Onur Profili 10: Bilmeniz gereken ipuçları ve püf Noktaları

Android 8.0 Oreo ve EMUI 8 ile piyasaya çıkan View 10, farklı özelleştirme seçenekleri ve öğrenmeye değer bazı yazılım ürünleri sunuyor.

  • Honor View 10 incelemesi: En üst seviyedeki telefon henüz başıma gelmiyor
  • Huawei Mate 10 Pro vs Honor View 10: Bir pazarlama hilesi daha mı?

Huawei'ye zaten aşina olanlarınız, birçok kişiselleştirme seçeneği sunduğunu biliyor. Hareketleri etkinleştirebilir, arka planı değiştirebilir, uygulama çekmecesini etkinleştirebilir, gezinme bağlantılarını, yazı tipi boyutunu, ekran rengini ve benzeri özelliklerini özelleştirebilirsiniz.

Bu tür 'temel' püf noktalarını arıyorsanız, birçoğu View 10 için de geçerli olduğu için sizi Huawei P10 hileleriyle ilgili makaleye yönlendiririm. Ve aşağıda dahil edilmeyen bazı ipuçlarını inceleyeceğim önceki makalede cihazınızı optimize etmenize izin vereceksiniz.

  • Huawei yeni Samsung mu?

Bildirimler için yüz tanıma ve aygıtın kilidini açma

Honor, bu özelliği daha eksiksiz hale getirmek ve kullanıcıların yüz tanıma yoluyla cihazın kilidini açmasına izin vermek için bir yazılım güncellemesi yayınladı. Güncellemeyi alıp almadığınıza bakılmaksızın, en azından kilit ekranındaki bildirimlerin içeriğine erişebilmek için etkinleştirmenizi öneririm.

Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Yüz Tanıma bölümüne gidin.

The software update completes the face recognition feature. / © AndroidPIT

En zorlu kulaklar için Histen Ses Efekti

Tıpkı Şeref 9'daki gibi, View 10'da 3D ses yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte, Bluetooth kulaklıkların kullanılmasını desteklemediğinden, kablolu kulaklıkları cihazınıza bağlamanız gerekir. Kulaklık takılana kadar Histen Huawei Ses Efektlerine Ayarlar > Ses altında erişilemez.

  • Android'de ses kalitesini nasıl artırabilir ve ses seviyesini artırabilirsiniz?

Özel alan: Herkesin saklanması gereken bir şey var

Bu özellik sayesinde, sadece bir parola ve normalde kullanılanlardan farklı bir parmak iziyle erişilebilen bir özel ada yaratabilirsiniz. Bu, akıllı telefonları sık sık arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızla paylaşanlar için ve veriler, fotoğraflar ve uygulamaların meraklı gözlerden uzak durmasını sağlamak isteyenler için kullanışlı bir özelliktir.

Bu makalede nasıl çalıştığını öğrenebilir ve Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Özel Alana erişerek etkinleştirebilirsiniz.

It’s like having two different smartphones. / © AndroidPIT

Birkaç uygulamayı kilitleme

Özel Alan sizin için bir çözümün çok sert olması durumunda, Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik bölümünde Uygulama Kilitine güvenebilirsiniz. Honor View 10'unuzda bazı uygulamaları açmak için bir parola veya parmak izi ayarlayabilirsiniz. İmleci sağa getirerek manuel olarak bunları kilitlemenize izin veren bir uygulama listesini bulabilirsiniz.

Şarj olurken fotoğraflarınıza ilerleyin

İşte bilmeyebileceğiniz bir mücevher. Buna Ekran Koruyucu denir ve etkinleştirildiğinde, cihazınız şarj olurken cihaz otomatik olarak fotoğraflarınız arasında dolaşacaktır. Fotoğraflara ve multimedya içeriğine erişime izin vermeniz ve kaynak klasörün yanı sıra slayt gösterisinin süresini seçmeniz gerekir. İşte küçük bir ekstra ipucu: fotoğraflarınızı daha iyi izlemek için View 10'u standa yerleştirin.

While your smartphone is charging, it may be a useful time to look at the pictures from your last trip. / © AndroidPIT

Oyun Takımında dikkat dağıtıcı şeyler yapmaktan kaçının

Orada bulunan oyuncular, bu oyundan memnun kalacaklar ve önünüzdeki oyunu üzerinde odaklanmanın yanı sıra pil gücünden tasarruf edeceksiniz. Honor View 10'unuzda önceden yüklenmiş olan uygulamayı açın ve ardından oyun deneyiminizi beğeninize göre nasıl özelleştireceğinize karar verin. Yapabilirsin:

  • Gezinme tuşlarını kilitle
  • Oyun Modu (güç tüketimi pahasına optimize edilmiş performans), Akıllı Mod (performans dengesi ve pil tüketimi dengesi) veya Güç Tasarruf Modu (güç tüketimini ve oyun performansını düşürür) arasında seçim yapın.
  • Alarmlar, çağrılar ve düşük pil uyarıları ile ilgili olanlar hariç, ekrandaki bildirimleri gizlemek için kesintisiz oyunları etkinleştirin.

View 10'u uzaktan kumandaya dönüştürün

View 10, cihazınızda önceden kurulmuş uygulamayı kullanırken akıllı telefonunuzu sanki uzaktan kumanda gibi kullanmanızı sağlayacak bir kızıl ötesi algılayıcı içerir. Uzaktan Kumanda adı verilen uygulamayı bulun, Uzaktan Kumanda Ekle'yi tıklayın, bağlanmak istediğiniz cihazı seçin ve cihazları eşleştirmek için aşağıdaki talimatları uygulayın. Birkaç özelleştirme seçeneğine sahip bir menü de var.

The infrared sensor transforms the View 10 into a remote control. / © AndroidPIT

Sesli arama yapın, cihazı bulun ve daha fazlasını yapın

Ses komutlarını etkinleştirmek, elinizin meşgul olduğu her durumda yararlı olabilir. Ayarlar > Akıllı Destek > Sesli Komut'a gidin ve tercih ettiğiniz seçeneği seçin. Kilit açma ekranından arama yapmak veya cihazınızı aramak için önce Ses Reaktivasyonunu tıklamanız ve sessiz bir ortamda üç kez 'Sayın Şeref' söylemeniz gerekir. İşlem Google Asistan'ın istediği gibi yapılır, yalnızca sihirli kelimeler değişti ve bunları özelleştirmeye karar verebilirsiniz.

Şahsen, hızlı bir şekilde arama yapmak için bu özelliği faydalı buluyorum. Kilit ekranından birkaç saniye daha düşük ses seviyesi düğmesini basılı tutun ve çağrınızı başlatmak için bip sesinden sonra kişinin adını söyleyin. Mümkün olduğunca mikrofona yaklaşmaya çalışın veya ses tanıma düzgün çalışmayabilir.

Ve daha ilginç bir şekilde, sadece 'Sevgili Teyze, neredesin?' Diyerek cihazınızı arayabilirsiniz.

Uygulamalar ve oyunlar için tam ekran görüntüsü

View 10, 18: 9 ekran kullanıyor, ancak tüm uygulamalar varsayılan olarak kullanmıyor. Bu ayarı, aşağıdakileri yaparak tam ekran görünümünü kullanmak için değiştirebilirsiniz:

  • Bir uygulamayı başlatın, ekranın altındaki Tam Ekran Görüntüsü'nü tıklayın ve ardından onaylamak için Tamam'ı tıklayın.
  • Ayarlar > Ekran > Tam ekran görüntüsüne gidin ve ardından bu özelliği etkinleştirmek istediğiniz uygulamaları el ile seçin. Bununla birlikte, bu tür bir görüntüyü optimize etmiyorsanız, uygulama çerçevesinin etrafında siyah kenarlıklar görüneceğini lütfen unutmayın.

You can use the full screen display for all apps. / © AndroidPIT

Gönderilen bir SMS'i iptal et (eğer yeniden görüşeceksin diye)

WhatsApp veya Telegram'ı kullanmak yerine metin mesajı göndermeyi tercih edenler için Mesajlaşma ayarlarındaki Send Cancel işlevini etkinleştirmeniz yararlı olabilir. Etkinleştirildiğinde, mesaj gönderildikten altı saniye sonra iletiyi tıklayarak ileti göndermeyi iptal edebilirsiniz.

Useful for second thoughts… / © AndroidPIT

Honor View 10 birçok açıdan özelleştirilebilir. Bu makale özellikle kamera için bir makale ile takip edilecek, bu nedenle akıllı telefonunuza entegre edilmiş çift kamera ayarlarını nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Daha fazla öğrenmekle ilgilenen diğer hileler ve özellikler nelerdir? Yorumları bize bildirin!

Onur Görüşü 10 nerede satın alınır

Best price