Onur 9N Nasıl Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

#Honor # 9N, ilk kez Temmuz 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 5.84 inç IPS LCD ekrana sahip plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Çift arka kamera sistemi ve ön tarafında tek bir 16MP selfie kamera kullanıyor. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen bir HiSilicon Kirin 659 octa çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor 9N ile Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağız.

Bu konuda bir Onur 9N veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Onur 9N Nasıl Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda, ayarları bir Wi-Fi şebekesine bağlayabilmesi için açılması gereken Ayarlarında bulunan bir Wi-Fi anahtarı vardır. Bu bariz bir sorun giderme adımı gibi görünebilir ancak telefon sahibinin bu anahtarı açmayı unuttuğu durumlar olabilir, bu yüzden bunu kontrol etmeniz gerekecek.

  SettingsTap’a gidin Kablosuz ve ağları seçin Wi-Fi’yi seçin Wi-Fi’da KablosuzTur Wi-Fi şifresini girmek için bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin ve CONNECT’i seçin.

Honor 9N’nin Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağını kontrol edin.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Bazen soruna telefonunuz tarafından değil yönlendirici neden olur. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönelticinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC filtreleme) var mı? Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı denemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonda depolanan geçici verilerin bozulduğu ve cihazda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemek isteyeceksiniz.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Onur Notu 9N’nin hala Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Bu adım, genellikle telefonun bir veri şebekesine bağlanma sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Ayarlar ve Gelişmiş ayarlar’a gidin. Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya bir kez daha dokunarak tüm işlemi onaylayın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın, Honor 9N’nin yüklendiğinde telefonda Wi-Fi bağlantısına bağlanmamasına neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Honor logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca telefon hisse senedi kurtarma moduna girecektir. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların yerine getirilmemesi durumunda, Honor 9N Wi-Fi sorununa bağlanmayacaksa, şu an devam etmenin en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu nedenle ilk önce bir yedek kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.