Önyükleme döngüsünde sıkışmış Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir? [| Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A3 hakkında aniden kendiliğinden yeniden başlayan ve daha sonra yeniden başlattıktan sonra Android veya Samsung logosuna takılan önceden raporlar var. Bazen animasyona takılıp kalıyor, sonra güç veriyor ve tekrar açılıyor. Aynı durumda olmak kesinlikle sinir bozucudur, ancak gerçekleşir ve üzerinde çalıştığı işletim sistemine bakmaksızın herhangi bir cihaza oluşabilir.

Evet, bootloop problemi hem Android hem de iOS cihazlarını etkiliyor. Sistemdeki bir şey doğru değil ve cihazın tamamen açılmasını önlüyor. Bu yazıda, Android cihazda, özellikle Galaxy A3’teki korkunç bootloop problemlerine odaklanacağız. Neden olduğunu ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Şimdi, sorun giderme kılavuzumuza geçmeden önce, bu yazıyı farklı bir sorun için bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bulmuş olsanız bile, en sık bildirilen sorunların bazılarına değindiğimiz için Galaxy A3 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm. bu cihazla. Sizinkine benzer bir sorun bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri veya geçici çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve endişenizi bir sonraki yayınlarımıza dahil edelim.

Galaxy A3’ünüzde bootloop sorununun nedeni nedir?

Bootloop, çeşitli Android cihazlarında ortaya çıkan en zor sistem sorunları arasında işaretlenir. Gördüğü gibi zor olsa da, sabit olması için daha gelişmiş çözümler gerektirir.

Önyüklemeyle ilgili bir sorun genellikle cihazınıza düzensiz bir köklenme, bellenim güncellemesi, yanıp sönme veya özel ROM yüklenmesinden sonra gerçekleşir. Görünüşe göre, önceki prosedürde bir şeyin yanlış gittiğini ve sistemin çökmesine veya bozulmasına neden olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, cihaz normal olarak önyüklenemez ve Samsung veya Android logosuna belirsiz bir süre takılı kalır. Ayrıca Ana menüye de erişemiyor.

Sistem işlemlerinin yanı sıra, kötü amaçlı yazılım (kötü amaçlı yazılım) da cihazınızda meydana gelebilecek benzer bir sorunu tetikleyebilir. Bu, genellikle bazı kötü amaçlı yazılım içeren belirli bir dosyayı veya üçüncü taraf uygulamasını indirdiğinizde ortaya çıkar. Bu dosya veya uygulama yüklendiğinde, kötü amaçlı yazılım sızar ve bu durumda önyükleme yapmakta olan normal sistem işlemini durdurur. Cihazınız normal önyükleme yordamını tamamlayamadı çünkü kötü amaçlı yazılım sisteme bulaşmış. Kötü amaçlı yazılımlar ortadan kaldırılmadıkça, cihaz önyüklemede takılı kalacaktır. Aynı şey, bir uygulamanın hatalı bir güncellemesini kurarken veya hatta Android’in başına gelebilir. Yazılım güncellemeleri ayrıca bildirmek için güncelleme sonrası sorunları da içeren, hatalar içerebilir. Başarısız köklenme ya da özel ROM’ların takılması, bir aygıtın takılıp sıkışmasına neden olabilecek faktörler arasındadır. Yani, faydalanmak yerine, görünüşte işe yaramaz bir akıllı telefona sahip oldunuz. Peki nasıl düzelteceksin? Seçeneklerinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Samsung Galaxy A3’te bootloop problemine önerilen çözümler

Muhtemel sebeplere bakarsanız, altta yatan nedenin yazılımda olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu nedenle, sabitleme seçenekleriniz Galaxy A3’ün sistem yapısını değiştirmeyi de içerir. Aşağıda, Galaxy A3’te köksüz aygıtlar da dahil olmak üzere aktarılan sorunları önyükleme sorunları için önerilen çözümler önerilmektedir. İşte bootloop’a takılan köksüz Samsung Galaxy A3 için önerilen düzeltmeler:

Aşağıdakileri yapmadan önce, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamaya çalışın. Özellikle bu bootloop semptomunun ilk başlangıcıysa denemeye değer. Zaten denedi ancak boşuna değil, o zaman devam ve aşağıdaki prosedürleri ile şansınızı alabilirsiniz.

İLGİLİ MESAJLAR:

    Samsung Galaxy A3’ünüzü (2017) ölüm sorunu siyah ekranıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook neden Samsung Galaxy A3’ümde çökmeye devam ediyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Önyükleme alanına giren ve başlayamayan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Siyah bir ekrana sahip ve yanıt vermeyen ancak yumuşak düğmelerin yandığı Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl Yapılır kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A3’ü (2017) düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu]

Pili çıkarın ve tekrar takın

Pili Galaxy A3’ünüzden çıkarmak aslında arka cam kapağın ve orta çerçevenin çıkarılmasını ve telefonun sökülmesini içerir. Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız, bir teknisyen tarafından yapılması daha iyi. Ancak, risk alabilir ve istemediğiniz takdirde, Samsung Galaxy A3’ünüzdeki pili nasıl çıkaracağınız işte. Cihazınız artık garanti kapsamında değilse bunu yapın. Aksi halde geçersiz hale gelir.

    Korumak için pili (% 25’in altında) deşarj edin. Pilin kazayla delinmesi durumunda ateş alması ve / veya patlaması eğilimi vardır. Bataryanın yüzde 25’in altına boşaltılması bunun gerçekleşmesini önleyebilir. Batarya boşaldığında, bir sonraki adıma geçin. Telefonunuzu kapatın. Arka kapağın arkasındaki tutkuyu ısıtmak ve yumuşatmak için tercih edilen bir ısıtma aleti kullanın. Bir emme tutacağı kullanarak arka kapağın alt kısmını kaydırın, sonra bir delik yerleştirin Açma seçimini yavaşça arka kameraya doğru kaydırın. Bunu yaparak arka kapağı çerçeveden ayırın. Şimdi, ikinci bir açma ucu yerleştirin, ardından arka kapağın alt kısmındaki diğer köşenin etrafında hareket ettirin. Sonra ikinci toplayıcıyı arka kapağın kenarı boyunca hareket ettirin. Bunu yapmak, yapıştırıcıyı gevşetir. Yapıştırıcıyı arka kamera üstündeki gevşetmek için sol üst köşenin etrafını hareket ettirin. Arka kapağın tüm kenarları ve yanları gevşek olduğunda, ortasının altındaki yapışkanı gevşetmek için ısıtma aracınızı kullanın. alt kısımda plastik bir kart takın ve arka kapağın altına kaydırın. Arka kameraya ulaşana kadar tutkalı yavaşça ayırın. Ayrıldıktan sonra yavaşça arka kapağı kaldırın ve çıkarın. Arka kapağı çıkardıktan sonra SIM kart tepsisini yuvadan çıkarın. Orta çerçevedeki 16 Phillips # 00 vidayı sökün.Şimdi, orta kısımdaki yapışkanı gevşetin. Isıtma aracınızla çerçeve. Bataryanın açık kısmını hafifçe orta çerçeveden uzağa itin. Aksi halde bileşenleri ayırınız. Orta çerçeveyi çıkarın. Açma seçiminizi çerçeve ile batarya arasına yerleştirin ve yapıştırıcıyı ayırmak için batarya boyunca kaydırın. Alttaki ekrana zarar vermemek için derinlemememeye dikkat edin. Sonra pili çıkarın.

Pili tekrar takmak için aynı prosedürü uygulayın ancak alttan başlayın. Stok Kurtarma Moduna giriniz ardından verileri silin / fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bootloops gibi cihaz sorunları genellikle sistemde çare olarak tamamen sıfırlamayı gerektirir. Bir sonraki seçeneğinizin Ayarlar menüsünden değil, stok kurtarma modundan ana sıfırlama işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Android Kurtarma menüsü ekranı görüntülenene kadar Sesi Aç, Ana Sayfa ve Gç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Farklı seçenekler arasında gezinmek ve arasında geçiş yapmak için Sesi Aç veya Sesi Azaltma tuşlarını kullanın, daha sonra seçim yapmak için Gç düğmesine basın. Verileri sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini vurgulamak için Ses tuşuna basın, ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. Ana menüye dönün, ardından Önbellek Bölmesini Sil öğesini vurgulamak için Ses tuşuna basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.Şimdi, geri dönün Ana Kurtarma Menüsü sonra Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneğini seçin. Cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Bunun Galaxy A3’ünüzün önyüklemede sıkışıp kalmasına neden olamayacağını görmeye çalışın.

Köklü Galaxy A3’te önyükleme sorununu çözme

Android’de köklendirme, iOS aygıtlarında hapse atmaya eşdeğerdir. Bunu yapmak, kısıtlamaları kaldırır ve telefonunuzdaki daha yeni özelliklerin ve hizmetlerin kilidini açar ve Android cihazınızın sistemine tam erişim sağlar. Bununla birlikte, köklendirme, cihazınızın kesilmesini ve garantilerin geçersiz kılınmasının yanı sıra kırılma riskini de içerir. Bu nedenle, köklendirme işleminde bir şeyler ters giderse, büyük olasılıkla bootloop problemleri veya en kötüsü, tuğlalı bir telefon gibi durumlara maruz kalırsınız. Özel ROM’lar yanıp sönerken de önyükleme döngüsü sorunu ortaya çıkabilir ve bellenimi güncelledikten sonra cihazınızı silemediyseniz.

Galaxy A3’ünüz köklü ise, önyükleme sorununu aşağıdaki yöntemlerle gidermeyi deneyebilirsiniz:

Pili çıkarın veya cihazınızı yaklaşık 5 dakika kapalı tutun.

Pili çıkarmayı tercih ediyorsanız, yukarıdaki prosedürlere bakın.

Cihazınızı Özel Kurtarma Modunda yeniden başlatın

Köklü bir cihaz olduğundan, Özel Kurtarma menüsüne girmeniz ve önbellek silmeyi ve sistemi sıfırlamanız gerekir. İşte tam olarak nasıl yapıldığı:

    Özel Kurtarma menüsü ekranı görünene kadar Sesi Aç, Ana Sayfa ve Güç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Kurtarma menüsünde gezinmek için Ses tuşlarını kullanın. Gelişmiş’i seçin ve Dalvik Önbelleğini Silme seçeneğini seçin. Ana menüye dönün. Sonra Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla öğesini seçin. Önceki ekrana dönün ve bu sefer Önbellek bölümünü sil öğesini seçin. Ana menüye dönün ve sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçin.

Cihazınız şimdi Android işletim sisteminde başlamalıdır. Sonra bunun Galaxy A3’ünüzdeki önyükleme sorununu çözüp çözmediğini görmeye çalışın. Sorun devam ederse, aşağıdaki diğer seçenekleri de göz önünde bulundurun.

Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Galaxy A3’ınız her şeyi yaptıktan sonra önyüklemede takılı kalıyorsa daha fazla yardım isteyin. Bu durumda, taşıyıcınızın teknik destek ekibine veya Samsung desteğine başvurmanız ve sorun giderme konusunda daha fazla yardım istemeniz gerekebilir. Büyük olasılıkla bu insanlar sonsuz yeniden başlatmalar veya bootloops dahil karmaşık sistem sorunlarını çözmek için özel bir yazılıma sahiptir.

Ayrıca okumaktan hoşlanabileceğiniz yayınlar:

    Samsung Galaxy A3’ünüz “nem algılandı” hatası gösterdiğinde ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 pilim neden bu kadar çabuk bitiyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Yavaş yavaş şarj olan Samsung Galaxy A3 ile ilgili ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 ‘nem algılandı’ uyarısı nedeniyle şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3’unuzu (2017) şarj etmiyor nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]