Oppo A7X Facebook Nasıl Çözülüyor Sorununu Çözüyor

#Oppo # A7X, ilk olarak Eylül 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,3 inç IPS LCD ekran ile sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunmaktadır Arka kısımda çift kamera sistemi bulunurken, ön kısım 16Mp selfie kamerasına ev sahipliği yapmaktadır. Kaputun altında 4 GB RAM ile eşleştirilen bir Mediatek MT6771 Helio P60 octa çekirdek işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo A7X Facebook’un çökmeye devam edeceği sorunu çözeceğiz.

Bir Oppo A7X veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo A7X Facebook Nasıl Çözülüyor Sorununu Çözüyor

Telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak için en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını azaltacaktır.

Facebook uygulamasının telefonunuzun çökmesine neden devam etmesinin en muhtemel nedeni, bir yazılım sorunudur. Bu nedenle sorun giderme çabalarımızı telefonunuzun yazılımlarına yoğunlaştıracağız.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun bozuk bir geçici veriden kaynaklanma ihtimali vardır. Bu durumda, telefon yazılımınızı yenileyeceğinden yazılım sıfırlaması çalışacaktır. Bu görevi, cihazı yeniden başlatarak gerçekleştirebilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Oppo A7X Facebook’un çökmeye devam etmesinin hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Facebook uygulaması genellikle kolay erişim ve çalışmasını hızlandırmak için en sık kullanılan verileri depolar. Bu önbelleğe alınmış verilerin bozulmasına ve uygulamanın sürekli olarak çökmesine neden olabilecek bir olasılık vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Uygulama Yöneticisi’ndeki Settings.Tap uygulamasını açın ve ardından Uygulamalar listesine gidin.

Oppo A7X Facebook’un çökmeye devam etmesinin hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Önbelleği ve uygulamanın verilerini temizleme işlemi başarısız olursa, Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Bu yapıldıktan sonra uygulamanın en son sürümünü Google Play Store’dan indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir. Bunun yalnızca Facebook uygulaması cihazınıza önceden yüklenmemişse çalışacağını unutmayın.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Giriş ekranında, Google Play arama kutusundaki menü simgesine dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Facebook uygulamasına dokunun, ardından uygulamayı silmek istediğinizi onaylamak için UninstallTap OK düğmesine dokunun. Uygulama şimdi telefonunuzdan kaldırılacak.

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’u tekrar açıp Facebook’u arayın ve telefonunuza yükleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo A7X’i düzeltememesi durumunda, Facebook çökmeye devam ediyor, ardından fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız önerilir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sonra sadece Facebook uygulamasını yükleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Olursa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibine başvurmalısınız. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir üçüncü taraf uygulaması kullanmayı deneyebilir veya Facebook web sitesini ziyaret etmek için telefon tarayıcısını kullanabilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.