Oppo A83, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

#Oppo # A83, ilk kez Ocak 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Önde 5.7 inç IPS LCD ekranlı bir Alüminyum çerçeve kullanır ve 720 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip ve Corning Gorilla Glass 3 tarafından korunmaktadır. Tek bir 13MP arka kamera ve tek bir 8MP ön kamera var. Kaputun altında 4 GB RAM ile eşleştirilen bir Mediatek MT6763T Helio P23 octa çekirdekli işlemci. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo A83’ün Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Oppo A83 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo A83, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu, daha eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirir. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımlara ilerleyin.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Android cihazlarda genellikle açılıp kapatılabilen bir Wi-Fi düğmesi bulunur. Bu anahtarın sizin durumunuzda kapalı konumda olması muhtemeldir, bu nedenle cihaz bir Wi-Fi şebekesine bağlanamıyordur. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, bunun açık olduğundan emin olmaktır. Ayrıca, cihazın Uçak modunun devre dışı olduğundan da emin olmalısınız.

    Sola kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Wi-Fi’yi seçin. Wi-Fi’yi etkinleştirin. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin. Wi-Fi Şifresini girin ve Bağlan’ı seçin.

Oppo A83’ün Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak olup olmadığını kontrol edin.

Olası yönlendirici sorunu

Sorunun, telefonunuzun bağlandığı yönlendirici veya kablosuz ağ ile ilgili bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Telefonunuz yönlendiricinizin kapsama alanında mı? Yönlendiricinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlamak ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Küçük bir yazılım sorununun telefon yazılımını yenileyerek suçlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını güncelleyin

Sorunu çözebileceği için telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını silmeyi denemelisiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a ve ardından Uygulama Yönetimi’ne gidin ve ardından Tümü üzerine dokunun. Ayrıca Ayarlar, ardından Ek ayarlar, ardından Uygulama yönetimi bölümüne de gidebilirsiniz. Buradan, Tümü üzerine dokunun. Wi-Fi Ayarları üzerine dokunun. Buradan, verileri ve önbelleği temizle öğesine dokunun. Telefonunuzun şimdi Wi-Fi şebekesine başarıyla bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, Oppo A83 yüklü olduğunda telefondaki Wi-Fi sorununa bağlanmayacağına neden olur. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ve telefon yazılımınızla uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç Düğmesini Serbest Bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo A83’ün düzeltilememesi durumunda Wi-Fi sorununa bağlanmaması durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlama işleminden önce işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.