Onur Play 8A Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

#Honor # Play8A, ilk olarak Ocak 2019’da piyasaya sunulan bir bütçe Android akıllı telefon. Bu, 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.09 inç LCD ekranlı çift SIM cihazdır. Ön tarafta 8MP selfie kamerası bulunurken arka tarafında 13MP kamera bulunuyor. Başlık altında 3GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek MT6765 Helio P35 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor Play 8A ile MMS gönderemiyoruz.

Eğer bu konuda bir Onur Çal 8A veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Onur Play 8A Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce telefonunuz en son yazılım sürümünde çalışıyor olmalıdır. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Telefon ayarlarınızı kontrol edin

Çoğu operatör, MMS gönderip alabilmesi için önce telefonunuzdan iki şeye ihtiyaç duyacaktır. İlk olarak, telefonunuzun aktif bir mobil veri aboneliği olması ve tercihen LTE olarak güçlü bir mobil veri sinyali alması gerekir. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir ve bu ayarlar her operatör için benzersiz olduğundan, telefonun APN ayarlarını, operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırmalı ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapmalısınız.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar’a dokununTap Kablosuz ve ağlarTap Mobil ağ’a dokununTap Erişim Noktası AdıTüm Menü düğmesine dokununTap varsayılana sıfırla Telefonunuz varsayılan İnternet ve MMS ayarlarına sıfırlanır. MMS gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, doğru taşıyıcı değerlerine sahip yeni bir APN ayarı oluşturun. Menü düğmesini seçin ve doğru APN ayarlarını doğru şekilde ayarlayın.

Telefonunuzun her iki koşulu yerine getirmesi ve sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmeniz gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını yenileyeceğinden, küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunları çözmek için genellikle yazılım sıfırlaması yapılır. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Honor Play 8A’nın MMS sorunu gönderip gönderemediğini kontrol edin.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Yazılı mesajlaşma uygulaması genellikle çalışmasını hızlandırmak ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için en sık kullanılan verileri saklar. Bu verilerin bozulabileceği durumlar vardır, bu da bu soruna yol açar. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar öğesine dokunun AppsTap Apps’a tekrar dokunun. Mesajlaşma uygulamasına dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirip yüklediğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Bu, uygulamanın telefon yazılımınızla ilgili herhangi bir hata veya uyumluluk sorunu varsa oluşabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Honor Play 8A’nın düzeltilememesi durumunda MMS sorunu gönderilemiyorsa, şimdi devam etmenin en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandı

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, sonra bir MMS göndermeye çalışın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.