Oppo F11 Pro Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#Oppo # F11Pro, ilk olarak Mart 2019’da piyasaya sürülen premium orta sınıf bir Android akıllı telefon modeli. Bu telefon, 48 MP f / 1.8 arka kamerası sayesinde düşük aydınlatma koşullarında bile mükemmel kalitede fotoğraflar çekiyor. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.53 inç IPS LCD ekrana sahipken, kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek Helio P70 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Oppo F11 Pro’nun Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bir Oppo F11 Pro veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F11 Pro Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanızı öneririz. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemelisiniz. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açın

Telefonunuzda açmayı unutmuş olabileceğiniz bir Wi-Fi anahtarı vardır. Bu durumda ilk olarak yapmak isteyeceğiniz şey, bunun açık olduğundan emin olmaktır.

    Sola hızlıca kaydırın, Ayarlar’ı seçin, Wi-Fi’yi seçin, Wi-Fi’yi etkinleştir’i açın. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin. Wi-Fi Parolasını girin ve Bağlan’ı seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Olası yönlendirici sorunu

Sorunun, telefonunuzun bağlandığı yönlendirici veya kablosuz ağdaki bir sorundan kaynaklanma olasılığı vardır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Telefonunuz yönlendiricinizin kapsama alanında mı? Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz şey, küçük bir yazılım aksaklığının suçlu olup olmadığını kontrol etmenin zamanı geldi. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzun Kablosuz ayarlarını güncelleyin

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Kablosuz ağa tekrar bağlanın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Ayarlar’a ve ardından Uygulama Yönetimi’ne gidin ve ardından Tümü’ne dokunun. Ayrıca Ayarlar’a, ardından Ek ayarlar’a ve Uygulama yönetimine gidebilirsiniz. Buradan Tümü’ne dokunun. Kablosuz Ayarları üzerine dokunun. Buradan temiz veri ve önbellek üzerine dokunun.

Telefonunuzun artık Kablosuz ağa bağlanıp bağlanamayacağını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, Oppo F11 Pro’nun yüklendiğinde telefonda Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olacağı durumlar olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Oppo animasyonunu gördüğünüzde Güç Düğmesini serbest bırakın ve Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod görünene kadar Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç saniye basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölümü.Tamam’a dokunun Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların düzeltilmemesi durumunda, Oppo F11 Pro’nun Wi-Fi sorununa bağlanmaması sorunu, bunun bir sistem arızasından kaynaklanma ihtimali vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Sesi Kısma ve Güç tuşlarına birkaç saniye basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Verileri ve Verileri sil (SMS, Kişiler ve Fotoğrafları Koru) öğesine dokunun.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.