Oppo A7x Ölüm Sorununun Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

#Oppo # A7x, ilk olarak Eylül 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,3 inç IPS LCD ekran kullanan ve Corning Gorilla Glass tarafından korunan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. 5. Önünde çift arka kamera sistemi ve tek bir 16MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 4 GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6771 Helio P60 octa çekirdek işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo A7x Ölüm Ekranı Siyahı sorununu ele alacağız.

Bir Oppo A7x veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo A7x Ölüm Sorununun Siyah Ekranı Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, ekranın çalışmaması ile karakterize edilen bir akıllı telefonda meydana gelen bir konudur. Bu sorun ortaya çıktığında, telefon hala açık ve bildirimler alıyor olabilir veya tamamen kapalı olabilir ve cihazın ekranında hiçbir şey göstermeden hiçbir şekilde yanıt vermeyebilir. Bu, genellikle telefon düşürüldükten, suya battıktan hemen sonra veya bir yazılım arızasından kaynaklanabilir. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonu şarj et

Yapmanız gereken ilk şey, bitmiş bir pilin neden olduğu problemin olasılığını ortadan kaldırmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyerek telefonunuzu şarj etmeniz gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, cihazı açmayı denemeli ve Oppo A7x Ölüm Ekranının Siyah Ekranının hala devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz daha hızlı çalışması için genellikle en sık kullanılan verileri kaydeder. Bu veriler bazen bozulabilir ve bu özel soruna neden olabilir. Eğer bu suçluysa, telefon sıfırlama işlemini yaparak telefon yazılımını yenilemeyi denemelisiniz. Bu, genellikle küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları giderir, çünkü geçici verileri telefonunuzdan kaldırır.

    Güç tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo A7x Siyah Ölüm Ekranı sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumsuzluklardan kaynaklanabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç düğmesini bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Belirli uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemidir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırarak başlayın ve ardından ekranın titremeye başladığını kontrol edin. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun bir daha oluşmayacak kadar bu adımı tekrarlayın. Bu son uygulama büyük olasılıkla sorunun nedenidir.

Önbellek bölümünü silmeyi deneyin

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo A7x Siyah Ölüm Ekranı sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı deneyin

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.