Oppo A83 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#Oppo # A83, ilk olarak Ocak 2018’de piyasaya sürülen orta menzilli bir Android akıllı telefon modelidir. Önde 720 x 1440 piksel çözünürlüklü 5.7 inç IPS LCD ekrana sahip bir Alüminyum çerçeve kullanır ve Corning Gorilla Glass 3 ile korunur Tek bir 13MP arka kamera ve tek bir 8MP ön kamera var. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek MT6763T Helio P23 sekiz çekirdekli işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo A83’ün Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağını ele alacağız.

Oppo A83 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo A83 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemelisiniz. Bu, sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirir. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Android cihazlarda genellikle açılabilen veya kapatılabilen bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Sizin durumunuzda bu anahtarın kapalı konumda olması mümkündür, bu nedenle cihaz bir Wi-Fi ağına bağlanamıyor. Bu durumda ilk olarak yapmak isteyeceğiniz şey, bunun açık olduğundan emin olmaktır. Ayrıca cihazın Uçak modunun devre dışı bırakıldığından da emin olmalısınız.

    Sola hızlıca kaydırın, Ayarlar’ı seçin, Wi-Fi’yi seçin, Wi-Fi’yi etkinleştir’i açın. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin. Wi-Fi Parolasını girin ve Bağlan’ı seçin.

Oppo A83’ün Wi-Fi’ye bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Olası yönlendirici sorunu

Sorunun, telefonunuzun bağlandığı yönlendirici veya kablosuz ağdaki bir sorundan kaynaklanma olasılığı vardır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Telefonunuz yönlendiricinizin kapsama alanında mı? Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamak ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefon yazılımını yenileyerek küçük bir yazılım aksaklığının suçlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzun Kablosuz ayarlarını güncelleyin

Sorunu çözebileceği için telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını temizlemeye çalışmalısınız. Bunu yapmak için Ayarlar’a, ardından Uygulama Yönetimi’ne gidin ve ardından Tümü’ne dokunun. Ayrıca Ayarlar’a, ardından Ek ayarlar’a ve ardından Uygulama yönetimi’ne gidebilirsiniz. Buradan Tümü’ne dokunun. Kablosuz Ayarları üzerine dokunun. Buradan temiz veri ve önbellek üzerine dokunun. Telefonunuzun artık Kablosuz ağa başarılı bir şekilde bağlanıp bağlanamayacağını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, Oppo A83’ün yüklendiğinde telefonda Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olur. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ve telefon yazılımınızla uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesini basılı tutun. Oppo animasyonunu gördüğünüzde Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç saniye basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam’a dokunun Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımlar giderilemezse, Oppo A83 Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacaksa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç saniye basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Verileri ve Verileri sil (SMS, Kişiler ve Fotoğrafları Koru) öğesine dokunun.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.