Oppo F7 Altyapısı Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

#Oppo # F7Youth, ilk olarak Haziran 2018’de piyasaya sürülen, orta sınıf bir android akıllı telefon modelidir. Önünde 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç IPS LCD ekranlı plastik bir gövdeden yapılan çift SIM cihazdır. . Ön tarafta 8MP kamera varken arkada tek 13MP kamera. Kaputun altında, 4 GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6771 Helio P60 octa çekirdek işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo F7 Youth ile Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağız.

Bir Oppo F7 Youth veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F7 Altyapısı Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarına geçmeden önce, telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun ortaya çıkma olasılığını en aza indirir. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımlara ilerleyin.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda bir Wi-Fi şebekesine bağlanabilmesi için açılması gereken bir Wi-Fi düğmesi bulunur. Bu anahtarın kapalı konumda olması olasıdır, bu yüzden bu sorunu yaşıyorsunuz. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, bunun açık olduğundan emin olmaktır. Ayrıca, cihazın Uçak modunun devre dışı olduğundan da emin olmalısınız.

    Sola kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Wi-Fi’yi seçin. Wi-Fi’yi etkinleştirin. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin. Wi-Fi Şifresini girin ve Bağlan’ı seçin.

Oppo F7 Gençlik sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Olası yönlendirici sorunu

Sorunun telefonunuzda değil yönlendiricideki bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Telefonunuz yönlendiricinizin kapsama alanında mı? Yönlendiricinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlamak ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Küçük bir yazılım sorununun telefon yazılımını yenileyerek suçlu olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu sadece telefonu yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını güncelleyin

Sorunu çözebileceği için telefonunuzun Wi-Fi ayarlarını silmeyi denemelisiniz. Bunu yapmak için Ayarlar’a ve ardından Uygulama Yönetimi’ne gidin ve ardından Tümü üzerine dokunun. Ayrıca Ayarlar, ardından Ek ayarlar, ardından Uygulama yönetimi bölümüne de gidebilirsiniz. Buradan, Tümü üzerine dokunun. Wi-Fi Ayarları üzerine dokunun. Buradan, verileri ve önbelleği temizle öğesine dokunun. Cihazınızın Wi-Fi şebekesine bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, Oppo F7 Youth’un yüklü olduğunda telefonda Wi-Fi bağlantısına bağlanmamasına neden olur. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ve telefon yazılımınızla uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç Düğmesini Serbest Bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Oppo F7’nin düzeltilememesi durumunda Wi-Fi sorununa bağlanmayacak olması durumunda, şu an bu durumla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.