Oppo F7 Nasıl Açılmaz?

#Oppo # F7, mükemmel bir kamera sistemine sahip olan piyasadaki orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. İlk kez Nisan 2018’de piyasaya sürülen bu telefon, 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.23 inç IPS LCD ekrana sahip ve Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunuyor. Kaputun altında, 6 GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6771 Helio P60 octa çekirdekli işlemci. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Oppo F7 ile başa çıkmayacağız.

Bu konuda bir Oppo F7 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Oppo F7 Nasıl Açılmaz?

Bir mobil cihazda meydana gelebilecek ana sorunlardan biri, açılmadığı zamandır. Bu, özellikle telefonunuzda saklamak istediğiniz verileri saklıyorsanız, oldukça sinir bozucu bir sorun olabilir. Bazı durumlarda bu, hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabilir, bazılarında ise bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir.

Aşağıda listelenen bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Telefonun pilinin dolu olduğundan emin olun.

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz genellikle bozulabilecek geçici verileri depolar. Bu bozuk veri genellikle bu tür bir soruna neden olabilir. Bunu düzeltmek için yapmanız gereken, telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemek. Bu genellikle küçük yazılım hatalarının neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başladığında bekleyin.

Oppo F7’nin açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu özel soruna neden olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

    Telefonunuzu kapatın. Güç Düğmesine Basıp Tutun. Güç Düğmesini Serbest Bırakın ve Oppo animasyonunu gördüğünüzde Ses Kısma Tuşunu basılı tutun. Ses Kısma Tuşunu Güvenli Mod görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bu modda başlarsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulup kaldırın.

Hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Bir uygulamayı kaldırın, ardından sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin. Sorun artık oluşana kadar bunu tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Önbellek bölümünü sil

Bozuk bir sistem önbelleğe alınmış verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu nedenle bu verileri silmek iyi bir fikirdir, çünkü telefon yeniden başladığında bu verileri yeniden oluşturur.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Önbellek Bölme.Tamam ok Telefonu yeniden başlatın.

Oppo F7’nin açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna getirecektir. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

    Güç tuşuna basın ve Kapat seçeneğini seçin. Ekran donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, cihaz kapanana kadar Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bir kaç saniye boyunca Ses Kısma ve Güç tuşlarına basın. OPPO logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. veri ve Verileri sil (SMS, Rehber ve Fotoğrafları Sakla) .Tamam tamam Telefonu yeniden başlatın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun muhtemelen hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması nedeniyle kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.