Önyükleme döngüsünde takılı kalmış Galaxy Note8'in bootloader'ı nasıl flaş edilir

Birçok insan zaman zaman önyükleme döngüsü sorunuyla karşılaşıyor. Bu sorun giderme bölümünde, size nasıl düzeltileceğini göstereceğiz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy Note8, sürekli olarak önyükleme yapmayacak (önyükleme döngüsü sorunu)
 • Sorun # 2: Önyükleme döngüsünde takılı kalmış Galaxy Note8'in bootloader'ını nasıl yakacağız
   • Note8'inizin nasıl sıfırlanacağı
   • Bir Android cihazının bootloader'ı nasıl yakılır
   • Profesyonel yardım alın
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy Note8, sürekli olarak önyükleme yapmayacak (önyükleme döngüsü sorunu)

  Telefonum pil bitene kadar kesintisiz bir önyükleme döngüsü yapıyor. Verdiğin tüm ipuçlarını denedim ve hatta telefonlarda çalışan birine götürdüm. Yaptığı tek şey, her 5 saniyede bir logoyu döndürmek veya sıfırlamak için düğmelerini basılı tutarsam, sıfırlama bildirimini her 5 saniyede bir tekrarlar. Yeni bir tane satın almadan önce kayıp bir neden olup olmadığını merak ediyorum.

  Çözüm: Yazılım ve donanım üzerinde değişiklik yapılmadığı sürece, cihazı Samsung'a tamir veya değiştirme için getirmeniz gerekir. Şanslıysanız ve sorun sadece hatalı yazılımdan kaynaklanıyorsa, Samsung her zamanki onarım ücreti olmadan bunu düzeltebilmelidir. Sorun, pilin ölmesi gibi bir donanım hasarı sonucu olsaydı veya anakartın bozulması durumunda, Samsung onarım için sizden ücret almak zorunda kalacak. Ancak, telefonunuzu kontrol eden bir önceki teknisyen açılmışsa, cihazla etkili bir şekilde kurcalamak durumunda, Samsung, onarım için ödeme yapsanız bile kesinlikle kontrol etmeyecektir. Aynı şey, cihaz üzerinde gayri resmi yazılımı kökten ya da parlamaya çalıştıysanız da geçerlidir.

  Sorun # 2: Önyükleme döngüsünde takılı kalmış Galaxy Note8'in bootloader'ını nasıl yakacağız

  Samsung galaxy Note8, yanıp sönen mavi LED ışığını ve sceen'i her 10 saniyede bir siyah ekrana çevirmeye devam ediyor. Sesi kısarken, ana ve güç düğmelerine bastığınızda, ODIN özel işletim sistemine gider. Sesi kısma düğmesine bastığımda telefonum yeniden başlatılmaz, sadece ne yaptığına devam eder. Ses düğmesine basarsanız, indirme sayfasında saatlerce oturur. Tüm düğmeleri basılı tutarsam, özgün soruna geri döner. Ne yapacağından emin değilim.

  Çözüm: Note8'inizin bozuk bir Android işletim sistemi olabilir, bu yüzden açılmıyor. Ana sıfırlama yapmayı deneyin ve nasıl çalıştığını görün.

  Note8'inizin nasıl sıfırlanacağı

  1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Cihaz kapalı değilse, Kurtarma Moduna erişemezsiniz.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Bir Android cihazının bootloader'ı nasıl yakılır

  Note8'inizin açılış döngüsü sorunu yaşamaya devam etmesi durumunda, bootloader'ı yanıp sönmeyi düşünün. Yanıp sönme adımları telefon modeline göre değişir, ancak aşağıdaki genel adımları kontrol edin, böylece ne yapacağınız konusunda bir fikriniz olur. Daha doğru bir adım için, cihazınızı nasıl yakacağınız konusunda daha fazla araştırma yapın. Bu, yanlış yanıp sönme adımlarının, yazılıma kalıcı olarak zarar verebileceğinden önemlidir.

  1. Telefon modeliniz için doğru firmware'i bulun ve indirin. Doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Daha önce cihazınızda çalışan aynı kesin firmware olmalıdır. Firmware sürümünü bir yerde listelediğinizi varsayalım. Daha önce not almadıysanız, yanlış olanı seçmeniz için bir şans var. Bildiğiniz gibi, yanlış bir ürün yazılımı kullanmak, komplikasyonlara neden olabilir ki, bununla da iyi şanslar.
  2. Şimdi doğru firmware'i tanımladığınızı söyleyelim. Daha sonra bilgisayarınıza indirmek istiyorsunuz. Firmware dosyasında AP_, BL_, CSC_ vb. Gibi bir sürü dosya bulunmalıdır.
  3. BL etiketi ile başlayan dosyayı arayın; Bu firmware için karşılık gelen bootloader dosyası olmalıdır. Bootloader dosyasını belirledikten sonra, bilgisayarınızın masaüstüne veya kolayca erişebileceğiniz başka bir klasöre kopyalayın.
  4. Odin programını kullanarak yanıp sönen prosedürün devamı ile devam edin.
  5. Odin'de, BL sekmesine tıklayın ve daha önce tanımladığınız bootloader dosyasını kullandığınızdan emin olun.
  6. Şimdi, “Device Added” durumunun ve “ID: COM kutusunun” START düğmesine basmadan önce maviye döndüğünden emin olun. Bu, telefonunuzun önyükleyicisinin yanıp sönmesini başlatacaktır.
  7. Prosedür bittiğinde telefonu yeniden başlatın.

  Profesyonel yardım alın

  Unutmayın, bootloader'ın yanıp sönmesi sadece bir sorun giderme adımıdır ve sorunu çözmeyebilir. Eğer bir ana sıfırlama yaptıktan ve önyükleyiciyi yaktıktan sonra sorun devam ederse, bunun arkasında bir donanım sorunu olabileceği anlamına gelir. Samsung'un sizin için cihazı onarmasına izin verdiğinizden emin olun.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.