca, uygulamaları her zaman bu modda başlatılması gereken okuma modu ayarlarında tanımlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, Okuma Modu ayarlarında Okuma Moduna Uygulama Ekle’yi tıklatın ve ardından uygulamayı seçin. Burada ayrıca iki okuma modundan hangisini seçmek istediğiniz sorulacaktır.

7. Oyuna genel bakış için Oyun Alanına erişim

Okuma Modu gibi, OnePlus da OnePlus 7T ve 7T Pro’daki Oyun Moduna başka bir özellik ekler. Oyun Modundan önce Oyun Alanı gelir. Burada cihaza yüklediğiniz tüm oyunlar bir karuselde birleştirilmiştir. Ana ekrana aşırı yükleme yapmak veya Uygulama Çekmecesinde ilerlemek yerine oyunlarınıza hızlı bir şekilde buradan erişebilirsiniz.

OnePlus 7 Pro Game Mode

Daha iyi bir genel bakışın yanı sıra, burada saklanan her oyun veya uygulama için ayrı Oyun Modunu yapılandırabilir veya hatta ilgili uygulama için Fnatic Mode’u önceden ayarlayabilirsiniz.

8. Yenileme hızı nasıl ayarlanır

OnePlus 7T, OnePlus 7 Pro veya 7T Pro ile aynı Sıvı AMOLED paneline sahiptir. Bu AMOLED paneli 90 Hertz’e kadar ekran yenileme hızı görüntüleyebilir. Yüksek ekran hızı özellikle buna göre tasarlanmış oyunlar veya hareketleri ekranda daha düzgün görüntülemek için çok fazla kaydırma gerektiren uygulamalar için iyidir. Buradaki bir dezavantaj, pil ömrünün bundan biraz zarar görmesidir. Bu nedenle, daha uzun bir pil ömrü tercih ediyorsanız veya piliniz azalıyorsa, ayarlardaki ekranı yalnızca maksimum 60 Hertz ile çalışmaya zorlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Ekran’a gidin ve yenileme hızı altında 90 Hz yerine 60 Hz’yi seçin.

OnePlus 60 to 90 hertz display

Burada listelemediğimiz OxygenOS 10 için başka ipuçları ve püf noktaları biliyorsanız, yorumlarımızda onlar için bolca yer var.

OnePlus 7T
Tips & Tricks
Android 10 – Q

Facebook Twitter