Oppo A7 Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Çözüyor

#Oppo # A7, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 720 x 1520 piksel çözünürlüğe sahip 6.2 inç IPS LCD ekrana sahip ve Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. arka kamera sistemi ve tek bir 16MP ön kamera. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 450 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo A7 Facebook ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bir Oppo F7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo A7 Facebook Nasıl Gidiş Sorununu Çözüyor

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, Facebook uygulaması ile telefon yazılımınız arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanan sorunun olasılığını azaltacaktır.

Facebook’un çökmesine neden olabilecek ana faktörlerden biri, bir yazılım sorunudur. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Hafif sıfırlama, telefon yazılımınızı küçük yazılım aksaklıklarını ortadan kaldıracak şekilde yenileyecektir. Bu görevi, cihazı yeniden başlatarak gerçekleştirebilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Telefonunuzdaki Facebook uygulaması, işlemlerini hızlandırmak için genellikle en sık kullanılan verileri depolar. Bu önbelleğe alınmış verilerin bozulmasına ve uygulamanın sürekli olarak çökmesine neden olabilecek bir olasılık vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Uygulama Yöneticisi’ndeki Settings.Tap’i açın ve ardından Uygulamalar listesine gidin. Storage’da Facebook AppTap’e dokunun.

Oppo A7 Facebook’un çökmeye devam edip durmadığını kontrol et.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Önbelleği ve uygulamanın verilerini temizleme işlemi başarısız olursa, Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Bu yapıldıktan sonra uygulamanın en son sürümünü Google Play Store’dan indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir. Bunun yalnızca Facebook uygulaması cihazınıza önceden yüklenmemişse çalışacağını unutmayın.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Giriş ekranında, Google Play arama kutusundaki menü simgesine dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’u tekrar açıp Facebook’u arayın ve telefonunuza yükleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo A7’nin düzeltilememesi durumunda, Facebook sorunla karşılaşmaya devam ediyor, bunun bir sistem arızası nedeniyle ortaya çıkma ihtimali var. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sonra sadece Facebook uygulamasını yükleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Olursa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibine başvurmalısınız. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir üçüncü taraf uygulaması kullanmayı deneyebilir veya Facebook web sitesini ziyaret etmek için telefon tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.