Onur Sayı 8X Max Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

#Honor # 8XMax, ilk olarak Eylül 2018’de piyasaya sürülen geniş ekranıyla bilinen ve orta seviye bir Android akıllı telefon. 2244 piksel. Çift arka kamera sistemi ve önünde tek bir 8MP selfie kamera var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 636 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor 8X Max Siyah Ekran Ölüm konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir Onur 8X Max veya başka bir Android cihazınız varsa, o zaman bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Onur Sayı 8X Max Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, ekranı çalışmayan bir cihaza verilen bir terimdir. Bu özel sorunu olan bir cihaz hala açık olabilir ve bildirim alıyor olabilir veya ekranda hiçbir şey görünmeyecek şekilde kapatılmış olabilir. Bu sorun genellikle telefonu kapattığınızda veya ıslattığınızda oluşur, ancak aynı zamanda bazı yazılım aksaklıklarından da kaynaklanabilir. Bu sorun hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyorsa, yapılacak en iyi şey cihazı bir servis merkezine getirmek ve tamir ettirmektir. Bununla birlikte, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanması durumunda, sorun büyük olasılıkla aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilir.

Telefonu şarj et

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, boşalmış bir bataryanın neden olabileceği sorunu ortadan kaldırmaktır.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, cihazı açmayı denemeli ve Honor 8X Max Siyah Ekran Ölüm sorununun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemeyi deneyin. Bu, telefonda bu soruna neden olabilecek tüm bozuk geçici verileri siler.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Honor 8X Max Siyah Ekran Ölüm Meselesi sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumsuzluklardan kaynaklanabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Honor logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Telefonu normal olarak yeniden başlatın ve sorun oluşmadan önce indirdiğiniz son uygulamayı kaldırın. Ekranın hala titremekte olup olmadığını kontrol edin. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra ekran titremeyi bırakana kadar bu adımı tekrarlayın. Bu özel uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç dakika boyunca telefon hisse senedi kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Honor 8X Max Siyah Ekran Ölüm Meselesi sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Honor 8X Max Siyah Ekran Ölüm sorununu çözememesi durumunda, şu anda bununla baş etmenin en iyi yolu fabrika ayarlarına dönmektir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç dakika boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girer. Önbellek / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için ses düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanınSistemi yeniden başlat işlem tamamlandıktan sonra

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.