Opera Mini vs Opera Touch: Hangi Daha İyi Mobil Tarayıcı

Opera, tarayıcı pazarında ismine öncülük etti. Son birkaç yıldır şirket, Android, iOS ve Web’de Google Chrome ve Firefox’a çekici rakip teklifler sunuyor. Opera, klasik bir şekilde, çoğu insanlara hitap eden, ancak bir tada sahip tarayıcıları kullanıma sunmaya devam ediyor.

Seo 242604

Son zamanlarda, şirket mevcut akıllı telefonların artan acı noktalarını hedef alan yeni bir Opera Touch tarayıcısı piyasaya sürdü. Telefonlar daha uzun boylulaşıyor ve Opera Touch, tüm ilgili butonların yanı sıra alttaki seçenekleri de itti.

Varsayılan Opera tarayıcısı günlük kullanım için yeterince iyidir. Opera Mini, veri saklamanın yanı sıra veride de kısa ve hafif bir gezinme deneyimi isteyenler için devreye giriyor.

Bu yazıda, Opera Mini ve Opera Touch arasındaki farklardan bahsedeceğiz, böylece kullanım alışkanlıklarınıza göre mükemmel bir seçim yapabilirsiniz.

Uygulama boyutu

Opera Touch 7,5 MB civarında bir ağırlık alırken, Opera Mini ise beklendiği gibi 8,8 MB’tan daha az veri alıyor. Ancak, telefonunuzun yapısına bağlı olarak boyut farklı olabilir.

Kullanıcı arayüzü

Bu ikisi arasındaki temel farkların ortaya çıktığı yerdir. Opera Mini, alt kısımdaki ana seçeneklerle üst kısımdaki diğer seçeneklerle basitleştirir. Ana sayfa sekmesi gereksiz haberler sekmesiyle doludur (Yalnızca Ayarlar menüsünden devre dışı bırakılabilir).

Mini UiMini Ui 2

Veri kaydetme seçeneklerine ve reklam engelleyiciye alt kısımdan erişebilirsiniz. Son sekmeler menüsü, Android çoklu görev menüsüne aşina olan kart stili kullanıcı arayüzünü takip ediyor.

Opera Touch, tek elle kullanım için rafine bir UI ile işleri titriyor. Akıllı telefonun ekranı ne kadar büyük veya yüksek olursa olsun, UI’deki seçeneği bulmak için parmaklarınızı germeniz gerekmez.

Touch UiTouch Ui 2

Tüm fonksiyonlar uzak stil UI’de altta bulunur. Seçenekleri ortaya çıkarmak için ana düğmeyi yukarı kaydırın. Yeni bir sekme ekleyebilir, açılan sekmeler arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilir, bir QR kodu tarayabilir ve hatta hareket UI ile arama yapabilirsiniz. Kullanımı akıllı, hızlı ve sezgisel.

Bir bilgisayara hızlı bir bağlantı göndermenizi ve Geçmiş menüsünü ortaya çıkarmak için sağa kaydırmanızı sağlayan Akışım’a sola kaydırın. Genel olarak, Opera temiz ve minimal tutmak için harika bir iş çıkardı.

UI’nin yanıt verebilirliği hakkında konuşurken, Opera Touch’ı Opera Mini’den daha yumuşak buldum. Ayrıca, yuvarlatılmış köşeler gibi ayrıntılara dikkat Opera Touch’ta daha belirgindir.

Özellikler

Bir Opera tarayıcısından bekleyebileceğiniz gibi, hem Mini hem de Touch faydalı işlevlerle doludur. Öncelikle, ikisi de reklam engelleme işlevini destekliyor. Opera Mini ayrıca, mobil verilerde sıkıysanız kullanışlı olabilecek veri tasarrufu seçeneğini de destekler.

Opera Mini Ad BlockingMini Theme

Ayrıca, Ayarlar menüsünde varsayılan Kırmızı temayı da değiştirebilirsiniz. Karanlıkta dolaşanlar için gece teması da mevcuttur.

Tek dokunuşlu kullanıcı arayüzü dışında, Opera Touch aynı zamanda kripto para birimi koruma, pop-up engelleyici ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli arama motorlarından oluşmaktadır. Liste, herhangi bir tarayıcıda gördüğüm en büyük liste.

CryptominingMy Flow

Birisi My Flow işlevi aracılığıyla bağlı bir bilgisayara bağlantıları gönderebilir. Ne yazık ki, her iki uygulamada da okuyucu modu yok.

Her iki tarayıcı da karanlık temayı desteklemektedir. Ancak akşam saatlerinde otomatik olarak etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Bu özelliği gelecek güncellemelerde görmek istiyorum.

Çoklugörev

Çoklu görev kartları, her iki uygulamanın da benzersiz bir özelliği olduğu için ayrı bir bahsetmeyi hak ediyor. Opera Mini, alt çubuk UI ve yatay kart stili menüsü ile basitleştirir.

Mini Multitasking Ui

Bu çekimle ilgili tek sorun, bir kerede yalnızca bir sekme görebilmenizdir. Bu bir alan kaybıdır ve gereksiz sayıda sekmenin kaydırılmasına neden olur. İlk başta bir sorun bulabilirsiniz, ancak birkaç sekmeyi açık tuttuktan sonra, anahtarlama görevi rahatsız edici hale gelir.

Multitaksing Touch Ui

Opera Touch çoklu görevde parlıyor. Alttaki düğmeyi yukarı kaydırın; tüm sekmelere basit bir hareketle erişebilirsiniz. Açılan sekmenin içeriğini yine de göremiyorsunuz.

Hız ve Veri Kullanımı

Web sayfasının yüklenme hızı her iki tarayıcı için de sürekli olarak yüksek olmuştur. Bu konuda seçici olmam gerekiyorsa, Opera Mini Touch varyantından daha hızlı bir saçtı.

Data Savings

Opera Mini’de veri kullanımı, tarayıcının satış noktası olduğu için şaşırtıcı olmadığı için oldukça düşüktü.

Ana Ekranıma Kimler Giriyor?

Mevcut telefonum OnePlus 6T olduğu için Opera Touch, seçeneklerin erişilebilir olmasını sağladığından daha mantıklı geliyor. Ayrıca, Opera Mini’nin veri tasarrufu gibi en büyük satış noktaları, veri planları Hindistan’da daha ucuz hale geldiğinden benim için önemli değil. Opera Mini yalnızca eski stil kullanıcı arayüzünü seviyorsanız ve veri planlarını zorluyorsa anlamlıdır.

Sıradaki: Tüm Xiaomi telefonları, yerleşik bir Mi tarayıcısıyla birlikte geliyor. Varsayılan Chrome üzerinden mi kullanmalısınız? Farklılıkları bulmak için aşağıdaki yazıyı okuyun.